На акцію проти політичних репресій на Банковій я прийшла вже ближче до кінця, коли залишилося десь із півсотні людей з прапорами Європейської партії. Кажуть, на початку їх було біля 150. Було кілька нардепів, зокрема, Доній і Павловський. О.Данилюку раптово стало погано, як він сказав пізніше, від виснаження, він знепритомнів і, упавши, розбив собі скроню, у швидкій накладали пластир.
Щоб не писати про те, чого не бачила, подробиці і фото дивіться тут:
http://www.bagnet.org/news/summaries/ukraine/2011-01-17/99199 А також:
"17 січня ВО "Жіноча Січ" та ВО “Тризуб” ім. С.Бандери взяли участь в акції протесту підприємців проти політичних репресій, яка відбулася в Києві під стінами Адміністрації президента.
Активістки "Жіночої Січі" звернулися до українців з закликом не боятися переслідувань з боку нелегітимної влади януковичів, а протистояти їм. "Ми, українці, маємо відстоювати свої права на своїй землі! - йшлося у виступі на акції. - "Тризуб", з моменту свого створення, стоїть на сторожі та захисті інтересів української нації. І сьогодні "тризубівці" виявилися дієвою націоналістичною силою, яка переживає масштабні переслідування. Але ми не здаємося! Й закликаємо українців долучатися до акцій протесту, які тепер хвилями прокочуються по всій Україні".
Як відомо, “Тризуб” був в охороні наметового містечка під час акції протесту підприємців на Майдані незалежності в листопаді 2010 року.
Прес-служба ВО “Жіноча Січ”
Але ще до того я знімала обнесений парканом Майдан:
А вартові вишки де?
Друга частина акції проти політичних репресій
Коли ця акція закінчилася, біля Адміністрації почалася інша - проти законопроекту 7418 "Про регулювання містобудівної діяльності". Президенту передали звернення з проханням його ветувати.
Організаторами акції були "Збережи старий Київ!", Всеукраїнська екологічна ліга", "Зелений світ", "Свідомо" та інші організації і громадські рухи. Підтримати акцію за покликом душі прийшли і люди, які не належать до цих або й жодних рухів.
"Якщо закон буде підписано, ні громадські слухання, ні архітектурні та екологічні експертизи не гратимуть жодної ролі, - сказано у прес-релізі організаторів. - Закон, розроблений найбільшими забудовниками, дозволяє їм зрізати дерева, ставити паркан та рити котлован без будь-яких погоджень з людьми, істориками та екологами".
Також учасники акції вимагали від Президента:
- запровадити мораторій на будівництво в охоронних зонах Софії та Лаври;
- примусити державну службу з охорони культурної спадщини у найкоротший термін виконати обов"язок, покладений на неї Законом України про охорону культурної спадщини, - оприлюднити у наявному стані для вільного доступу всіх громадян України державний реєстр нерухомих пам"яток України по місту Києву, і негайно оприлюднювати будь-які зміни до нього.