На розі Перштину, Гусової та Їльської вулиць стоїть, здається, не дуже примітна кам’яниця під номером 15. Збудована вона на місці романської, котру перебудували на готичну, потім ренесансову, і, насамкінець, барокову (№15). В давні часи вона належала родині пивоварів та виноробів. Аби привабити клієнтів, пивовари вивішували біля входу хмель. Хоча можна було і не старатися: пиво, що варили в цьому закладі, славилося на всю Прагу. Кажуть на вогник заглядав демон у червоному шарфі.
В XV столітті будівлею володів Ян Кртек (від чого дістав назву U Krtkovců), потім Ян Сладкий (і тут кам’яниця змінила назву на «U Sladkých» («У пивоварів»). Родина Сладких полишила Прагу у 1620 році, їх майно конфіскували, але назва залишилася. Так само, як знак пивоварні - орнамент із хмелю. На розі з XVIII століття прироблена відбійна тумба, котра з одного боку направляла колеса возів у потрібному напрямку, а з другого - захищала ріг кам’яниці. Таких тумб по Старому Місту декілька, під час прогулянки ви напевне побачите якусь іншу.
Можливо, демон у червоному шарфі мав живого прототипа - такого собі жартівника, котрий полюбляв збиткуватися над людьми. І якось він вирішив перекинути стіл на корчмаря, таким чином поставивши його в незручне становище. Але корчмар жарт не оцінив. Він пішов на кухню, і за хвилю повернувся, ховаючи щось за пиною. Підбігши до кривдника, він замахнувся, і хотів було вдарити ножем, але раптово хтось вигукнув якесь дивне слово. Світло згасло, а коли його запалили знову, всі побачили, що хазяїн скам’янів. Так і стояв, висолопивши від зусилля язика. Клієнти розсміялися. Вони витягли бідолагу і поставили на розі вулиці у якості згаданої направляючої фігури. Кажуть, що в той самий момент скам’янів і хміль над дверима.
За іншими переказами в старі часи біля будинків на місці кам’яниці «U Sladkých» стояв стовпчик, котрий розділяв межу, і проїждаючи повз нього карети обтісували його так, що вийшла подоба людини. Вона почала лякати коней, вони сахалися і таким чином не зачіпали стіни будинку. Одрого разу страшна фігура ожила і освідчилася дівчині, котра ходила тут щодня у своїх справах. Дівчина була шокована, але їй сподобалася така несподіванка. Втім, надвечір фігура повернулася до своєї кам’яної подоби. Дівчина ж пішла до монастиря і присвятила своє життя догляду за сліпими людьми.
Існує й третя легенда. Колись в цьому будинку жив один хлопчик, надзвичайно погано вихований. Він сидів у вікні і показував язика всім перехожим. Як батьки не воювали з ним - нічого не допомагало. І от татусь вирішив обдурити хлопця: замовив фігуру з язиком і поставив її акурат під тим вікном, де полюбляв сидіти синок. Люди перестали звертати увагу на малого і той втратив інтерес до своїх жартів. А фігура так і залишилася під будинком, тим більш, що приносила користь.
В середині XIX століття міщани (а серед них і Ян Неруда) приходили пити каву до кав’ярні Чаславського, котру згодом перейменували на «У сокола». Коли виходитимите з вулиці Гусової, не забудьте підняти голову, аби побачити Зигмунта Фрейда. Це справа рук і творчості Давида Черні. В сторону Фрейда дивиться апостол Юда Фаддей, встановлений на фасаді 1697 року.