Я не люблю зоопарки. Тварини в неволі не викликають у мене позитивних емоцій. Але журнал "Форбс" у власному рейтингу найкращих в світі зоопарків поставив сінгапурський на 1-ше місце за те, що тварини тут утримуються в умовах, максимально наближених до природніх. Крім того, саме зоопарк є лідером серед сінгапурських атракцій по присутності в путівниках та відзивах туристів. Ці обставини, а також бажання побачити БІЛОГО тигра, сприяли тому, що останній день перебування в країні був присвячений візиту в Singapore Zoo.
Перше, що мені сподобалось, це невелика кількість відвідувачів. Є багато куточків, в які по по 5 хвилин ніхто не заходить. Тому, зоопарк цілком годиться для відпочинку. Київський мене завжди швидко втомлював - надто людно, метушливо, пістряво, шумно.
Стіни навколо вольєрів з хижаками замасковані в густих зарослях. Від оглядових майданчиків тварини відділені ровом (який часто важко розгледіти) та/або склом. Кожен мешканець без проблем може сховатись від поглядів в закритій частині вольєра. Деякі взагалі можуть пересуватись по території всього зоопарку. Періодично мене відвідувала думка: скільки тварин за рік втікають в ліс, яким оточений зоопарк?
Це фото демонструє типовий інтер"єр вольєру.
Тварини абсолютно не бояться людей. Це фото зроблено на фокусній відстані 55 мм.
Дуже кумедна і симпатична істота по імені Лємур - один з різновидів мавп родом з Мадагаскара.
З душою зроблені вказівники.
Арка над входом до африканського селища прикрашена в банальний спосіб.
Хижина привезена з Африки, модель - з України. Площа всередині - метрів 2,5. Напевно, в ній жили пігмеї.
Часто згадую три лінії оборони глядачів від слонів в Київському зоопарку: забетоновані шипи з арматури, рів, бар"єр із стальних труб. Азіатський слон відділений від глядачів тільки дротом, по якому, напевно, пропущено електричний струм. Напевно тому, що його тут вважають свійською худобою?
Цей плазун вразив своїм яскравим забарвленням і пронизлими поглядом.
Вибачте за тему знімку, але не можу стримати бажання поділитись враженнями від місцевих rest-rooms. Вони добое обладнані і доглянуті по всьому місту. Але WC в парках - це щось. Фізіологічні потреби справляються в природніх умовах.
Ягуари через кожні кілька хвилин пірнають в воду.
До речі, знаєте, як ягура (живе в Центральній і Південній Америці) відрізнити від леопарда (живе в Африці та Азії)? У ягуара в центрі плям на спині є чорна точка. А в леопарда нема.
Найбільшою сводою користуються орангутанги. По моєму, для них взагалі жодних обмежень нема - лазять по ліанах і підвісних мостах, куди захочуть.
В зоопарку представлені більше 2000 видів. Для цікавих фото потрібен довгофокусний об"єктив. Хоча б 70-200 мм.
А це - місцеві школярі на екскурсії. Дуже дисципліновані і спокійні.
В зоопарку ведеться реконструкція і розширення. Схоже, що його кращі часи ще попереду. Надіюсь, цей чудовий куточок не втратить своєї неповторної атмосфери.