Нагадує некоректну аналогію, тому що тестер на софтварному проекті для нашої ситуації еквівалентний міністру в уряді. Якби я був міністром в уряді, я б не ішов у двір ставити намети. Але я не міністр, і ви не міністр, а отже, крім акцій непокори, у нас немає інших засобів впливу на події.
> замість того, щоб систематизувати проблеми з використанням найсучасніших набутків цивілізації
Буде конструктив?
> зі своїми ходами та демонстраціями діють методами позаминулого століття
facepalm. Почитайте міжнародні новини.
> вони не можуть навіть порахувати власні досягнення (кількість закритих "багів", рут коз і все таке)...
Можуть. Як мінімум, відкладення розгляду законопроекту про мирні зібрання, відкладення розгляду законопроекту про мови, і скасування платних послуг у вузах можна сміливо віднести на актив акцій протесту за останні 9 місяців. Це те, що можна, так би мовити, "помацати" і "поміряти". А є ще те, що не можна помацати і поміряти - збільшення інформованості та мотивованості громадян, до якого спричиняється кожна громадянська дія.
Я не маю поняття, чи можуть ці дії привести до системного покращення, і на скільки особисто мене ще вистачить, але вони значно корисніші, ніж вправи в теорії героїчної бездіяльності.
>Нагадує некоректну аналогію, тому що тестер на софтварному проекті для нашої ситуації еквівалентний міністру в уряді. Якби я був міністром в уряді, я б не ішов у двір ставити намети. Але я не міністр, і ви не міністр, а отже, крім акцій непокори, у нас немає інших засобів впливу на події.
тоді інша аналогія - народ, це замовники, уряд - тестери, верховна рада - девелопери. Хіба замовники не можуть відкривати багів? Чи вони тільки влаштовують "акції непокори"?
>Буде конструктив?
так: слід створити багтрекер, де можна відкривати баги на постанови уряду, на закони, на дії місцевої влади, рішення судів і тд. Наприклад: стаття 13 закону "такогото" суперечить статті 17 закону "такого-то", або рішення "такого-то" суду, за 25/1/2010 число суперечить закону "такому-то".
>Можуть. Як мінімум, відкладення розгляду законопроекту про мирні зібрання, відкладення розгляду законопроекту про мови, і скасування платних послуг у вузах можна сміливо віднести на актив акцій протесту за останні 9 місяців. Це те, що можна, так би мовити, "помацати" і "поміряти". А є ще те, що не можна помацати і поміряти - збільшення інформованості та мотивованості громадян, до якого спричиняється кожна громадянська дія.
І це кожному ось так пояснювати? А є десь ресурс де можна побачити всі досягнення "гродадінського суспільства" одразу? Описані чітко і баз емоцій, отак як описують баги, а потім пишуть коменти до них.
Є і безліч інших прикладів - машина виїхала на зупинку, винуватець депутат, все протестують, обурюються, пишуть статті в блогах... ну а потім чим це все закінчилося, як прослідкувати? може через місяць всі забули, депутат відкупився і далі п"яний катається? Ніхто ж не трекає справу від початку до кінця. "методами 19того сталіття" це є нудно і не цікаво вишукувати десятки статтів в гугл чи ритися в судових архівах, подавати "журналістські запити" тощо. в результаті всі пишуть про нову сенсацію, а про колишню забувають.
> тоді інша аналогія - народ, це замовники, уряд - тестери, верховна рада - девелопери. Хіба замовники не можуть відкривати багів? Чи вони тільки влаштовують "акції непокори"?
Я вже заплутався, якщо чесно. Мій point полягає в тому, що громадяни зараз не мають ніяких засобів впливу, окрім акцій непокори або прямої участі в політичному процесі. Якби існували інші важелі, їх було б давно задіяно. Насправді нікому не подобається по вулицях з плакатами товктися, повірте.
