Вступительное слово Премьер-министра Украины Николая Азарова на заседании Правительства 22 января

Jan 23, 2014 03:32

У день великого свята Хрещення частина Майдану, який довго балансував на межі мирних протестів, перейшла цю межу і межу християнських моральних принципів взагалі.

Організовані ультраправі бойовики і радикальна частина учасників Майдану вчинили у центрі Києва масові заворушення. Напади на працівників правоохоронних органів із застосуванням холодної зброї і запалювальних сумішей, підпали автомашин і будівель, терор і мародерство, незаконне захоплення людей, самосуди, провокації - ось арсенал їх дій, які побачив весь світ. Цинізм і аморальність терористів дійшли до того, що вони кидають «коктейлі Молотова» в живих людей, і молоді хлопці - теж наші діти - спалахують вогнем! Всі бачили ці кадри, весь світ їх бачив.

А сьогодні вночі терористи з Майдану вдиралися до готелів, захопили кількадесят громадян, яких вони вважають своїми опонентами і жорстоко їх побили. Таким чином, вони погрожують життю взагалі будь-якого громадянина, на власний розсуд визначаючи ворогів.

Учасників цих заворушень не можна називати мирними протестувальниками і мітингувальниками. Це злочинці, які повинні відповісти за свої діяння.

Як Прем’єр-міністр України, офіційно заявляю, що жертви, які, на превеликий жаль вже є, на совісті і на відповідальності організаторів і певних учасників масових заворушень. Вимагаю, щоб правоохоронні органи ретельно і рішуче розслідували ці злочини, а головне - зробили все можливе, щоб не допустити їх надалі.

А звинувачення в адресу правоохоронних органів взагалі безпідставне, оскільки на вул. Грушевського вони взагалі не мають вогнепальної зброї.

[Spoiler (click to open)]
Очевидно, що купка екстремістів за гіркою іронією на київській Європейській площі вже кілька днів намагається ґвалтувати всю Україну, конституційний лад і законність.

Ці бандитські дії - прямий наслідок підбурювання і закликів до дестабілізації ситуації в Україні, якими весь останній час займалися лідери так званої опозиції. Ми неодноразово попереджали про можливість таких наслідків і про те, що підбурювачі сховаються за депутатську недоторканість, а прості люди опиняться в трагічній ситуації.

Так і сталося. Лідери опозиції одразу ж з переляку спробували відхреститися від погромників, а трагедії вже сталися. Сотні людей опинилися в лікарнях з серйозними травмами, кілька назавжди залишаться інвалідами. А ті, кому доведеться відповідати перед законом за скоєні злочини, все життя будуть жалкувати про те, що взяли участь в огидній авантюрі.

Шановні колеги!

Моє особисто відношення до цих жертв - безумовно я співчуваю сім’ям. Я пам’ятаю вислів російською: «по ком звонит колокол?». Він дзвонить по тобі, по мені. Безумовно, ми шкодуємо, що так сталося, хоча не маємо жодного до цього відношення і закликаємо людей не піддаватися на провокації.

Шановні колеги

На нас в цій ситуації лежить величезна відповідальність. Вся країна насправді живе нормальним життям, і ми повинні забезпечувати цю нормальну життєдіяльність держави. Своєчасно виплачувати зарплати, пенсії, соціальні допомоги, розвивати економіку, терміново реагувати на аварійні ситуації, як та, що вчора сталась, наприклад, у місті Південному Одеської області и сьогодні в Миколаєві.

Хочу запитати так званих лідерів так званої опозиції: а вони за що відповідають? Невже вони не розуміють, що екстремістськими акціями не примусять владу прийняти їх ультиматуми?

Їх мета зрозуміла: спровокувати владу на застосування сили (я хочу, щоб усі це зрозуміли) передбаченої законом, а потім на владу ж покласти відповідальність.

Такою ж є їх тактика і у Верховній Раді. Вони постійно блокують прийняття необхідних для розвитку країни рішень, розхитують політичну стабільність. В окремих випадках це провокує невдоволення людей. І в цьому вони звинувачують владу, хоча самі є винуватцями нестабільності та накопичення певних проблем.

Сьогодні ми бачимо такий же розрахунок. Але зараз вони помиляються. Люди вже зрозуміли, що влада, захищаючи правопорядок і стабільність, діє виключно в їх інтересах.

Шановні члени Уряду!

Сьогодні завдяки безпрецедентній витримці, мужності, самопожертві та вірності присязі працівників правоохоронних органів, серед яких юні хлопці з внутрішніх військ, застосовуються лише засоби стримування, і навалу бойовиків вдається стримувати.

