Коли результат перевищує очікування: Луцька прокуратура таки знайшла порушення у "тепловому" тендері

Feb 29, 2012 22:05

Інколи отримуєш результати, на які, чесно кажучи, і не очікуєш. У нашій державі часто склалася практика покривання різних порушень, пов'язаних із використанням бюджетних коштів. Зокрема у сфері державних закупівель і зокрема на місцевому рівні.

Листаючи на початку 2012-го року офіційний веб-портал із держзакупівель, натрапив на цікаву штуку. За даними порталу, управління освіти Луцької міськради закупило у ДКП "Луцьктепло" теплову енергію. Елементарні арифметичні підрахунки показали, що ціни завищені і бюджет міста може "з повітря" втратити майже 120 тисяч гривень.

У інтернет-виданні VolynPost опублікували мою статтю з цього приводу: «Тендерні ігри»: як «доять» бюджет освіти Луцька. Чиновники дали свою відповідь - такого договору не було і так далі. Я пишу відповідь на їх відповідь: «Тендерні ігри-2»: Фальшування документів краще за перевитрату бюджетних коштів?

В анонімних коментарях на мене посипались звинувачення, що я профан у сфері держзакупівель.


До речі, після другої статті чіткого пояснення від посадовців так і не пролунало.

Ну, думаю, ладно... Відповіді на те, хто у цій ситуації правий чи неправий, я так і не отримав. Тому в цій ситуації я вважав, що нас "розсудить" хтось третій, а саме прокуратура. На січневій сесії Луцької міськради підтримують мій депутатський запит. У ньому я просив прокурора міста провести перевірку цієї "теплової" закупівлі.

І ось сьогодні отримав відповідь. Факт порушень з боку управління освіти Луцької міськради підтвердився. Ціни були таки завищені: "укладання договору в порушення максимально встановлених тарифів (на 36,32 грн. за 1 Гкал), призвело б до закупівлі теплової енергії в завищеному розмірі та, як наслідок, незаконного використання бюджетних коштів на суму понад 119,5 тис. грн", - пише прокурор.

Закупівлю ж, виявляється, сам тендерний комітет скасував за 3 дні після виходу першого матеріалу.

Перевірка виявила ще кілька цікавих нюансів цієї справи.

Тому прокуратурою поставлено вимогу Луцькому міському голові Миколі Романюку притягнути до дисциплінарної відповідальності 11 посадовців управління освіти на чолі з його начальником Олегом Гребенюком.

Чесно кажучи, на такий результат я не сподівався. Мій скептицизм у цьому випадку, на щастя, не підтвердився.

Ось скан відповіді прокурора:









влада, Я, освіта, журналістика, депутатство, Луцька міська рада, економіка, чиновники, ЗМІ

Previous post Next post
Up