Візит віце-президента США: до нас приїхав ревізор

Dec 07, 2015 21:21



Всі впевнені в цьому чомусь: але вистава не основна справа.

Цьому візиту Джо Байдена весь політикум України і ЄС надав неправильну увагу, зайву. Я напишу парадоксальну річ, але це був простий діловий візит із виставковим антуражем. І для адміністрації президента Сполучених Штатів він пройшов як треба в частині театральної постановки. Думаю, що цей аспект навіть не дуже обговорювався і з самим паном віце-президентом, бо досвід його настільки великий в цьому, що він сам може розробити і втілити весь сценарій. Але один професійний аспект був присутній.

Виявляючи повагу до brave ukrainians, адміністрація президента США в робочому режимі доправила політика вищого рангу, це безумовно. Який в свою чергу висловив підтримку урядовим діям, промовив навіть не дуже стандартні фрази, приділив трошки часу натякам, які є потужними сигналами тим, хто вже розуміє, яке саме місце займає Україна в справах теперішній адміністрації США. І ці сигнали правильно сприйняті і мало того, усвідомлені багатьма світовими урядовцями, я в цьому впевнений. Як і усвідомлено те, що для Байдена і як особистості, саме Україна з якихось пір перетворилась ще і в місце особистого відношення: завжди приємно приїхати туди, де тебе поважають і розуміють.

Піар-вистава розіграна, як по нотах: читаючи роісьські ЗМІ я в котрий раз бачу, наскільки деградували навіть серьйозні спеціалісти з політичної аналітики. Не кажучи вже про те, що примітивізм тьмарить очі цим аналітикам банальностями на кшталт "прогіб засчітан", "прієхал хозяін" і такі інші декорації, навіть ті з них, хто побачив що візиту Байдена було більше і набагато більше уваги, аніж співпавшою Радою Комітету Україна-ЄС, роблять багато помилок у висновках. Наприклад, отут. Або - ця стаття теж є частиною вистави, тому я дуже раджу придивитись до автора цієї статті, до пана Сергія Сидоренко, який був присутній на Раді асоціації, і є автором цього схибленого матеріалу.

http://www.eurointegration.com.ua/articles/2015/12/7/7041897/

Тим не менш там є посилання на прес-реліз за підсумками засідання Ради асоціації, який має ціну річної добірки "ЄП" і декількох життів самого пана Сидоренко. Раджу уважно, до літери прочитати його.

http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2015/12/07-joint-press-release-eu-ukraine-association-council/

Тобто - одразу зазначу, щоб вже не повертатись до теми наради Ради асоціації - все настільки добре, що панове єврокомісари навіть змогли на цей раз присвятити себе більш хвилюючим питанням. Як і міністри Кабміну України. Там в статті є дуже серьйозна інфо про деякий візит декуди декого, але я не буду цього розглядати. Як і прес-реліз. Всі розумні. Я повернусь до виставкового візиту вице-президента Сполучених Штатів.

Нічого і нікому він не зривав, я думаю, всім моїм читачам зрозуміло, що пані Мальмстрем набагато більше спілкується із Джо Байденом, аніж він із Джил Байден. Я підписаний на всіх трьох, і навіть був свого часу винагороджений реплікою пані Джил як реакцією на мій коментар якихось дій пана Джозефа. Важливо те, що я можу сказати, що із дружиною, із своєю другою дружиною, пан Байден спілкується і достатньо, і вчасно, і взагалі - принаймні з твітеру можна зробити висновок, що в подружжі повне взаєморозуміння. А пані Мальмстерм і буде спілкуватись із віце-президентом Сполучених Штатів, бо є така собі програма TTIP, тобто трансатлантичне торгівельне і інвестиційне партнерство між США і ЄС.

Ось два твіти.

2nd EU-Ukraine Association Council: 'Reforms are first and foremost for Ukrainian People' https://t.co/WxmoRlT2ZW pic.twitter.com/riccJFCE90
- EU External Action (@eu_eeas) 7 Грудень 2015

Earlier: Discussing #TTIP at lunch w Amsterdam Mayor van der Laan, Dep Mayor @KajsaOllongren & City Council members pic.twitter.com/8BuBnTuuy2
- Cecilia Malmström (@MalmstromEU) 7 Грудень 2015

Обидва твіти взяті у пані Сесілії. Я думаю, ними все сказано. І якщо чесно, пан Яценюк набрав в мене дуже багато очків за цей день, бо мати на найвищому рівні дві зустрічи на добу із двома найвпливовішими в світі віце-президентами, бодай і приємні - це як можна сказати, дніпропетровська хунта ставить лайк безумовно.

Але повернемось до Джил і Джо. Коли пан Джозеф каже, що він більше спілкується із Порошенком, аніж із Джил, це правда. Коли він те саме каже про Яценюка - і це теж правда. Але коли він каже, що пані Джил може образитись, він лукавить. Вона цілковито поділяє всі дії чоловіка, і допомагає йому в тому, в чому може. Коректно, чітко і обізнано, бо пані професорка теж не прислуга на ранчо, а доволі поважна жінка. Таким порівнянням пан Байден просто хотів показати, що в його житті Україна займає достатньо місця і уваги. А урядовці наші можуть розраховувати на нього і далі. При правильній поведінці, тобто якщо будуть намагатись вести себе хоч вполовину, як Джил.

Тобто - скоріш за все, візит пана віце-президента Сполучених Штатів не на публіку торкався, дороге товариство, зовсім не питань корупції і критики уряду, а як я думаю, своїх безпосередніх цілей: чи готова Україна до повного ембарго Штатами РФ на ринку зброї, і чи організовні вже всі відповідні міри для зайняття і поділу цього доволі сильного ринку разом із США? Ви не очулись, я більш за все впевнений, що саме "Укроборонпром", його нова робота і є мета візиту Джозефа Байдена. Так це, чи ні - ми дуже скоро побачимо, бо події явно закінчують свою логіку. Я чекаю на статтю бюджету по "Укроборонпрому", і на сигнали по інвестиційним портфелям в окремі вироби цього концерну.

Отакий коментар по візиту віце-президента США і його зустричам. Поки. А ви, мої дорогі друзі, будь ласка, я прошу - давайте обговорювати більше і частіше, а? А то ваш Крадій починає завдаватись питанням: може вам не потрібні ці думки і іноді висновки? То - про що буде говорити пан Джозеф у Верховній Раді, і що ви думаєте із приводу його візиту - я мрію це почути і обговорити із вами.

якість, Байден, США, Паскуаль, Україна

Previous post Next post
Up