Я насправді пишаюся, що у нас є такі воїни, і вдячний їм за самовідданий захист конституційного ладу і правопорядку. Вся країна може ними пишатися. До речі, я бачу, що так і є. Величезну підтримку правоохоронцям зараз висловлюють люди, які пишуть на мою сторінку у «Фейсбуку», створюють спільноти на підтримку конституційного ладу в соціальних мережах. Суспільство також стає на відсіч погромникам і терористам.

Одразу скажу, що держава належно оцінить мужність своїх громадян у погонах. А постраждалі, яких, на жаль, багато, і їх сім’ї отримають абсолютно всю необхідну допомогу і підтримку.

Доручаю Міністру внутрішніх справ підготувати проект рішення Уряду про надання такої допомоги з Резервного фонду. Треба ретельно все врахувати: і лікування, і реабілітацію, і компенсацію збитків постраждалим правоохоронцям, і вирішення їх житлово-побутових проблем. Терміново вносьте цей проект на наступне засідання Уряду.

Окреме моє запитання - до так званої опозиції. Якщо ви європейська опозиція, відповідальна за долю держави, за мир і спокій громадян, ви зобов’язані разом з владою зробити все, щоб припинити терор і погроми, вакханалію тотального порушення законів.

Якщо ж ви заохочуєте і підтримуєте екстремістів - так і заявіть, і візьміть на себе відповідальність за ескалацію насильства і руйнівні для держави наслідки.

Президент і Уряд готові домовлятися, готові співпрацювати з тими політичними силами і тими політиками, хто не розколює суспільство і не дестабілізує ситуацію, а працює для нормального позитивного розвитку держави.

Водночас обов’язково, невідворотно будуть зроблені правові висновки щодо організаторів і учасників масових заворушень згідно із законом і справедливостю.

Сьогодні, в День Соборності та Свободи України я хочу рішуче заявити: витримки у нас достатньо, будь-які ультиматуми ми відкидаємо, ніякої анархії в державі, ніякого хаосу і розколу Президент і Уряд не допустять.

Я закликаю свідомих громадян України, справжніх патріотів розділити і підтримати виважену справедливу політику. Нас більшість, і політику ми здійснюємо в інтересах всього народу України.

Шановні колеги!

Минулого тижня Верховна Рада України прийняла державний бюджет на 2014 рік. Тепер можна ритмічно і енергійно здійснювати реалізацію масштабних проектів економічного розвитку, які стали можливими після домовленостей президентів України і Росії 17 грудня минулого року.

Так, ми відновлюємо українсько-російське співробітництво в аерокосмічній сфері.

Вчора на заводі «Арсенал» я провів нараду з директорами приладобудівних підприємств, які працюють в аерокосмічній індустрії. Вони доповіли про нові розробки і виробничі плани на поточний рік. Я переконався, що величезний науково-технічний потенціал галузі, на щастя, збережений. А відновлення промислової кооперації з Російською Федерацією відкриває наймасштабніші за останні двадцять років перспективи розвитку космічної галузі, в якій працюють понад 70 тисяч робітників.

Практично всі директори вже побували на російських підприємствах, як колись казали - у «смежников», і зараз ведеться робота з укладення нових контрактів. Звичайно, це робиться не за один день, але є цілковита впевненість, що виробничі плани другого півріччя будуть засновані на нових обсягах коопераційного виробництва. Це дуже добре. Це відчутний, зримий результат домовленостей Президента України.

Українські підприємства здійснюють поставки комплектуючих виробів для виробництва російських ракет-носіїв («Союз», «Протон», «Рокот»), систем автоматичного стикування «Курс», виконують роботи з гарантійного обслуговування та авторського нагляду за обладнанням, системами та агрегатами ракетно-космічних комплексів цих виробів, беруть участь в підготовці та пусках ракет-носіїв.

Російські підприємства, в свою чергу, здійснюють поставки матеріалів, металів, прокату, електро- радіо виробів, приладів, агрегатів та систем, двигунів для виготовлення українських ракет-носіїв («Зеніт», «Циклон»), систем та агрегатів для ракетно-космічного комплексу «Циклон-4».

Тобто, українсько-російська кооперація є настільки всеохоплюючою, що будь-які затримки або обмеження в експортно-імпортних поставках ракетно-космічної продукції могли б призвести до значних збитків підприємствами космічних галузей обох країн. Збитки України могли б сягнути 3 мільярдів гривень на рік (більше 60% обсягу виробництва підприємств космічної галузі), що могло би призвести до повної зупинки основних підприємств і втрати близько 16,5 тисяч робочих місць.

Натомість відновлення повноцінної кооперації та спільних програм («Морський старт», «Наземний старт», ГЛОНАСС та програми «Дніпро», створення космічних апаратів наукового призначення та перспективних ракет-носіїв) збільшить завантаження підприємств у рази і поверне на них тисячі висококваліфікованих фахівців.

Ще один вкрай важливий і перспективний напрям співробітництва. Президент України 17 грудня 2013 р. у Москві серед інших важливих документів підписав історичний для цілої галузі документ: «Меморандум про наміри щодо активізації співробітництва у сфері суднобудування».