> так: слід створити багтрекер, де можна відкривати баги на постанови уряду, на закони, на дії місцевої влади, рішення судів і тд. Наприклад: стаття 13 закону "такогото" суперечить статті 17 закону "такого-то", або рішення "такого-то" суду, за 25/1/2010 число суперечить закону "такому-то". ..... Ніхто ж не трекає справу від початку до кінця.
Помиляєтеся. Це робиться експертами давно і постійно. Якщо ви зайдете на блог Лесі Оробець, ви знайдете там детальний аналіз закону про освіту. Якщо зайдете на сайт "За чесні податки" - сотні "багів" на так званий податковий кодекс. Якщо почитаєте спільноту "антимент" в ЖЖ або зайдете на сайт будь-якої правозахисної групи, побачите хроніку всіх ментозлочинів. Якщо зайдете на сайт "Майдан", там взагалі коментарі до всього що завгодно. З цим у нас усе в порядку. Але проблемка: паханам на це насрати. Азаров не вмився сльозами, коли опублікували перші розгромні коментарі до законопроекту податкового кодексу (і треті, і двадцяті). Ці пацани розуміють тільки мову сили (а сто тисяч мирних людей на вулиці - це сила, що показують не тільки світові, але й українські прецеденти). Оскільки аналіз та експертиза в Україні і так робиться, а на вулиці люди виходити не поспішають, то і акцент, відповідно, на вулиці, а не на експертах.
> А є десь ресурс де можна побачити всі досягнення "гродадінського суспільства" одразу?
Можу порекомендувати maidan.org.ua . Якщо його читати регулярно, картину можна скласти собі цілком адекватну.
>Я вже заплутався, якщо чесно. Мій point полягає в тому, що громадяни зараз не мають ніяких засобів впливу, окрім акцій непокори або прямої участі в політичному процесі. Якби існували інші важелі, їх було б давно задіяно. Насправді нікому не подобається по вулицях з плакатами товктися, повірте.
Громадяни мають засоби впливу - утворювати партію і йти на вибори (приклад відомий проект Україна2.0). Але тут якраз чекає великий фейл, бо насправді вирішувати соціальні проблеми і тому подібне, каталогізувати/систематизувати проблеми без багтрекера так само нереально як і на софтварних проектах фіксити баги без нього (і саме тому згаданий проект Україна2.0 загнеться як і всі інші).
>Помиляєтеся. Це робиться експертами давно і постійно. Якщо ви зайдете на блог Лесі Оробець, ви знайдете там детальний аналіз закону про освіту. Якщо зайдете на сайт "За чесні податки" - сотні "багів" на так званий податковий кодекс. Якщо почитаєте спільноту "антимент" в ЖЖ або зайдете на сайт будь-якої правозахисної групи, побачите хроніку всіх ментозлочинів. Якщо зайдете на сайт "Майдан", там взагалі коментарі до всього що завгодно. З цим у нас усе в порядку.
уявляю як це виглядатиме, якщо спробувати діяти аналогічно в розробці софту - девелопери і тестери будуть писати блоги? А де ж "root cause analysys"? А на кого такий баг заасайнений? А дублікати є? Пріоритети? "Хроніка ментозлочинів" то лише "снапшоти" кожного ментозлочину в якийсь момент часу. А прогрес вирішення проблеми? а root cause?
>Але проблемка: паханам на це насрати. Азаров не вмився сльозами, коли опублікували перші розгромні коментарі до законопроекту податкового кодексу (і треті, і двадцяті).
Проблемка якраз в тому, хто б не прийшов до влади, вони знову стають "паханами" (чи оточують себе "любими друзями" чи ще як - "вони всі однакові") просто через те, що методи контролю над народними висуванцями (і спосіб організації роботи самих висуванців) такі самі, як в 19тому столітті.
>Ці пацани розуміють тільки мову сили (а сто тисяч мирних людей на вулиці - це сила, що показують не тільки світові, але й українські прецеденти). Оскільки аналіз та експертиза в Україні і так робиться, а на вулиці люди виходити не поспішають, то і акцент, відповідно, на вулиці, а не на експертах.
Де були всі експерти, коли помаранчеві можновладці тихенько зливали всі здобутки революції, і робили помилку за помилкою? Чому така невдача? якраз тому що на державному рівні не було багтрекера і не було на кого заасайнити кожен окремий баг...
>Можу порекомендувати maidan.org.ua . Якщо його читати регулярно, картину можна скласти собі цілком адекватну.
так, якщо його читати регулярно. А не регулярно? от стаття "Водія, що збив на смерть трьох пассажирів, відпустили на підписку про невиїзд" - а де лінки на аналогічні випадки? де в тих аналогічних випадках продовження і розв'язка. Цей сайт зовсім не подібний на багтрекер, то є сайт новин. Там нікому баги не асайнять (щоб він хоч просто відслідковував прогрес). Там ніхто не аналізує рут коз... Або "Чесні податки", знайдемо "Автомобілісти платитимуть податок двічі". І чим це закінчилося? платять двічі чи пофіксили? Проблема була актуальна "Грудень 30, 2010", а зараз? і так далі...
Проблема першого порядку - відсутність політичної альтернативи та відсутність громадянського суспільства, яке контролювало б цю політичну альтернативу. Каталогізація і систематизація проблем - проблема десятого порядку, тому що, як я вже сказав, десятки експертів в Україні моніторять, слідкують і каталогізують, і на перший поклик адекватної влади можуть надати свою експертизу ефективно та організовано. (Відсутність "єдиного багтрекера" це взагалі дрібні деталі імплементації, не розумію, чому така увага до цього.)
Як ілюстрація, у нас у Львові існує кілька організацій, які володіють просто нереальними обсягами інформації та компетенції в царині незаконних забудов (наприклад, центр політичних досліджень "Сім" та Українське товариство охорони пам"яток історії та культури). Вони знають все: хто, коли, де, що не погоджене, ким не погоджене, як, чому, де в законодавстві прогалини, яке законодавство потрібне натомість і т.п. Але вони були не в стані реально опонувати потворній забудові на Вірменській. Забудову зупинили і перепроектували тільки на вимогу громадськості, яка "в стилі 17 сторіччя" вийшла на вулицю з протестами.
(До речі, організовуючи той протест, я провів шість годин і з Гугла назбирав усю необхідну фактичну та юридичну інформацію для інформаційного супроводу, і не мучився відсутністю спеціалізованого джерела інформації.)
>Проблема першого порядку - відсутність політичної альтернативи та відсутність громадянського суспільства, яке контролювало б цю політичну альтернативу
яким чином "контролювати альтернативу"? от ми зараз розроблюємо софтвар і без багтрекера, без описів багів, степс ту репродюс, посилань на СРС та СДД неможливо довести, що то є баги.
>Каталогізація і систематизація проблем - проблема десятого порядку, тому що, як я вже сказав, десятки експертів в Україні моніторять, слідкують і каталогізують, і на перший поклик адекватної влади можуть надати свою експертизу ефективно та організовано. (Відсутність "єдиного багтрекера" це взагалі дрібні деталі імплементації, не розумію, чому така увага до цього.)
якої адекватної влади? я не розумію, а звідки вона візьметься та "адекватна влада"? Кому охота чесно розбирати те все лайно проблем. Вона навіть фізично при всьому бажанні не зможе розгрібсти всі ті проблеми.
>Як ілюстрація, у нас у Львові існує кілька організацій, які володіють просто нереальними обсягами інформації та компетенції в царині незаконних забудов (наприклад, центр політичних досліджень "Сім" та Українське товариство охорони пам"яток історії та культури). Вони знають все: хто, коли, де, що не погоджене, ким не погоджене, як, чому, де в законодавстві прогалини, яке законодавство потрібне натомість і т.п.
І в якому вигляді існують їхні дослідження? неексперти будуть з ними розбиратися?
