(Untitled)

Jul 13, 2009 14:38

Український хаос одною з своїх причин має неприязнь українців до правил (як таких). Люди переважно не розуміють, для чого в принципі потрібні правила: не для того, щоб ускладнювати собі життя чи під когось прогинатись, а для того, щоб робити життєдіяльність велетенської маси людей можливою та ефективною. Пост-совок, на жаль, сприймає юридизм в усіх ( Read more... )

занимательная патологоанатомия

Leave a comment

sokyra July 13 2009, 13:14:11 UTC
дуже добре написано.
ситуація схожа на інфантильний негативізм. а як треба поводитися з нечменими, невихованими і вередливими дітками?

Reply

dali_bude July 13 2009, 13:25:28 UTC
Наш соціум складається далеко не з "діток". Окремий "пересічний громадянин" в деяких аспектах значно доросліший і мудріший, ніж сто чи навіть п"ятдесят років тому. Наприклад, значно менші масштаби збройних конфліктів в 21 сторіччі, як на мене, наслідок якраз цього, а не зовсім статусу кво в озброєнні. Власне, в цьому й парадокс, як то у нас одне йде поряд з другим...

Reply

berdychevsky July 13 2009, 13:30:32 UTC
"значно менші масштаби збройних конфліктів в 21 сторіччі" - ну ну. Сторіччя ще тільки но починається

Reply

dali_bude July 13 2009, 13:56:29 UTC
гадаю, нічого схожого на світову війну в історії людства більше не буде.

Reply

berdychevsky July 13 2009, 13:59:32 UTC
Дай Бог. Я тільки "ЗА". Але перед Першою світовою багато хто також вважав, що війна є неможливою.

Reply

dali_bude July 13 2009, 14:13:34 UTC
Обидві війни було великою мірою підігріті науково-технічним і промисловим проривом. Людство раптом отримало до своїх рук потужні цяцьки, але йому бракувало історичного досвіду, щоб передбачити, до чого може призвести спокуса їх використати. Зараз вік не індустріальний, а інформаційний, і основний прогрес іде не в бік потужності чи масштабності, а в бік складності. Війни будуть інформаційні та економічні, однак мілітаристична війна сьогодні можлива тільки із локальним, технологічно відсталим і невеликим суперником. Навряд чи супердержави стануть кидати бомби одна на одну.

Reply

berdychevsky July 13 2009, 14:23:32 UTC
"Людство раптом отримало до своїх рук потужні цяцьки" - "цяцьок" сьогодні аж ніяк не стало менше, і потужність їх також не зменшилася. Скоріше навпаки.

"Зараз вік не індустріальний, а інформаційний" - інформційний світ не відміняє необхідності виготовлення процесорів, модулів пам'яті і т.п., без чого саме існування т.зв. "інформаційного світу" є неможливим. Я вже не кажу, що потрібно щось їсти й пити і у щось одягатись.

"Навряд чи супердержави стануть кидати бомби одна на одну." - до тих пір, поки буде достатньо природніх ресурсів.

Reply

dali_bude July 13 2009, 14:27:42 UTC
> "цяцьок" сьогодні аж ніяк не стало менше, і потужність їх також не зменшилася. Скоріше навпаки.

Але з"явився негативний історичний досвід глобальних мілітаристичних війн, який досі дуже міцно тримається. Навіть якщо еліти будуть прагнути війни, громадяни її не допустять.

> "Навряд чи супердержави стануть кидати бомби одна на одну." - до тих пір, поки буде достатньо природніх ресурсів.

Регулювання чисельності населення йтиме не військовими, а науковими методами. Ба, воно уже іде, якщо вірити дослідженням Сергія Діброва про функціонування ВООЗ.

Reply

berdychevsky July 13 2009, 14:41:40 UTC
"Регулювання чисельності населення йтиме не військовими, а науковими методами" - у глобальному масштабі? Сумніваюсь.

Я глибоко переконаний у тому, що загроза глобального військового конфлікту нікуди не зникла, а навпаки: буде далі зростати із загостренням кризових явищ. Боротьба буде йти швидше не стільки за ресурси, а скільки за завоювання нових ринків і необхідності отримувати прибуток. Якщо ще точніше, то мова йтиме про новий переділ вже поділеного світу.

Reply

dali_bude July 13 2009, 14:44:31 UTC
> у глобальному масштабі? Сумніваюсь.

не в глобальному, а в масштабі країн третього світу :)

> Я глибоко переконаний у тому, що загроза глобального військового конфлікту нікуди не зникла

На жаль, я не спец, тому не буду сперечатися.

Reply

berdychevsky July 13 2009, 14:50:53 UTC
"я не спец" - хто сказав, що я "спец"? :)

Reply

sokyra July 14 2009, 01:25:28 UTC
то ти так про українське суспільство чи про людство вцілому? пост написаний про укр суспільство - до чого тут розвиток інформаційних технологій у розвинених державах?
щодо оптимістичних безкровних прогнозів я не була б така певна. існує цілий ряд ризиків глобальних катастроф, і бомба - далеко не єдине і найстрашніше.
супердержави можуть і не кидати нічого одна в одну, але україна ніколи супердержавою не стане і від збройного конфлікту не захищена щоб аж так.

Reply

orestk July 13 2009, 14:01:49 UTC
Буде-буде))

Reply

sokyra July 14 2009, 01:36:48 UTC
звичайно, що не з діток, але суспільний комплекс інфантилізму - дуже очевидний. чи доросліший і мудріший "пересічний громадянин" - я б посперечалася. частіше зустрічається письменний і знающий арихметику, ніж 100-50 років тому - так, але чи це є ознакою мудрості/зрілості? довіри в соціумі нема, легковірність - є. цей парадокс свідчить про відсутність мудрості і зрілості. я думаю, що просвітництву ще ой як є де розвернутися в головах наших земляків. ще підіймати і підіймати свідомість, стругати, відточувати і шліфувати ще аналітичні здібності і критичний підхід - масово і натхненно. а там і розуміння в необхідності правил прийде.

яке відношення має кількість і розмах збройних конфліктів у світі до хронічної корумпованості українців, я не зрозуміла.
до речі, війни в іраку й афганістані не такі вже й нікчемні, як на високотехнологічне 21-е сторіччя.

Reply

dali_bude July 14 2009, 06:43:52 UTC
> яке відношення має кількість і розмах збройних конфліктів у світі до хронічної корумпованості українців, я не зрозуміла.

та то в нас з brdychevsky розмова зовсім в іншу стєпь пішла :) ніякого не має.

Reply


Leave a comment

Up