З місяць тому, я приймав участь в
першій конференції альтернативної освіти в рідному місті Нетішин Хмельницької області. На конференції, в основному, були представники монтесорі-педагогіки. Власне, з ними я і спілкувався. Конференція проходила в форматі open space (відкритий простір). Суть просто - заявляєш тему бесіди \ дискусії \ майстеркласу та вішаєш на дошку оголошень. Далі - ті, кого цікавлять твоя тема, записуються і одночасно проходить декілька круглих столів.
Тему, яку я заявив та ми групою розбирали була “Фактори пробудження сталого інтересу у дітей”. В процесі мозкового штурму та дискусії й численних інсайтів
, ми прийшли до наступних 7 факторів.
1. Показати можливості та не чіпати, коли дитина йде по шляху - не тянути ще далі
2. Задоволення від процесу (має бути у дитини)
3. Дисципліна та допомога - взаємні зобовязання дорослого та дитини (без них будь-яке зачин спиниться на перших проблемах)
4. Мотивація - або ціль, або процес (ставити цілі перед цілеорієнтованими, або підтримувати задоволення від процесу у процесно-орієнтованих)
5. Підзарядка та пауза в разі затиків (зона росту та зона сили \ підзарядки Якова Хечта)
6. Тестовий період - щоб зрозуміти, моє чи не моє - декілька занять чи декілька годин
! 7. Куди можна рости - ВЗІРЕЦЬ - презентація можливостей
Додаткові нотатки:
1. Цікавість від інших - різноманіття можливостей - діти мають бачити, що відбувається та на якому рівні можна що робити
2. Має роль так само безоціночність та вільний вибір.
P.S. Що цікаво й мені сподобалось - під час роботи я (здається, вперше) використовував
метод синектики (підвид пряма аналогія). Ми розбирали принципи й основи монтесорі-педагогіки, переносили це на проблему, що аналізується та знаходили відповіді на свої запитання. Кльово!