Справа в тому, що треба визнати: за останні двадцять років прославлене українське суднобудування втрачало позиції.

І не тільки українське. За ці роки до 90% світового тоннажу комерційного флоту почали будувати Південна Корея, Японія і Китай. Ці держави десятиліттями концентрували ресурси на розвитку перспективної індустрії, серйозно скоротили собівартість будівництва і пропонують замовникам практично всі класи сучасних суден. Але і на цьому, високо конкурентному ринку, ми можемо повернути собі позиції. Наприклад, модернізацію і розробку суден льодового класу лідери в цій сфері замовляють все ж таки миколаївським корабелам.

Ми знаємо і наші втрати, і наші переваги. Тому було створено Програму - план двосторонньої співпраці підприємств суднобудівної промисловості України і Російської Федерації на 2014 і 2015 роки.

І ось тепер ми нарешті реально підійшли до реалізації спільних проектів, які передбачають глибоку модернізацію суднобудування в Україні і Росії, відновлення десятків тисяч робочих місць.

Так, досягнуто домовленості щодо побудови у Миколаєві газовозів та транспортів для освоєння Російською Федерацією арктичного шельфу. Сума контракту буде складати приблизно 4 мільярдів доларів.

Також в світі помітно збільшуються замовлення на будівництво балкерів, на яких спеціалізувалися наші заводи. Є хороші перспективи і щодо оборонного замовлення для українських корабелів.

Що все це означає? В першу чергу, що відновлюють роботу наші підприємства, які протягом десятиріч були хронічними боржниками, «головним болем» держави, важким тягарем для бюджету.

Є ще один важливий аспект. Я привертаю особливу увагу до розвитку суднобудування, оскільки справа тут не тільки у обсягах виробництва і валютній виручці. Суднобудування так би мовити, оживляє все навколо себе: моторобудування, машинобудівні заводи, приладобудування, виробництво новітніх матеріалів, відкриває абсолютно нові транспортні можливості: наприклад, для експорту українського зерна комбінованим річково-морським шляхом.

Відродження суднобудування - це дуже цінний для нас проект з огляду на той поштовх, який він дає економіці в цілому.

Настільки ж амбітний, як наші плани в авіабудуванні, ракетно-космічній галузі, важкому і транспортному машинобудуванні.

Тому я доручаю Віце-прем’єр-міністру Бойку взяти на особистий контроль практичну реалізацію зазначених проектів. Займатися ними треба щомісяця, предметно. Перепони або ускладнення усувати оперативно. Також раз на квартал інформацію про хід реалізації цих проектів буде заслуховувати Уряд на своїх засіданнях.

Шановні члени Кабінету Міністрів! Шановні запрошені!

В Україні настали складні погодні умови: сильний вітер, сніг, на дорогах ожеледиця. Посилюється мороз.

Збільшується ризик аварій на теплотрасах та електромережах. Я про це вже казав - Миколаївська, Одеська області. Олександр Юрійович мені уже доповідав, і ми сьогодні ми відновимо електропостачання.

Отже, функціонування систем життєдіяльності в регіонах - тепло, водопостачання, подача газу, надійна робота електромереж, громадського транспорту повинно бути безумовно забезпечене в нормальному режимі.

Місцева влада, комунальні та дорожні служби, Державна служба з надзвичайних ситуацій, оперативні штаби в областях мають працювати в посиленому режимі.

На дорогах повинен бути забезпечений сталий і безпечний рух транспорту. Тому вся комунальна, дорожня та рятувальна техніка має бути в робочому стані і напоготові до реагування на складні ситуації.

Особливу увагу слід приділяти зупинкам громадського транспорту, підходам до станцій метрополітену, соціальних об'єктів, лікарень, аптек та інших об’єктів життєзабезпечення.

Ми ретельно готувалися до цього, тому не дай боже, збої Уряд буде оцінювати жорстко. Віце-прем'єру Олександру Вілкулу особисто ставлю завдання тримати це питання на постійному контролі.

Щодо питань порядку денного.

Уряд розгляне рішення про продовження реалізації пілотного проекту із здешевлення ліків від гіпертонії.

Також сьогодні буде утворено Наглядову раду із здійснення контролю за використанням та інвестуванням коштів фінансового резерву, призначеного для зняття з експлуатації діючих енергоблоків атомних електростанцій.

Будуть затверджені:

Порядок створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

Концепцію управління ризиками виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Крім того, буде прийнято рішення про ратифікацію цілого ряду угод, в тому числі про затвердження Імплементаційного протоколу між урядами України та Австрійським Федеральним урядом про реалізацію Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб.
Дякую за увагу. Які є пропозиції до порядку денного?

Янукович не сдавайся!

Previous post Next post
Up