>Але вони були не в стані реально опонувати потворній забудові на Вірменській. Забудову зупинили і перепроектували тільки на вимогу громадськості, яка "в стилі 17 сторіччя" вийшла на вулицю з протестами.
наскільки мені відомо зараз приймають закон, згідно з яким взагалі немає громадських слухань (вони будуть тільки при затвердження "генплану") і непотрібно проводити археологічні дослідження - ну і де громадські активісти? Десь так в генплані пропишуть "збудувати на Вірменській ЩОСЬ" а потім вліплять і бункер і клозети...
>(До речі, організовуючи той протест, я провів шість годин і з Гугла назбирав усю необхідну фактичну та юридичну інформацію для інформаційного супроводу, і не мучився відсутністю спеціалізованого джерела інформації.)
вдадоможці матимуть час і охоту приділити хоч стільки кожній такій проблемі, коли їх тисячі, всяких проблем?
> замість того, щоб систематизувати проблеми з використанням найсучасніших набутків цивілізації
Буде конструктив?
> зі своїми ходами та демонстраціями діють методами позаминулого століття
facepalm. Почитайте міжнародні новини.
> вони не можуть навіть порахувати власні досягнення (кількість закритих "багів", рут коз і все таке)...
Можуть. Як мінімум, відкладення розгляду законопроекту про мирні зібрання, відкладення розгляду законопроекту про мови, і скасування платних послуг у вузах можна сміливо віднести на актив акцій протесту за останні 9 місяців. Це те, що можна, так би мовити, "помацати" і "поміряти". А є ще те, що не можна помацати і поміряти - збільшення інформованості та мотивованості громадян, до якого спричиняється кожна громадянська дія.
Я не маю поняття, чи можуть ці дії привести до системного покращення, і на скільки особисто мене ще вистачить, але вони значно корисніші, ніж вправи в теорії героїчної бездіяльності.
Reply
тоді інша аналогія - народ, це замовники, уряд - тестери, верховна рада - девелопери. Хіба замовники не можуть відкривати багів? Чи вони тільки влаштовують "акції непокори"?
>Буде конструктив?
так: слід створити багтрекер, де можна відкривати баги на постанови уряду, на закони, на дії місцевої влади, рішення судів і тд. Наприклад: стаття 13 закону "такогото" суперечить статті 17 закону "такого-то", або рішення "такого-то" суду, за 25/1/2010 число суперечить закону "такому-то".
>Можуть. Як мінімум, відкладення розгляду законопроекту про мирні зібрання, відкладення розгляду законопроекту про мови, і скасування платних послуг у вузах можна сміливо віднести на актив акцій протесту за останні 9 місяців. Це те, що можна, так би мовити, "помацати" і "поміряти". А є ще те, що не можна помацати і поміряти - збільшення інформованості та мотивованості громадян, до якого спричиняється кожна громадянська дія.
І це кожному ось так пояснювати? А є десь ресурс де можна побачити всі досягнення "гродадінського суспільства" одразу? Описані чітко і баз емоцій, отак як описують баги, а потім пишуть коменти до них.
Є і безліч інших прикладів - машина виїхала на зупинку, винуватець депутат, все протестують, обурюються, пишуть статті в блогах... ну а потім чим це все закінчилося, як прослідкувати? може через місяць всі забули, депутат відкупився і далі п"яний катається?
Ніхто ж не трекає справу від початку до кінця. "методами 19того сталіття" це є нудно і не цікаво вишукувати десятки статтів в гугл чи ритися в судових архівах, подавати "журналістські запити" тощо. в результаті всі пишуть про нову сенсацію, а про колишню забувають.
Reply
Я вже заплутався, якщо чесно. Мій point полягає в тому, що громадяни зараз не мають ніяких засобів впливу, окрім акцій непокори або прямої участі в політичному процесі. Якби існували інші важелі, їх було б давно задіяно. Насправді нікому не подобається по вулицях з плакатами товктися, повірте.
