Дрогобич - симпатичне місто, в принципі як і більшість міст Львівської області . Все тут по західноукраїнському стандартну - площа Ринок, ратуша, костел, старі і дуже симпатичні будиночки). Всі пости про Дрогобич починається з фотографії дзвіниці костелу Вознесіння. Я не буду ламати цю традицію:)
Костел Вознесіння Господнього він же Костел Святого Варфоломія був побудований ще в XIV столітті і також виконував оборонну функцію, а потім його декілька разів руйнували під час нападу на місто і багато разів відбудовували і реставрували. За радянських часів тут був склад театрального реквізиту:
Дрогобицьку ратушу вирішили будувати в 1914 році. На конкурс на найкращий проект надійшло 47 пропозицій. Побудували ратушу лише в 20-х роках. Висота ратуші - 45 метрів:
В центрі міста багато симпатичних будиночків:
Здоровенна синагога розташована в Дрогобичі біля ринку ( як і всюди :)). Вона було побудована в 1865 році, ну а потім після Другої світової її чека традиційний занепад - конюшня, склад тканин, склад солі, меблева крамниця. Зараз синагогу реконструюють, а ця фотографія зроблена ще до реконструкції:
Здавалось би красивий будиночок, але призначення його було доволі зле. З часу побудови (1903 рік) тут був повітовий суд, а з 1939 року і до 1959 тут розміщувалось НКВД, МГБ, КГБ:
Конустриктивізм початку 20-го століття в усій красі:
Я б цю антенту вставив би в інше місце, тому хто це придумав....як можна було зіпсувати вигляд такої шикарної ліпліни:
Будинок на вулиці Ковальській:
Спека в місті була страшенна - тридцять чотири градуси, але що поробиш....звіти вимагають зусиль :). На вулиці Шевченка в Дрогобичі є що подивитись. Палац за адресую Шевченка, 23. Першими власникам палацу були місцеві нафтові магнати брати Шпіцмани:
Просто якась зелена перлина Дрогобича). Колишній дім рентгенолога Йозефа Ротта за радянських часів використовувала дитяча лікарня, а потім тут було гінекологічне відділення міської поліклініки. Зараз тут палац мистецтв:
Сакральне мистецтво на вулиці Січових стрільців
Два будиночки на вулиці Міцкевича:
І на останок про дуже стару церкву Святого Юра. Дерев"яий храм був побудована в 1657 році. За однією версіює церкву перевзели з карпатського села Надіївка, за іншою при її побудові використовували бруси з надаївського храма. Також відомо що чи то церкву, чи то брус виміняли на місцеву сіль:
Дзвіниця церкви: