НАТО прийняв нову стратегію з протидії гібридній війні

Jul 10, 2015 22:17



Сьогодні зробить заяву щодо перспектив членства Грузії.

Міністри закордонних справ НАТО у вівторок прийняли оновлену статегію з протидії гібридним загрозам.

Про це, як повідомляє кореспондент "Європейської правди", заявив Генсек Альянсу Єнс Столтенберг під час спільної прес-конференції з Високим представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федерікою Могеріні.

"Ми прийняли сьогодні нову стратегію щодо того, як ми будемо боротися з гібридними загрозами", - зауважив він.

EU full support of partnership with @NATO - @FedericaMog & @jensstoltenberg w/ the Press after Nato ministerial
https://t.co/HdoNAvdgvW
- EU External Action (@eu_eeas) 1 Грудень 2015

"Перша відповідь - це посилення співпраці між ЄС та НАТО", - зауважив Столтенберг.

Могеріні, зі свого боку, також зауважила, що Європейська служба зовнішньої дії також готує рамковий документ в цій сфері та винесе свої пропозиції щодо боротьби з гібридними загрозами на розгляд держав-членів.

Meeting @JustinTrudeau for EU- #Canada bilat at #COP21: common work on Syria, Middle East, terrorism & global issues pic.twitter.com/PUFE1EYj0j
- Federica Mogherini (@FedericaMog) 30 Листопад 2015

Столтенберг та Могеріні також наголосили на необхідності посили співпрацю між ЄС та НАТО, враховуючи те, що "вони оточені тим самим безпековим середовищем".

В середу Північно-Атлантичний альянс має намір оприлюднити заяву про перспективи розширення, яка включатиме згадку про Грузію.

Про це заявив на прес-конференції в Брюсселі генсек альянсу Єнс Столтенберг.

"Ми плануємо завтра зробити заяву щодо політики відкритих дверей, зокрема, відносно Грузії", - заявив він.

Столтенберг, водночас, відмовився коментувати зміст цієї заяви, зазначивши, що вона "наразі ще обговорюється".

Як відомо, Грузія очікує на нові сигнали щодо своєї готовності розпочати діалог про членство в Альянсі під час саміту НАТО в 2016 році у Варшаві. Водночас Чорногорії на варшавському саміті майже напевне буде надане офіційне запрошення до членства.

Always great to meet @JohnKerry and exchange on our common work #Syria #Libya #MiddleEast https://t.co/VMJz5ke4MG pic.twitter.com/9Nf6w2EhHk
- Federica Mogherini (@FedericaMog) 1 Грудень 2015

Незважаючи на безліч викликів, які постали перед Альянсом, Україна залишається в центрі уваги НАТО.
Про це заявив в.о. керівника української місії при НАТО Єгор Божок.

"Я вас запевняю і завтра глава МЗС, я розраховую, це підтвердить, що Україна з радарів НАТО не зійшла в принципі. Вона продовжує перебувати якраз по центру уваги Альянсу", - зауважив він.

"У НАТО достатньо ресурсу, для того, щоб протидіяти усім тим викликам які є на сьогодні і які створюють для НАТО, насамперед Росія", - відзначив Божок.

"У нас відбувається щоденний глибинний інформаційний обмін з усіх питань. Ми отримуємо інформацію від НАТО і надаємо Альянсу свою", - підкреслив представник України при Альянсі.

За його словами, Україна отримує від НАТО політичну підтримку, яка виражається насамперед в політичному тиску на Кремль та економічних санкціях проти Росії.

HRVP @FedericaMog meets with @PavloKlimkin, @MFA_Ukraine pic.twitter.com/XBnyVPmU3O
- EU External Action (@eu_eeas) 1 Грудень 2015

"Я знаю, що багато людей обурюється, чому світові лідери зустрічаються з Путіним. Я б ставив питання по-іншому - для чого вони зустрічаються та що вони йому говорять", - зауважив Божок.

"З того, що я знаю, під час кожної бесіди країни-члени НАТО порушують питання України та підтверджують, що вони рішуче підтримують суверенітет та територіальну цілісність нашої держави і тиснуть на Кремль, щоб він повернувся в рамки міжнародного права", - додав він.

Йєнс Столтенберг, nato, Федеріка Могеріні

Previous post Next post
Up