Малий і середній бізнес вимагає у Кабміну припинити грабіж обігових коштів

May 17, 2018 11:38







16 травня, біля Кабінету міністрів, активісти малого та середнього бізнесу (МСБ) -  рух «Бізнес HELP», Комітет підприємців України та інші організації, провели акцію протесту. Головна мета - привернути увагу влади до проблеми масового блокування податкових накладних (ПН) та змусити уряд відреагувати на вимоги МСБ, провести громадську експертизу системи  СМКОР, яку лобіює МІНФІН.

До протестуючих вийшов представник Кабміну та запросив актив МСБ до владних кабінетів. Всередині кремезної будівлі Кабміну підприємців довго вмовляли припинити тиск на владу і не вимагати проведення громадської експертизи. Але були змушені зареєструвати вимогу. Тепер, за законом, прем’єр-міністр Гройсман повинен дати розпорядження Мінфіну і Данилюку безпосередньо, відреагувати на ініціативу МСБ і спільно з активом МСБ провести громадську експертизу СМКОР. Якщо ця Експертиза буде прозорою і проведена згідно із правилами, немає жодного сумніву, що вона покаже повну невідповідність СМКОР ані українським, ані міжнародним законам. Не кажучи вже про здорову логіку і людську совість.

Акції передувала прес-конференція в УНІАН, на якій спікери малого та середнього бізнесу розповіли про стан речей навколо проблеми блокування ПН та в черговий раз розкрили антиконституційну сутність СМКОР та її складових.



Зокрема, лідер ГО «Бізнес HELP» Оксана Згур`єва нагадала, що за шість місяців 2017 року, під час першого запуску СМКОР під блокуванням опинилося близько 30 000 підприємств(!), а МСБ недорахувався більш як 19 млрд гривень обігових коштів, якими абсолютно незаконно, розпоряджався Кабмін, затикаючи бюджетні дірки.

Після призупинення на два місяці, під час якого діячі з Мінфіну мали допрацювати численні недоліки та вдосконалити критерії блокування, СМКОР у березні 2018 року запрацював знову. Запрацював попри масові протести і судові позови, не зважаючи на те, що експерти красномовно довели абсурдність і протиправність самого принципу блокування ПН через рішення електронного розуму - машини. При тому, що самі критерії блокування, критерії оцінки ризиковості - це звичайні внутрішні листи і акти чиновників Мінфіну і ДФС. Вони нелегітимні і не мають права застосовуватись до підприємців.

В результаті, для МСБ майже нічого не змінилося, навіть стало гірше, бо серед критеріїв блокування з’явилися додаткові. Наприклад, пункт 1.6. - за яким будь-яке підприємство може бути визнано «ризиковим», але за якими ознаками - ніхто не пояснює. І знову почалися масові незрозумілі блокування підприємств реального сектору.

За словами лідерки «Бізнес HELP» - за два місяці роботи «оновленої» системи СМКОР вже заблоковано податкових накладних на 1 млрд 300 млн гривень! А ризикових підприємств заблокованих «машиною», назбиралося аж 16 000 - це приблизно 10% від загальної кількості підприємств малого та середнього бізнесу. Але насправді, переважна більшість із них - абсолютно реальні, легальні підприємства, які дають робочі місця, платять податки. І які змушені припиняти свою діяльність та несуть величезні збитки через, по суті, злочинну схему Мінфіну, який таким чином закриває свої прогалини в бюджеті.

По міжнародним нормам це нонсенс - говорить Ліна Клєбанова з Комітету підприємців України.

«Таким чином влада просто знищує малий та середній бізнес, змушуючи закриватись тисячі реальних підприємств.  Але ніхто не буде здаватись. Зараз готується законопроект про відміну СМКОР, тривають судові засідання, акції протесту будуть організовані по всій Україні. А Конституційний суд має дати своє заключення, щодо правомірності  застосування системи СМКОР. Ми не хочемо палаючих шин і нових Майданів, ми за конструктивний діалог. Але влада повинна зрозуміти, що за такої як зараз політики по відношенню до МСБ, малий та середній бізнес діючу владу не підтримає. Ми сподіваємось, що Петро Порошенко, який на словах обіцяє МСБ захист та підтримку, але на ділі поки що нічого не зробив,  це чудово розуміє!»  - підкреслила активістка.

В свою чергу, Василь Савенко, голова Комітету підприємців України нагадав присутнім, що малий та середній бізнес дає майже 60% ВВП та забезпечує 80% робочих місць у приватному секторі. А таке відношення влади до МСБ - це свідчення повного нерозуміння механізмів розвитку держави і її економічного зростання.

підготував Олексій Кломийченко, журналіст

лідер ГО «Бізнес HELP» Оксана Згур`єва, МСБ, Комітету підприємців України, СМКОР, Василь Савенко

Previous post Next post
Up