Leave a comment

ivan_911 March 3 2012, 06:10:43 UTC
Олено, а якби Ви були суддею, по якій статті Ви б засудили громадянина В. Запорожця?

Reply

bilozerska March 3 2012, 09:48:57 UTC
Стаття 116. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання

Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, що раптово виникло внаслідок протизаконного насильства, систематичного знущання або тяжкої образи з боку потерпілого, -

карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Reply

ivan_911 March 3 2012, 11:44:08 UTC
Виникло раптово - а збігати за рушницею, зарядити, знайти образника, і пристрелити - ну при всій повазі - яке ж це раптово?

Обов"язковою ознакою об"єктивної сторони злочину е час його вчинення. Цей злочин може бути вчинений лише тоді, коли винний перебуває у стані сильного душевного хвилювання. Найчастіше такий стан є короткочасним і триває всього декілька хвилин. (с)

Наприклад громадянин Х приходить з полювання, і бачить що його дружину згвалтували, від в стані душевного потрясіння наздоганяє негідника і вбиває його. 116.

А тяжка образа то всьо суб"єктивно. Наприклад якщо в присутності націналіста образити Бандеру, а він дістане рушницю і пристрелить, його теж по 116 судити? А для нього між іншим, образити Бандеру - це надтяжка образа. Або - Леніну молотком розбивають голову - а пенсіонер, член партії з 1941 року дістає трофейний автомат і вбиває негідника. Чи адекватна це відповідь на образу? Для пенсіонера - так. Для судді (будь якого) - сумніваюсь.

Reply

bilozerska March 3 2012, 14:51:18 UTC
Ну, по-перше, він там десь дуже близько живе, Запорожець. Довго не треба було бігати.

Якщо мислити логічно, то головною ознакою сильного душевного хвилювання є не час, скільки воно тривало, а сама дія. Вбити людину із зареєстрованої на тебе зброї, на очах у купи людей - це і є найвірнішою ознакою сильного душевного хвилювання. Якщо пенсіонер так само уб’є за Сталіна - це абсолютно те саме і має він сидіти свої 5 років.

А умисне убивство без сильного душевного хвилювання робиться не так. Вичікується місяць, щоб ніхто на тебе не подумав, після чого майор Симоненко вбивається ззаду цеглиною по голові. І ніхто нікого тоді не знайшов би. Сам упав сп’яну і вдарився головою. Ну, а якби піймали - тоді вже інша стаття.

Reply

ivan_911 March 3 2012, 16:11:24 UTC
***Вбити людину із зареєстрованої на тебе зброї, на очах у купи людей - це і є найвірнішою ознакою сильного душевного хвилювання***
... або ознакою неадкватності

за Вашим рецептом, Олено, можна будь кого за "душевне хвилювання" по 116

мого однокласника на весіллі прирізали за те, що той напідпитку кинув корок від шампанського в стакан з компотом.

Вважаю шо це була ДУЖЕ тяжка образа для того, хто прирізав. І він був у стані дуже сильного душевного хвилювання. Бо прилюдно образили і костюма попортили. От і взяв у стані "сильного душевного хвилювання" і прирізав.
Чим не 116-та?

***Якщо пенсіонер так само уб’є за Сталіна - це абсолютно те саме і має він сидіти свої 5 років.
***
ні, від 7 до 15
не від 10, бо таки без особливої жорстокості. Просто цинічно.

Reply

ivan_911 March 4 2012, 08:33:14 UTC
Вчити, лікувати і судити в нас вміють всі, а от прокладку в крані замінити, необхідно кликати сантехніка.А поведінка "героя" Запорожця типова для психопатів, особливо якщо вони напідпитку. По людськи його жалко, однак деяке знайомство з психіатрією підсказує мені, що винна в цьому горілка. Одного звела в могилу, іншого в тюрму.Не ганьбіть будь ласка національну ідею, не ставте побутового кримінальника в один ряд з Чорноволом та Гонгадзе.Яким бим не був покидьком покійний, вбивати його при тих обставинах не було защо.Був би Запорожець тверезий, побачивши міліціонера, з яким у нього конфлікт, пішов би геть, а так "душа захотела праздника" а *опа приключений"

Reply


Leave a comment

Up