Різдвяні ярмарки в Німеччині

Jan 24, 2017 18:54

Для німців різдвяні ярмарки це неабияка подія, тому туди ходять всі. Я не німець,але цього року відвідав дев’ять різдвяних ярмарків в восьми німецьких містах. Отже є про що розповісти.


Один з найвідоміших німецьких ярмарків знаходить в місті Нюрнберг (Баварія). Ми чогось від нього чекали казкового, але були розчаровані. Звичайні ряди з усіляким їдлом та сувенірами


На вихідних народу дуже багато. Багато американців, є росіяни. В Дюссельдорфі було багато голландців (кордон поруч). Спеціально під ярмарок в Нюрберзі був випущений невеличкий путівник з детальною картою всіх  наметів і їх спеціалізацією. За це великий респект:


В сусідньому Ерлангені ярмарок виглядав набагато цікавіше. Багато дерева, на землі  лежить тирса:


Вони себе позиціонували як лісовий різдвяний ямарок.


Найбільше мені сподабався ярмарок в Кельні. Великий вибір їжі, гарно прикрашений і каток залили:


Навіть щось схоже на керлінг було:


Рідкісна мить, коли можна зробити відносно безлюдну фотографію на ярмарку. Кельн:


Кананта дорога з гномами в Кельні:


Прикрашене дерево, які всі фотографували:


Ще один ярмарок. Це район Бенрат  в Дюсельдорфі. Народу мало, грає музика - душевно:


Теперо про питво на ярмарках. Всі п"ють глінтвей і я не бачив, щоб хтось пиво. П"яних людей не помічено. Крім глінтвейту вживають ще яблучний пунш, в який додають кпралю якогось алкоголю ( ром, лікер). Ось так виглядає яблучний пунш з яблучком і ромом. Дуже смачно:


На багатьох ярмарка глінтвейн це лише гаряче вино без спецій(таке я п'ю коли я маю застуду і для мене це не святкове питвр), тому треба або читати меню, або якщо не знаєте німецької ловити запахи біля намета) Якщо пахне спеціями то значить у вино додають ще щось. 0# Зіграєває дуже добре)


Ціни на глінтвейн і пунш від двох до п"яти євро. Наливають питво вам в гарні чашки, за які ви вносити заставу в розмірі 2-3 євро (Pfand). Після того як випили, можете повернути чашку назад і отримати свою заставу, а можете зі спокійною душу забрати тару як сувенір. Про пластикові стаканчики тут взагалі не чули.)


Велика бочка глінтвейнк в Нюрбергу. Ніби підігрівають його на вогні, хоча в мене щось є сумніви:


Тепер про їдло. Соски всьому голова! Яких тут тільки немає. І такі :


І такі. Ціна на сосиски 3-5 євро, плюс булка і місяцями скільки хочете гірчиці або кетчупа. Більшість сосик з великою кількістю спецій.


Але найбільше моє сердце полонила сосиска, з сиром, солоним огірком і цибулею, в місті Бамберг ( Баварія). Коштує таке чудо 4.50:


Сосиска в беконі. Здається коштує 3.50 євро:


Без картоплі-фрі тут теж ніяк:


Готують на ярмарках і деруни, називаються вони тут Kartoffelpuffer. Ось цілий намет з дерунами:


Коштують вони 3-4 євро і традиційно подаються з яблучним пюре! Смакує непогано, хоча смажаться вони повністю в олії, тому смаку картоплі майже не відчуваєш. Тарілочки теж можна повернути назад і отримати власні гроші:


В Кельні спробували червону рибу на вогні. Смак фантастичний:


Бутерброд з рибою коштує вісім євро. Пробачте що показую  не цілу страву, вкусив, а потім загадав що треба сфотографувати:


Ще присутні усіляки бутери:


Ціла система плавлення сиру для намащення його на хліб:


Смажені каштани ( на смак як солодка варена картопля) популярністю в усіх містах не користувались:


Мега гриль і веселий чувак в місті Гройт Фюрт:


Без солодкого ніяк:


Печиво по 2.20 за штуку:




Столики для того щоб випити/пожерти є не на всіх ярмарках. А у великих містах вони, переважно, відсутні, тому стоять люди біля наметів і їдять. В результаті виникають затори) Ну і сувенірка якась присутня разом усілякми цікавими ручними виробами, але на неї уваги я не звертав)
Я б не радив їхати в Німеччину тільки заради різдвяних ярмарків, як на мене, нічого особливо в них немає. В Німеччину треба їхати заради Німеччини)
Previous post Next post
Up