Цієї суботи прогулявся пекельно спекотним Львовом та пофоткав всякого. Тому якщо ви раптом весь день пролежали під кондюком (заздрю), то запрошую до перегляду. Ми пройдемо через центр та підемо у сторону вулиці Липинського, дивлячись чого нового збудували та як поживають лтвівсткі вулиці.
2. Про цей функціоналістичний
будинок на Стрийський в мене у блозі є окремий пост. З тих пір тут відремонтували подвір'я (за моїм проектом) та відновили вхідні сходи (це вже без мене). Ну і вже хтось щось мутить з вікнами на першому поверсі. Думаю, варто про цей будинок детальніше розказати окремо.
3. Топаємо Стрийською в сторону центру.
4. Вулиця Франка з берлінською татрою та новою виділенкою.
5. Наразі ця частина вулиці Франка не найприємніше місце для піших прогулянок. Чи вийде це колись змінити?
6.
7. Якби я складав рейтинг найцікавіших новобудов останнього часу, то цей офісник на Петрушевича точно би туди попав. До речі, цікава ідея, треба зайнятися.
8.
9. На жаль, спільнокоштовий платан, який ми посадили тут 5 років тому, не пережив нещодавнього буревію.
10.
11.
12.
13. Думаю, рано чи пізно нас знову накриє черговий локдаун, а поки можна помилуватися наповненим людьми центром.
14. Поезія та прагматика у одному кадрі.
15. Як на мене, це одне з найганебніших місць у центральній частині - тисячі пішоходів щодня повинні протискатися тут поміж припаркованими авто, парканами та смітниками. Як такий треш може роками існувати у такому місці - загадка.
16.
17.
18. У готелі на Дорошенка вже почали вимальовуватися вікна.
19.
20. Кафешок на Курбаса побільшало (перетворили на наливайку111) і літні тераси тепер стоять під фасадами. Відповідно перехожим тепер доводиться протискатися помід велостійками. По-хорошому уло б добре їх перенести з середини кудись на бік.
21. Частину катальп довелося замінити, інші після лікування дуже класно віджили.
22. Спільнокоштовому платану біля готелю Львів також відламало будевієм центральну частину крони, але він таки вижив.
23. Йдемо вулицею Куліша в бік Форуму.
24. Нове будівництво на Газовій. Приємно, що тут не стало витискати максимум поверховості, а за рахунок терас та перепадів висоти досить акуратно пристикувалися до сусідніх будинків.
25. А от про сусідній будинок вже такого не скажеш - тут, схоже, витиснули все, що змогли. Сусідня забудова прдяд виглядає, як зграйка карликів.
26. Якесь кафе навіть виставило столики, але все одно вулиця - повне дно.
27. По суті це взагалі не вулиця, а суцільна парковка без жодної зелені та без нормальних тротуарів.
28. При цьому сам по собі будинок за рахунок клінкерного фасаду виглядає досить непогано.
29.
30. Заглянемо у двір? У дворі стоїть ще один схожий будинок і весь простір між ними закладено бруківкою.
31. Ну тобто буквально весь. Немає навіть мікроскопічного клаптика зелені - ні дерева, ні кущика, ні травинки.
32. Тут можна було облаштувати затишні приквартирні ділянки, насадити квітів, а по стіні перед пустити витися виноград чи плющ, але ніт. Лише бруківка та гола стіна прямо перед вікнами. Квартири тут продають по 1500 доларів за метр.
33.
34. Класика львівського жлобства - лишити машину прямо на в'їзді до підземного паркінгу торгового центру, щоби зекономити пару десятків гривень (3-4 години парковки тут коштує аж 60 грн). Збудуйте нам паркінги, блджад111
35.
36. На перехресті Чорновола та Під дубом відбувається страшне - розширюють проїзну частину.
