Деякий час назад у мене дещо змінилась шкіра - стала сухішою, через що довелось змінювати догляд за нею. Та і вік вже вимагає системного підходу. Один з моментів, які змінилися - це спосіб очищення шкіри. Зокрема, я почала вранці вмиватися вівсянкою.
Якось у мене вже була спроба робити собі суху суміш за мотивами убтану і нею вмиватися. Але щось не пішло: лінь було витрачати стільки часу і сил на її приготування, а ефект мене не вразив. Та тече, все змінюється…
Вже 3 місяці вмиваюся вранці (ввечері - зовсім інше очищення) вівсянкою і мені подобається! Пори очистились, шкіра стала більш гладенькою та оксамитовою на дотик, колір обличчя радує.
Для того, щоб приготувати суху суміш для вмивання достатньо кавомолки і вівсяних пластівців.
А далі - розпочинається творчий процес! Адже суміш для вмивання можна вдосконалити безліччю інгредієнтів.
Замість вівсяних можна взяти суміш із різних пластівців. Тоді буде більш вираженим ефект легкого скрабу.
Якщо хочеться підвищити ефект очищення, то варто спробувати додати глину, корінь солодки, хвощ (він і пори звужує), коріння оману, пажитник, звіробою.
Гарний ефект пом’якшення та підживлення дає додавання мигдалю, кокосової стружки (звичайно, без фарбників і ароматизаторів), насіння льону, кунжуту, нут.
Ефект м’якого скрабу - мигдаль, рис.
Протизапальний ефект - хвощ, оман, нагідки, ромашка, звіробой.
Помякшує та заспокоює - ромашка, липа, меліса.
А ще ж є м’ята - дезінфікує, охолоджує,
водорості - зволоження, підвищення еластичності,
троянда - для будь-якої шкіри, але особливо для сухої,
імбир - для втомленої, сірої шкіри, тонізує, антисептик,
зелений чай - антиоксидант, тонізує,
розмарин - антиоксидант, тонізує,
лимонник - для втомленої шкіри, тонізує,
листя суниці - антиоксидант, очищення,
глини - антисептик, очищення, регенерація,
мате - тонізує.
Також варто врахувати декілька моментів
1. Всі інгредієнти потребують тонкого помелу, а грубі (наприклад трави) додатково - просіювання.
2. Зберігати суміш варто у скляному посуді, який добре закривається. Якщо використовуєте насіння льону і кунжуту - то тільки у холодильнику, бо швидко згіркне.
3. Нові інгредієнти краще вводити по одному. Так легше відслідкувати реакцію шкіри на кожен з них. Мені подобаються простий склад, улюблені - вівсянка+мигдаль та вівсянка+пелюстки троянди.
Спосіб використання.
Залити окропом невелику кількість сухої суміші (мені на шию і обличчя вистачає 1 ч.л. з гіркою). Ретельно перемішати. Якщо треба додати ще окропу - суміш має бути консистенції сметани або рідкуватого крему. Коли суміш охолоне, то трохи загусне. Нанести на обличчя і шию, легко промасажувати, залишити на 1-2 хв і змити приємно прохолодною водою.
Нюанс. Теплу суміш наносити приємніше, але у мене після цього залишались розширені пори. Тепер чекаю поки повністю охолоне. Задоволення трохи менше, але пори залишаються звуженими.
З цієї суміші можна зробити також маску для обличчя чи тіла. Потрібно тільки (залежно від бажаного ефекту) додати трохи рослинної та ефірної олії, меду, свіжого фруктового чи овочевого соку, йогурту, сметани.