Чорногірський хребет, серпень 2014 (частина ІІ)

Sep 02, 2014 13:56

P.S. Якщо кому цікаво, то за результатами обговорення на Facebook виявилось, що на фотографіях те, що обізвав "калюжкою" й "псевдо-Бребенескул" - справжній Бребенескул, сфотографований тишком невтомним Артемом. От що значить, писати огляд, користуючись чужими фоточками. Щоби відновити справедливість далі - наш табір на березі, що безпомилково ідентифікує водойму:
[Spoiler (click to open)]

Ну й закінчення:

[Spoiler (click to open)]День четвертий: підніжжя Говерли - вершина Говерли - Заросляк - вершина Говерли - підніжжя Петроса
Поки ми традиційно довго збирали табір, Артем вирішив полазити по якимось схилам і чекав нас вже на маршруті. Пофоткав трохи людей, які спускались із гори:
[Spoiler (click to open)]

А це, судячи з населеного пункту, що бовваніє десь вдалині, вже фотографії з Говерли:
[Spoiler (click to open)]





Традиційне групове фото із патріотичними мотивами:
[Spoiler (click to open)]

На вершині ми пообідали. Шкрьобнули коньяку. І ЗНЕНАЦЬКА виявили, що цієї корисної рідини в нас майже не лишилось. Звичайно, можна й без нього. Але можна ж і з ним. Тому було ухвалене стратегічне рішення: послати гінців-добровольців (а саме, мене й Женю) у Заросляк. Розподілили трохи речей між недобровольцями (у яких було не менш важливе стратегічне завдання - дістатись до місця ночівлі й облаштувати табір) і рушили. Хто не знає, із Говерли в бік Заросляку веде 2 маршрути: крутший, важчий і коротший, синій, і довший, пологіший і легший, зелений. Ясно, справжні мужики обирають лише хардкор. Ми зіпхались синім маршрутом хвилин за 40 і виявили, що в Заросляку коньяк купити не можна. Зате можна купити пива й домашнього вина. Пиво випили на місці, 3 л вина взяли з собою і погнали тим-таки синім маршрутом на Говерлу. Дві години з гаком - і ми знову там. Взагалі, Говерла досить людне місце, й поки сходили-заходили бачили купу народу, декого навіть двічі (якісь люди по дорозі наверх питались у нас, скільки разів на день ми звичайно залазимо на гору). Також нас трохи помочило дощем і десь на третині підйому бачили майже повну райдугу. Зайве казати, що фотографій немає, але було дуже гарно. Після другого підйому сильно не розсиджувались а почалапали далі.
Ось фотографії, зроблені Артемом по дорозі до табору, спуск із Говерли в бік Петросу:
[Spoiler (click to open)]

Просто гарні краєвиди:
[Spoiler (click to open)]






До місця ночівлі виявилось іти не так близько. Хоча маршрут пролягає в основному по рівному. По дорозі знайшовся такий собі туристський притулок, він же КПП. Там можна купити їжу, бухло й таке інше і, проходячи, треба заплатити 15 грн. за чоловіка + по 15 грн. за намет. Словом, поки дістались до стоянки, трохи задовбались, а ще й дощик почав накрапати.
Зате вино було смачнюще.

День п’ятий: підніжжя Петроса - вершина Петроса - Петросул - полонина
Зранку було волого й туман. Поки зібрались і вийшли на маршрут, в кросівках традиційно хлюпало. Почали підйом. Загалом, Женя цілком розумно підібрав маршрут: найважчий підйом на Петрос - саме з боку Говерли, й це був останній день. Ще важчим підйом робили погодні умови: дощик напередодні таки намочив не лише нас ну й туман лежав аж до вершини. Підйом у тумані на Петрос із цього боку такий: виповзаєш по крутому схилу на рівне, думаєш - "все, вершина", але ні, попереду бачиш ще один крутий підйом і так чи не до десятка разів.
На вершині - краса:
[Spoiler (click to open)]



...яку так безсоромно затуляють хмарки. Ще там є хатинка, де можна заховатись від вітру. Температура на вершині десь опівдні - 13 градусів.
Більша частина хмарок лишились на Петросі
[Spoiler (click to open)]

й по дорозі вниз було досить сонячно:
[Spoiler (click to open)]






З пологого боку чорниці - просто дофіга, ще й така здорова. До полонини дійшли засвітла, знайшли чудове місце для табору з кострищем, де розвели пізніше найбільшу за увесь похід ватру. Розіклали на сонечку намет та інші речі, аби вони висохли. І тут прихована загроза, натяк на яку був нам даний раніше, завдала удару. Справа в тім, що першого дня на полонині вночі Артем прокинувся від дивних звуків. На ранок виявилось: залишків супу в казанку вже немає! Це цілком логічно було списано на корову. Й от ідейна сестра тієї бандерівської тварини вирішила, що час взятись за нас серйозно. А саме, за Артемовий намет. Відігнана від намету вперта тварина спокусилась на мою фліску, з якою навіть спробувала щезнути з місця злочину. На щастя для нас обох, це їй не дуже вдалось, принаймні, пожовану фліску отримав назад.

День шостий: полонина - Ясіня - Івано-Франківськ
Зранку Женя й Макс сходили до пастухів і купили молока (ом-ном-ном). Був ще план сходити до інших пастухів, і спитатись про бринзу... Але коли вже майже повністю зібрали табір, почало заходити на дощ. І вирішили не затримуватись. Одягнувшись "для міста" й сподіваючись, що "пронесе", пішов найперший, аби а) встигнути до дощу в село б) купити квитки на маршрутку. Але до села виявилась дорога далеко не близька. А дощику... так, знову остогидло просто накрапати, й він знову вирішив додати драйву. Розбудовники смт. Ясіня, очевидно, керувались глибокими стратегічними ідеями. Так, там є 1 велика траса, яка проходить практично по берегу Чорної Тиси й декілька асфальтованих доріг, що ведуть до неї. Всі ж спуски з гір й загалом периферія - круте глиняне незрозумілощо. Очевидно, хлопці вже тоді готувались до війни чи можливого й раптового вторгнення. Зайве казати, що під час дощу ці глиняні рови (які там мають за дороги) стають ще менш прохідними, ніж по сухому, й коли я допхався нарешті до траси, був наскрізь мокрий і забрьоханий по самі вуха.
Сів чекати групу на автовокзалі, де успішно пропустив маршрутку на Івано-Франківськ, проте трохи висох і зарядив мобільний телефон. Потім Женя й Макс прийшли по мене, сказали, що вирішили їхати потягом, купили вже квитки й замовили їжу в місцевому генделі. По дорозі до генделя купили ще їжі, коньяку й потім пішли на вокзал.
"Потяг" виявився славнозвісною "раховозкою" Рахів-Львів, якщо не помиляюсь. На диво ми сіли, коли ще були вільні місця і розіклались із усіма зручностями:
[Spoiler (click to open)]


От власне й усе. Направду, ще хотів багато написати. Спробувати поділитись переживаннями. Описати, як відчувався краєвид, зображений на більшості фото й усі інші, яких на фотографіях немає. Як це, йти по гірському хребту чи дертись, стікаючи потом, на вершину.
Яке це щастя загалом. Однак, про що тут говорити?


Кінець!
Previous post Next post
Up