До регламенту роботи ради внесено, як на мою думку, дуже важливі зміни

Mar 19, 2012 18:16

Минулого тижня міська рада прийняла важливе рішення, яке безпосередньо стосується виконання депутатської діяльності з точки зору розвитку своїх округів, реалізації передвиборчих програм, звернень виборців.  Ми затвердили Порядок подання, проходження та контролю за депутатськими зверненнями, які пропонується вносити до міського бюджету чи програми соціально-економічного розвитку міста. Раніше нічого подібного не було. Усе відбувалось хаотично. Зазвичай депутат звертався із пропозицією та отримував «відписку» від того чи іншого департаменту, що «зараз коштів немає, врахують наступного року», і все. Документ знімався з контролю, депутат не мав можливості прослідкувати, чи внесено було його пропозицію до бюджету чи ПСЕРу. А потім уже по суті не мав можливості що-небудь змінити, оскільки отримував проекти рішень буквально напередодні засідання сесії. Ні в кого не було жодної відповідальності, та не було й системи, яка б зобов’язувала так чи інакше чинити.
Тепер же депутат знатиме, на якій стадії розгляду та чи інша його пропозиція. Адже його інформуватимуть про включення чи невключення її до проекту бюджету та програми. Крім того, департамент економіки та розвитку вестиме реєстр усіх цих звернень та пропозицій депутатів. В обов’язковому порядку усі пропозиції будуть включені до проектів рішень, і лише виконавчий комітет зможе при розгляді проекту бюджету чи ПСЕР визначати пріоритетність пунктів. У разі невключення депутат одразу буде проінформований, тому матиме час та можливість захистити свою позицію, довести необхідність врахування і реалізації саме його пропозиції при розгляді проектів рішень в постійних комісіях, депутатських групах, фракціях та на сесії міської ради.
Один із важливих моментів у новому порядку є те, що кожна надана пропозиція обраховується. І коли йтиме обговорення депутатських пропозицій буде можливість порівняти їх між собою щодо важливості, необхідності та суми коштів, необхідної для реалізації. Адже можна визначити певну ідею пріоритетною, включити її без обрахувань до рішення, а потім не мати змоги виконати взагалі через занадто велику вартість робіт.
У цьому порядку намагались врахувати усе. Насамперед думали про якісну підготовку рішень про міський бюджет та програму соціально-економічного розвитку, адже цей порядок не допускає врахування пропозиції з голосу, усі вони будуть попередньо обраховані, проаналізовані тощо. Крім того, цей процес стане максимально прозорим, адже кожен депутат знатиме, коли саме і чому саме не враховано ту чи іншу його пропозицію.
Депутати від опозиції ще не зрозуміли, що для них це найдієвіша можливість включити власні пропозиції і кроки до реалізації, адже вони реально зможуть доводити необхідність їхніх дій і апелювати до інших депутатів щодо важливості подібних змін для всього міста чи для конкретного мікрорайону.
Я депутат уже чотирьох скликань, значний час був саме в опозиції і знаю, як іноді важко включити важливий пункт до бюджету. Але тепер це стане можливим для будь-якого депутата. І я як секретар міської ради подбав, аби цей механізм був створений, прописаний, затверджений. Тепер моя задача - контролювати його реалізацію.

бюджет, ПСЕР, регламент ради

Previous post Next post
Up