37. Насправді все не так страшно, як я написав. раніше права смуга тут на повороті була занадто вузькою і автобуси у неї нормально не вписувалися - тепер її трохи розширили і відповідно змістили тротуар, щоби пішоходи також мали де ходити.
38. Має стати краще.
39. Йдемо далі вулицею Під Дубом, яку реконструювали одночасно з побудовою торгового центру Форум-Львів (здається, навіть за грші девелопера). Щкода, але нідерландські інвестиції не зробили вулицю комфортною. Навпаки, вийшов класичний приклад того, як не треба - вузькі тротуари, жодної зелені та широченна проїзна частина.
40. Саме у таких місцях розумієш, наскільки некомфортним може бути літо у місті, коли до пекельної спеки додаються пил, вихлопні гази та повна відсутність дерев та тіні від них. Йдеш і мало не здихаєш від всього цього.
41.
42. Біля перехрестя з Джерельною добудували інстаграмний ЖК Форум Апартментс і біля нього є місце, де можна було би додати зелені. Кілька дерев там справді посадили, але на фоні масштабу будівлі вони погоди не роблять, принаймні поки.
43.
44. Якось так.
45. Салон епіляції ніби і чекає в себе відвідувачів на велосипедах, а ніби і ні.
46. Повз пробуркотіло Ламборгіні на німецьких номерах.
47. Ось такою має бути вулиця, щоби не помирати на ній від спеки.
48. Загалом район Чорновола напевно один з найвелосипедніших у місті.
49.
50.
51. Повертаємо з Чорновола на Хімічну.
52. Про ЖК Авалон на Чорновола в мене
є окремий великий пост. З того часу основна проблема тут нікуди не поділася - будинки з симпатичними фасадами оточує оточує поганеньке некомфортне середовище.
53. Це не вулиця, а небезпечне для пішоходів звалище припаркованих авто. Тут буквально запрограмовано, що рано чи пізно хтось не побачить людей на цьому недопереході та знесе їх.
54. На сусідній ділянці вже росте наступний ЖК.
55. Між будинками з'явився дитячий садок, який має сподобатися меру Івано-Франківська.
56. Звісно, поява такої кількості житла з платоспроможною публікою впливає на район. Вжух - і замість розваленого ангару поряд з'являється фітнес-центр.
57. На перших поверхах вже відкрилися кафешки, у яких активно тусять місцеві мешканці. Виглядає досить симпатично, хоча уважний глядач знайде чимало деталей, які псують ідилію.
58. Двір був відкритий - гріх не скористатися можливістю роздивитися його детальніше. Загалом все досить симпатично - фасади у скандинавському стилі, плавні лінії клумб, освітлення, озеленення, лавки. Враження псує частково заглиблений паркінг, який стирчить по центру подвір'я.
59. Найбільший провал - заїзд у цей паркінг через двір, який типу без машин. Якийсь каламбур вийшов.
60. А так все дуже симпатично.
61. Виявляється, таки можна зробити так, щоби мешканці не склили балкони.
62.
63. Кожен будинок має виходи на обидві сторони - і у двір, і на вулицю. Це дуже правильно.
64. Йдемо далі.
65.
66. Здається, станнім часом балкони все частіше використовують не як комору для мотлоху, а як місце відпочинку на повітрі. Може то карантини так повпливали, а може просто люди трохи поїздили світом.
67. Нові острівні зупнки на Замарстинівській, які так не люблять наші купарічно досвідчені депутати.
68. Практично поряд майже балканський колорит.
69.
70. Ну чим не Албанія? Хабі українські номери видають і то можна сказати, що це туристи.
71. Ще одна мила вуличка.
72. Ще один затишний дворик.
73. І наостанок ще трохи панорам славного княжого міста.
74.
75.
76.
77.
78.
79. На цьому все. Назад вертаємося на трамваї, думаючи про те, що валідатори електронного квитка поступово стають звичною частиною трамваїв. Глядиш, і таки запрацює.