> так: слід створити багтрекер, де можна відкривати баги на постанови уряду, на закони, на дії місцевої влади, рішення судів і тд. Наприклад: стаття 13 закону "такогото" суперечить статті 17 закону "такого-то", або рішення "такого-то" суду, за 25/1/2010 число суперечить закону "такому-то". ..... Ніхто ж не трекає справу від початку до кінця.
Помиляєтеся. Це робиться експертами давно і постійно. Якщо ви зайдете на блог Лесі Оробець, ви знайдете там детальний аналіз закону про освіту. Якщо зайдете на сайт "За чесні податки" - сотні "багів" на так званий податковий кодекс. Якщо почитаєте спільноту "антимент" в ЖЖ або зайдете на сайт будь-якої правозахисної групи, побачите хроніку всіх ментозлочинів. Якщо зайдете на сайт "Майдан", там взагалі коментарі до всього що завгодно. З цим у нас усе в порядку. Але проблемка: паханам на це насрати. Азаров не вмився сльозами, коли опублікували перші розгромні коментарі до законопроекту податкового кодексу (і треті, і двадцяті). Ці пацани розуміють тільки мову сили (а сто тисяч мирних людей на вулиці - це сила, що показують не тільки світові, але й українські прецеденти). Оскільки аналіз та експертиза в Україні і так робиться, а на вулиці люди виходити не поспішають, то і акцент, відповідно, на вулиці, а не на експертах.
> А є десь ресурс де можна побачити всі досягнення "гродадінського суспільства" одразу?
Можу порекомендувати maidan.org.ua . Якщо його читати регулярно, картину можна скласти собі цілком адекватну.
Reply
Громадяни мають засоби впливу - утворювати партію і йти на вибори (приклад відомий проект Україна2.0). Але тут якраз чекає великий фейл, бо насправді вирішувати соціальні проблеми і тому подібне, каталогізувати/систематизувати проблеми без багтрекера так само нереально як і на софтварних проектах фіксити баги без нього (і саме тому згаданий проект Україна2.0 загнеться як і всі інші).
>Помиляєтеся. Це робиться експертами давно і постійно. Якщо ви зайдете на блог Лесі Оробець, ви знайдете там детальний аналіз закону про освіту. Якщо зайдете на сайт "За чесні податки" - сотні "багів" на так званий податковий кодекс. Якщо почитаєте спільноту "антимент" в ЖЖ або зайдете на сайт будь-якої правозахисної групи, побачите хроніку всіх ментозлочинів. Якщо зайдете на сайт "Майдан", там взагалі коментарі до всього що завгодно. З цим у нас усе в порядку.
уявляю як це виглядатиме, якщо спробувати діяти аналогічно в розробці софту - девелопери і тестери будуть писати блоги? А де ж "root cause analysys"? А на кого такий баг заасайнений? А дублікати є? Пріоритети? "Хроніка ментозлочинів" то лише "снапшоти" кожного ментозлочину в якийсь момент часу. А прогрес вирішення проблеми? а root cause?
>Але проблемка: паханам на це насрати. Азаров не вмився сльозами, коли опублікували перші розгромні коментарі до законопроекту податкового кодексу (і треті, і двадцяті).
Проблемка якраз в тому, хто б не прийшов до влади, вони знову стають "паханами" (чи оточують себе "любими друзями" чи ще як - "вони всі однакові") просто через те, що методи контролю над народними висуванцями (і спосіб організації роботи самих висуванців) такі самі, як в 19тому столітті.
>Ці пацани розуміють тільки мову сили (а сто тисяч мирних людей на вулиці - це сила, що показують не тільки світові, але й українські прецеденти). Оскільки аналіз та експертиза в Україні і так робиться, а на вулиці люди виходити не поспішають, то і акцент, відповідно, на вулиці, а не на експертах.
Де були всі експерти, коли помаранчеві можновладці тихенько зливали всі здобутки революції, і робили помилку за помилкою? Чому така невдача? якраз тому що на державному рівні не було багтрекера і не було на кого заасайнити кожен окремий баг...
