Трактат "Конкордизм" писався він як універсальне вчення, яке слід проповідувати, а викладених у ньому правил - суворо дотримуватися. Винниченко сформулював 13 таких правил, вважаючи їх сходинками до щастя:
- В усіх галузях життя твого звільняйся від гіпнозу релігії і будь простою часткою природи.
- Будь погоджений з іншими, не шкідливими тобі живими істотами на землі й скільки змога бувай у русі, на повітрі, у найближчому контакті з сонцем, рослиною.
- Не годуйся нічим, не притаманним природі людини, себто нічим, що не приготоване на кухні матері-природи.
- Будь суцільним, іншими словами: роби так, щоб кожна твоя дія була виявом погодження всіх, або великої більшості головних сил (інстинктів, підінстинктів, розуму, почуття, підсвідомості, волі).
- Будь чесним з собою...
- Будь погодженим в слові і ділі. себто: що визнаєш на словах, те виконуй на ділі. Що проповідуєш іншим, те роби сам у своєму власному житті.
- Будь послідовним до кінця.
- Не силуйся любити ближніх без власної оцінки і не претендуй на їхню любов, не будучи цінним для них.
- Завсіди пам’ятай, що всі люди і ти сам хворі на страшну хворобу дискордизму. Борись із нею не догмою, не ненавистю, не карою, а розумінням, жалістю, поміччю.
- Живи тільки з власної праці.
- Кохайся, з ким любо кохатися, але родину твори тільки з тією людиною, яку ти всією душею і всім тілом твоїм хотів би (хотіла б) мати за матір (чи батька) дітей твоїх.
- Не пануй і не підлягай пануванню.
- Будь ні над колективом, ні під ним, ні поза ним. а тільки активною відданою клітиною його. І тоді навіть страждання за нього буде тобі за вищу радість.