Кривава січнева повня

Jan 31, 2018 23:19





.

31 січня жителі значної частини планети могли спостерігати так званий блакитний кривавий Місяць-велет.

.

Чому блакитний? Бо так називають другу в календарному місяці Повню. За барвою він, як завжди, - сріблястий на вигляд. В 2018 календарному році "блакитні" повні будуть у січні та березні.

.

Чому кривавий? Бо так називають Місяць під час його повного затемнення. Тінь Землі падає на Місяць, крізь земну атмосферу до Місяця пробивається лише червоне світло і він здається закривавленим.

.

Чому Місяць-велет? Так називають Місяць, що знаходиться в найближчій до Землі точці своєї орбіти - пригей. В той час він виглядає на 14% більшим і на 30% яскравішим, ніж зазвичай.

.

Збіг цих трьох явищ буває не часто: у західній півкулі така подія востаннє відбулася орієнтовно тому 150 років, а в східній - в 1980х роках.

.

На погляд вікканки Олени, «період місячних затемнень можна використати, щоб позбутися старого, а сонячні затемнення - для утвердження нового. Зазвичай вплив затемнень на людей відчувається протягом трьох днів до і трьох днів після затемнення. Під час затемнення можна за собою помітити емоційну нестабільність, необґрунтовані переживання та страхи. Період затемнення ідеальний для того, щоби щось "відрізати" від себе у духовній сфері те, що ламає ваше життя - погані звички, непотрібних друзів, проблемні стосунки, - і "перепрограмувати" себе і своє життя на краще. Також це час для аналізу своїх дій та думок.»

.

За словами астролога Велеслава, «День сьогодні особливий. Вато бути з тими, з ким бажаєте пов'язати долю і хто вам дорогий - досить навіть однієї доброї смски: кармічний зв'язок зміцніє! У дні затемнення варто зайнятися справами, проектами, але планувати тільки важливі справи. Не треба думати про погане. Варто сіяти насіння добра і любові в ці дні».

.

За принципом "косого січення" та принципом вшановування сезонних уособлень Землі на повні між сонцестояннями та рівноденнями, можна припустити, що на повню, найближчу до 1 лютого, в час кульмінації зими в північній півкулі, вшановується Морена. Морена - уособлення зимової Землі, періоду символічної смерті (сну) планети, коли вона зморена. Це час переходу до нового Початку, адже після очищення від всього віджилого настає нова весна. Основні риси періоду: заспокоєння, очищення, розчинення, перетворення. Період зими, змореної Землі в рунічному ряді позначає руна Іса: вона позначає зиму загалом, також період завмирання, протягом якого розвиток проходить приховано.

.

У слов'ян уособлення зимової Землі відома як Морена, Маржана, рідше Smrtka. В ірландців - Морріган (богиня війни, королева примар). Ім’я походить від давнього кореня *mr, що означає смерть, морок (з нього теж «мор», «мороз», «мерзнути», «марево», «примара», «кимарити», «хмара»). В галлів, наприклад, вшанування було перенесене на Імболк - Свято вогнів, святкування якого через ймовірну втрату алгоритму вичислення було закріплене за 1 лютого. У ці дні зима ніби повертає на весну, а в основі обрядів (символічних дій), що мають "помагати" зігріти світ після зими, є запалення вогню: свічок - вдома, ватр - надворі. В деяких місцевостях саме в ці дні відбувається так зване "спалення Морени".

місяць, праведник, звичаї, winter, ніч, астро, слов'яни, зима, moon, night

Previous post Next post
Up