Для загального лікбезу раджу Вікіпедію, а тут лише цікаві моменти зі статті та супутніх матеріалів.
ото чим більше читаю
подробиці бойні 3 жовтня 1993, тим більше це схоже на сценарій який малювали для мадану й України укінці 2013, стрільба міліціонерів по міліціонерах теж є (у книзі «
Пробудження» згадано як Русланові Сан-Марино командир ВВ-шників жалівся що беркут у спини його ребят попадає, може, ненавмисно?)
Ніби наші власний розгін 18-ого лютого з бтр-ами й телекамерами конструювали за взірцем московських подій осені 1993, тільки з розпалюванням війни, яка тоді у росіян не відбулася. Тоді була загроза розгортання спротиву влади у регіонах, тому швидко обрубили усі канали медіа прихильникам Дому Совєтів, а потім жорстоко спровокували стрільбу й давили та знищували усе що попало під руку.
Увагу моментів схожості привернули наступні моменти:
⦁ стволи охочим
зі складів міліції роздавали ельціністи, а
у нас мвс - тітушкам. щодо славнозвісного пограбованого львівський складу - зброя з нього імовірніше до майдану не доїхала (бо навіть Т. Чорновіл їздила туди просити, не дали), жодної згадки у спогадаї не зустрічав крім міфів й версій, але послужила інформаційним приводом для розстрілів.
⦁
бтри якраз охоче тоді імітували війну (
другий скрін)й створювали побільше жертв, щоб начальство пошвидше й радикальніше з білим домом розібралось й приїхали танки військових.
⦁ «
снайперські війни», про
належність снайперів не було розслідувано, ніхто ж не вірить що силовики з силовиками будуть воювати й стріляти просто усіх випадкових. Як нині пишуться духовні коментарі до цих подій:"ета всьо снайпери НАТА, как на майдане!"
Більшість скрінів заніс
сюди, перепрошую, що з мобільникка.
Розслідування лишилось незавершеним попри висновки, амністовані учасники згодом виплили відомо-де:
wiki: Бородай
"В 1992 году, закончив второй курс философского факультета МГУ имени М. В. Ломоносова, принимал участие в военном конфликте в Приднестровье. Его соратниками были В. А. Антюфеев, О. В. Берёза и А. Ю. Пинчук."
⦁ В. А. Антюфеев - Первый вице-премьер Донецкой Народной Республики по вопросам государственной безопасности 10 июля по 23 сентября 2014.
⦁ О. В. Берёза - первый Министр внутренних дел Донецкой Народной Республики.
⦁ А. Ю. Пинчук - член правительства (Совета министров) Донецкой Народной Республики."
Принимал участие в событиях сентября-октября 1993 года в Москве на стороне Верховного совета РФ, противостоявшего президенту Борису Ельцину в составе одной из боевых групп, куда входили участники конфликта в Приднестровье, работавшие в службе безопасности МГТУ имени Н. Э. Баумана, где, по его словам, был «не самым главным, но и не самым рядовым». Имел непосредственное отношение к службе безопасности Фронта национального спасения и охранял И. В. Константинова.
Как вспоминает Бородай
Да, я принимал участие в событиях 1993 года. Я тогда воспринимал власть откровенно как оккупационную, и я против неё воевал, потому что считал это морально, правильно. Потом власть переменилась идеологически, принципиально, и по делам переменилась.