Освіта у Фінляндії: школи без стін, навчання без оцінок

Dec 08, 2021 14:43





Photo: Andreas Meichsner

У світі майбутнього людям найбільше знадобляться такі навички, як творче і критичне мислення, здатність учитися. Фінляндія зі своєю системою PBL уже сьогодні навчає людей майбутнього, зламавши стіни в школах і прибравши звичні «предмети» з розкладу уроків.
Не так давно «Дім інновацій» вже розповідав про те, наскільки важливо творче мислення. Думками з цього приводу ділився американський бізнес-консультант і дослідник Гаррі Джейкобс. На його думку, теперішня система освіти, що змушує дітей заучувати факти, а не розвивати творче начало, безнадійно застаріла і її необхідно докорінно змінювати.

Теперішня система освіти, що змушує дітей заучувати факти, а не розвивати творче начало, безнадійно застаріла, і її необхідно докорінно змінювати

Фінляндія зі своєю системою освіти вже давно переймається підготовкою людей майбутнього, реформувавши підходи до навчання у школах і вишах, а результатом стали всесвітнє визнання і найвищі позиції в різних рейтингах. Але найрадикальніші зміни відбулися у фінських школах цього року, коли після канікул діти виявили, що поверхи з класами перетворилися на відкриті простори, а замість звичних парт у такому просторі невеликими групами розставлено зручні дивани, м’які крісла, різної форми столи й стільці, де учні можуть збиратися на «уроки».

Освіта у Фінляндії

  • Середній розмір класу - 19 учнів
  • Навчальний день дуже короткий, а літні канікули тривають десять тижнів
  • Професія вчителя дуже добре оплачувана, престижна і шанована

  • Шкільних перевірок і оцінювання вчителів немає
  • Тестування для своїх учнів придумують вчителі
  • Загальнонаціональний іспит складають ті, хто досяг 18 років і продовжує навчатися
Школи без стін

Фінляндія планує переобладнати всі свої 4 800 шкіл - проект більш ніж амбітний. Лише близько сотні шкіл «з нуля» будують відповідно до нової концепції «відкритого простору», інші буде поступово, але радикально перероблено. Переобладнати під цілком відкрите планування, звичайно, можна не всі з них: частина шкіл досить стара, щоб витримати знищення всіх стін. Проте навіть їх перепланують і максимально адаптують до нової концепції, яка передбачає створення більш гнучкого простору для навчання.Важливим аспектом у цьому випадку стає проблема акустики: простори open space відомі тим, що одна гучна людина може заважати цілій робочій групі, а тут на одному поверсі збереться сотня невгамовних учнів. Саме для того, щоб знизити рівень шуму у великих приміщеннях, тут замість парт розставляють великі дивани, м’які крісла. Коли якомусь «класу» знадобиться трохи більше тиші, учні можуть використовувати пересувні стінки й ширми, щоб створити острівець спокою й тиші.

Дале буде - https://bit.ly/3oMmR3t #закордоннийдосвід #інновація #майбутне #навчання #освіта #школа

#освіта, #інновація, дети, #школа, #закордоннийдосвід, #навчання, #майбутне, обучение

Previous post Next post
Up