>Можу порекомендувати maidan.org.ua . Якщо його читати регулярно, картину можна скласти собі цілком адекватну.
так, якщо його читати регулярно. А не регулярно? от стаття "Водія, що збив на смерть трьох пассажирів, відпустили на підписку про невиїзд" - а де лінки на аналогічні випадки? де в тих аналогічних випадках продовження і розв'язка. Цей сайт зовсім не подібний на багтрекер, то є сайт новин. Там нікому баги не асайнять (щоб він хоч просто відслідковував прогрес). Там ніхто не аналізує рут коз...
Або "Чесні податки", знайдемо "Автомобілісти платитимуть податок двічі". І чим це закінчилося? платять двічі чи пофіксили? Проблема була актуальна "Грудень 30, 2010", а зараз?
і так далі...
Reply
Як ілюстрація, у нас у Львові існує кілька організацій, які володіють просто нереальними обсягами інформації та компетенції в царині незаконних забудов (наприклад, центр політичних досліджень "Сім" та Українське товариство охорони пам"яток історії та культури). Вони знають все: хто, коли, де, що не погоджене, ким не погоджене, як, чому, де в законодавстві прогалини, яке законодавство потрібне натомість і т.п. Але вони були не в стані реально опонувати потворній забудові на Вірменській. Забудову зупинили і перепроектували тільки на вимогу громадськості, яка "в стилі 17 сторіччя" вийшла на вулицю з протестами.
(До речі, організовуючи той протест, я провів шість годин і з Гугла назбирав усю необхідну фактичну та юридичну інформацію для інформаційного супроводу, і не мучився відсутністю спеціалізованого джерела інформації.)
Reply
яким чином "контролювати альтернативу"? от ми зараз розроблюємо софтвар і без багтрекера, без описів багів, степс ту репродюс, посилань на СРС та СДД неможливо довести, що то є баги.
>Каталогізація і систематизація проблем - проблема десятого порядку, тому що, як я вже сказав, десятки експертів в Україні моніторять, слідкують і каталогізують, і на перший поклик адекватної влади можуть надати свою експертизу ефективно та організовано. (Відсутність "єдиного багтрекера" це взагалі дрібні деталі імплементації, не розумію, чому така увага до цього.)
якої адекватної влади? я не розумію, а звідки вона візьметься та "адекватна влада"? Кому охота чесно розбирати те все лайно проблем. Вона навіть фізично при всьому бажанні не зможе розгрібсти всі ті проблеми.
>Як ілюстрація, у нас у Львові існує кілька організацій, які володіють просто нереальними обсягами інформації та компетенції в царині незаконних забудов (наприклад, центр політичних досліджень "Сім" та Українське товариство охорони пам"яток історії та культури). Вони знають все: хто, коли, де, що не погоджене, ким не погоджене, як, чому, де в законодавстві прогалини, яке законодавство потрібне натомість і т.п.
І в якому вигляді існують їхні дослідження? неексперти будуть з ними розбиратися?
>Але вони були не в стані реально опонувати потворній забудові на Вірменській. Забудову зупинили і перепроектували тільки на вимогу громадськості, яка "в стилі 17 сторіччя" вийшла на вулицю з протестами.
наскільки мені відомо зараз приймають закон, згідно з яким взагалі немає громадських слухань (вони будуть тільки при затвердження "генплану") і непотрібно проводити археологічні дослідження - ну і де громадські активісти? Десь так в генплані пропишуть "збудувати на Вірменській ЩОСЬ" а потім вліплять і бункер і клозети...
>(До речі, організовуючи той протест, я провів шість годин і з Гугла назбирав усю необхідну фактичну та юридичну інформацію для інформаційного супроводу, і не мучився відсутністю спеціалізованого джерела інформації.)
вдадоможці матимуть час і охоту приділити хоч стільки кожній такій проблемі, коли їх тисячі, всяких проблем?
Reply
Leave a comment