"Любить владу, керівництво, вождівство..."

Apr 04, 2010 20:32

Написано для порталу tsn.ua

Що читаємо? Видання «Степан Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1959)» під загальною редакцією історика Володимира Сергійчука. Це тритомник, в якому вміщено 230 документів. Останній том містить матеріали з 1950-х років, про які загалові майже нічого не відомо.


Read more... )

націоналізм, КГБ, "Цікаві книжки", історична політика, книжки, вбивство, ОУН, Бандера, література

Leave a comment

Comments 19

v_derevyanko April 4 2010, 17:55:15 UTC
Чесно кажучи у боротьбі компроматів починаю заплутуватись. Навколо руху ОУН занадто багато накручено, правда майстерно змішана збрехнею. Наприклад, ось тут: http://pics.livejournal.com/pol_man/pic/00004tqd/ анонсується подія, яка очевидно не в доброму світлі виставить Бандеру; також є потужне анти-Бандерівське лоббі з боку Польщі, Ізраїлю, РФ, трохи не на державному рівні.

Що порекомендуєте почитати для об'єктивізму у цьому питанні, чи що подивитися?

Reply

vaxo April 4 2010, 18:02:17 UTC
Бандера до вказаної події не має ані найменшого відношення.

клікайте по тегам "Цікаві книжки" та інші й читайте.

Reply


lilibay April 4 2010, 17:56:43 UTC
>Кук, заарештований трохи згодом, казав про Матвієйка на допиті - «Я особисто вважаю, що як есбіст він дуже слабий і до такої роботи цілком непідходящий. На мою думку, він людина поверхова, легковажна, не серйозна». >

И это руководитель "страшной" СБ? Кризис кадров или неадекватная оценка ситуации и персонала?

Reply

vaxo April 4 2010, 18:03:21 UTC
ну, історія свідчить, що Кук на відміну від Бандери в даному персонажі не помилився.

Reply

lilibay April 4 2010, 18:27:58 UTC
Вахтанг, наблюдая судьбу того же Кука и отношение к "бандеровцам" после 53 года не могу отделаться от мысли, что Хрущёв со-товарищи были готовы использовать ОУН в своих, сугубо внутренних интересах. Это паранойа или "в воздухе что-то витало"?

Reply

vaxo April 5 2010, 09:41:52 UTC
"готовы использовать ОУН в своих, сугубо внутренних интересах" - это как? не понял, честно говоря, вопроса. чего же не использовали?

Reply


arpad_mrz April 4 2010, 20:21:26 UTC
Електронна версія книжки - http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1975975

Щодо огляду - думаю, занадто категоричне твердження "Матвієйко виклав усю інформацію, яку знав". Думаю, далеко не всю... Навіть більше - припускаю, Матвієйко міг дещо вигадати, зокрема і про Бандеру, щоб сподобатися. Може він і слабий есбіст, але досвід роботи в німецькій розвідці він мав досить великий, з пам’яті, чи не 4 роки, тому методику знав добре і життя своє врятувати зміг. На відміну від того ж Василя Охримовича, який теж розповів багато, але був розстріляний. До речі, його якраз райдянські органи не прийняли як парашутиста - він півтора роки діяв у підпіллі після приземлення. А Матвієйка вели від взльоту - шансів зв’язатися з підпіллям він не мав.

Reply

vaxo April 5 2010, 09:43:23 UTC
"Думаю, далеко не всю..." - це софістика. він, щоб вижити, говорив все, що знав і все, що був здатний вигадати.

Reply

arpad_mrz April 5 2010, 15:30:29 UTC
Ніхто не говорить все, що знає - людина завжди мінімально свідчить проти себе і проти близьких їй людей (це можуть бути як родичі, так і симпатії з різних причин). Це правило підтверджується навіть на найбільших зрадниках, які власноручно видавали на смерть десятки людей. Немає підстав вважати, що Матвієйко діяв інакше. Натомість є підстави вважати, що свідчення Матвієйка (принаймні, відомі для дослідників), ані не охоплюють весь спектр питань, до яких він мав доступ і міг би свідчити, так і конкретних випадків з біографії Матвієйка, які відомі з інших джерел, включно із його власними спогадами, публікованими під псевдонімами у діаспорній пресі. От що можна точно припускати, що Матвієйко давав відповіді на всі питання, які цікавили органи держбезпеки, причому, як я вище писав, можна припускати, що дещо з цього він додумав. Також свої корективи вносили і слідчі, які вели протокол зізнань, вносячи не лише свою термінологію, але часом формулюючи по своєму думку допитуваного, якому простіше було підписати протокол, аніж дискутувати за ( ... )

Reply


trohy_snihu April 6 2010, 19:33:36 UTC
>>>В одному місці бачимо його опис Бандери як… «галицкого еврея», в іншому - як «армяноедальный тип»

саме тут ніяких особливих фантазій матвієнко не демонструє. прізвище "бандера" в україні носять відносно небагато людей (номер дот орґ має інформацію про 38 таких громадян), майже всі вони проживають в стрию та кількох інших містах західної україни, - так що скоріш всього це прізвище на теренах україни бере початок від одного спільного предка. всі бандери фото яких я бачив, включно з степаном бандерою і степаном бандерою-молодшим мають виразну "середземноморську" зовнішність з більш-менш чіткими єврейськими рисами. можу висловити припущення що спільним їхнім предком був піренейський сефард ( про що свідчить і іспанське за походженням прізвище).

"арменоїд" - цілком в дусі тодішніх ( та й теперішніх) расових класифікацій:

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B8%D0%B4%D1%8B

Reply


varjag_2007 April 7 2010, 23:12:51 UTC
У вас тут одна помилка. Мені розповідав чоловік, який приймав участь в затриманні Матвієйко, а потім довгий час працював з ним, що Матвієйко з великою охотою і навіть якимось натхненням розповідав про Бандеру. Причому інколи настільки нав"язливо, що у нього навіть виникав сумнів, чи не хоче він їх підставити. Він свої сумніви виклав керівництву, але Матвієйко передали для роботи іншій людині і в результаті вийшла "Чорні справи ЗЧ ОУН". Правда, якщо вірити написаному Санніковим, між цим чоловіком і матвієко існувала взаємна неприязнь, бо той був гострий на язік і зачепив чоловічі амбіції матвієйко.

Щодо Охрімоича нічого поганого він не говорив.

Reply


Leave a comment

Up