(no subject)

Mar 08, 2011 20:48

могутностях, а двотактні - при великих. Одноактні вихідні каскади використовуються в основному в простих малогабаритних підсилювальних пристроях з малою вихідною потужністю, а також в тих випадках, коли до економічності не пред'являються підвищені вимоги. У одноактних вихідних каскадах транзистори працюють тільки в режимі.

А і включаються в схему в основному з ОЭ. До. п. д. таких каскадів зіставляет 47-48 %.0 Опір навантаження можна включати як не¬посередньо в ланцюг колектора, так і через трансформатор, що погоджує.

Двотактні вихідні каскади в основному працюють в режимах АВ і. У, при яких мають підвищене до. п. д. вихідному ланцюгу при максимальному сигналі (до 78 %) і зниженою витратою енергії джерело  живлення за відсутності сигналу. Типова схема двотактного вихідного каскаду приведена на мал. 69, а. При зниженому напруженості живлення в схемі підсилювача доцільно використати складені транзистори, включені за схемою з ОКИ, як показано на мал. 69, би. Дільник напруги К1К.2 (см мал.69, а) призначений для подання напруги зміщення на базу транзистора, а для кращої температурний стабілізації режиму роботи транзисторів резистор До.2 можна замінить діодом або термістором. При поданні на вхідний трансформатор Т1 синусоїдальної напруги з його вторинних обмоток знімають рівну, але протифази напругу UВХ1 іUВХ2, які підводятьcя до транзисторів VI і 1/2. Струми в колекторному ланцюзі iк1 і iК2 кожного транзистора рівні між собою, але протилежні по фазі, т. е. зрушені на 180° (мал. 69, в).У вторинній обмотці трансформатора Т2 індукуватиметься э, д. с.
Previous post Next post
Up