І це не натовпи людей чи спека. Після відвідин більше 25 країн, переважно європейських, можна сказати, що тобі сподобалося чи навпаки дратувало у конкретному місті.
Ділюся свіжими досвідом по Італії.
1. Штраф за автостоп до 121 євро
Фото: hitchwiki.org
У більшості країн ЄС автостоп на автобанах заборонений і можна отримати штраф. Це зрозуміло, адже машини там женуть (у Німеччині взагалі немає обмежень) і раптова зупинка авто може спричинити аварію або самого автостопника можуть збити. Тут обґрунтування заходамі безпеки ясні.
Італія: Як недорого дістатися, скільки коштує житло і де спробувати справжнє джелатоАле в Італії пішли навіть далі і заборонили стопити автівки на
будь-яких ділянках автостради (привіт сувора Німеччина)! Навіть на заправках чи паркінгах! Тобто там, де машини їдуть на безпечній швидкості чи взагалі стоять.
Штраф може бути для автостопника до 21 євро, а для водія - до 137 євро.
Через це працівники заправки можуть попросити тебе продовжити мандрівку на поїзді.
Але це ж фактично заборона однією зі свобод у демократичному суспільстві - свободи пересування (якщо ти нікому не заважаєш).
Флоренція - столиця Відродження: купол Брунеллескі, парламент Синьйорія, міст ювелірів та Медічі2. Завищений туристичний податок: Рим - від 4 євро, Париж - лише 1 євро.
Італію наводнюють мільйони туристів що року. Разом з ними навантаження на інфраструктуру. Від них більше сміття.
Кілька років тому у багатьох містах країни ввели так званий Tourist City Taxe. При чому це стосувалося не лише розкручених туристичних місць як Рим,
Венеція чи
Флоренція. У списку понад 30 міст.
Джерело:
www.italyvacations.com І якщо у Португалії, що нині переживає туристичний бум один турист у
Лісабоні повинен за ніч перебування віддати 1 євро, у Парижі (а французи заробляють не менше за італійців) в залежності від класу житла ця сума коливається, але за кімнату економ-класу по AirBnB треба
заплатити також 1 євро, у той час як у Римі ця сума сервісом не знімається і може становити 3-4 євро! При чому, декотрі власники житла просять цю
додаткову плату на руки (що заборонено AirBnB, де всі платежі йдуть виключно через них), а декотрі - ні! І невідомо чи з того платиться податок або гроші йдуть до кишені власника і як фіскали перевірять кількість ночей/гостей?
Наприклад, знявши кімнату на околиці Риму за 30 євро за трьох ми повинні були б заплатити ще на третину більше - 9-12 євро!
Вихід - ще до процесу бронювання зв’язатися з власником і спитати чи треба буде після приїзду доплачувати аби це не стало неприємною несподіванкою.
Романтична Венеція: загадкові маски, династії гондольєрів, площа Сан Марко та статуя вагітної3. Сів за столик у ресторані - плати більше
Фото:
tripadvisor.com Окрім плати за страву чи напій в ресторанах Італії є дивна для нас штука - coperto (плата за сервірування) та servizio (фіксована сума або плата за обслуговування). Перша плата, наприклад, може досягати 2-2,5 євро за людину. Дивіться чи занесені такі суми у меню. І тому просто сів за столик і замовив, скажімо, каву за 1-1,5 євро треба буде більшу суму віддати.
Все б нічого, але у Римі купивши джелато у кафе довелося тупо сидіти напроти на металевих стовпчиках при тому, що ззовні було купа столиків - офіціант просто всіх з них зганяв. Я б ще зрозумів, коли то було ввечері і купа клієнтів, які можуть багато замовити, а так майже всі вони були порожні. Ось такий «європейський сервіс». А ви кажете у нас погано!
Люди купили морозиво і мусять стояти та сидять навпроти кафе на холодному металі