Споживання як стиль життя

Feb 19, 2011 23:11

Активне обговорення під час чаювання "ГУРТа" та існуючий інформаційний вакуум, що утворився з приводу приїзду Ярослава Грицака до Одеси, вимагає, ще раз звернутися до подій 17-18 лютого і відрефлексувати з цього приводу: а) більш детально; б) меньш незграбно, ніж було зроблено в перший раз (http:// ( Read more... )

Вільний університет, Одеса, Ярослав Грицак

Leave a comment

Comments 13

Вопросы к обсуждению тезисов Грицака jusul February 19 2011, 22:13:24 UTC
1) компромиссное решение будет вырабатываться в процессе? или есть какие-то варианты априорные? каким может обоснование и обсуждение возможных вариантов?
2) какие новые мифологемы можно предлагать и продвигать? какова новая манера мышления, в чем ее суть?
3) каким образом можно формировать новую систему ценностей? как возможно обусловить и способствовать её продвижению и популяризации в обществе?

Reply

Re: Вопросы к обсуждению тезисов Грицака nawak February 20 2011, 10:29:20 UTC
Пропоную провести обговорення цих тез на чаюванні ГУРТу

Reply


gurt_odessa February 20 2011, 07:00:25 UTC
Коротко і змістовно. Дякую!
По суті:

"1)необхідна найшвидше примирення українців з українцями шляхом болючого, але вкрай потрібного компромісу." - який вигляд (форма) цього компромісу - атже федералізація відкидається з позиції несформованної політичної нації, це тещо казав пан Грицак на круглому столі.

"2)Зміною міфологем" - а чи потрібні міфи взагалі?

Reply

nawak February 20 2011, 10:27:43 UTC
Мені іноді здається, що більшість українців далі свого села не виїжджали. Особливо ті, хто ретранслює міфи про вісь зла - Львів,Тернопіль, Івано-Франківськ. Те саме стосується нашої наукової і творчої еліти. В нас переважно роблять наукову кар'єру в своєму місті, немає мобільності, здається тільки один Іздрик постійно до нас приїздить. Ми боїмося чого не знаємо, ми не знаємо один одного. Так, ми різні, але ми навіть не спробували пізнати один одного. Я особисто не хочу відмовлятися від затишних кав'ярень Львова чи краси Криму.
Проблема компромісу в тому, що жодна зі сторін не знає чого вона хоче від іншої.
Ми не куди не дінемося від міфологем, жодна спільнота не існує без них, питання в їх актуальності.

Reply

dmitri_lytov February 20 2011, 11:23:50 UTC
Вот это похоже на правду. Это не вина - это беда.

Reply

dmitri_lytov February 20 2011, 11:56:07 UTC
Прокомментировал Ваш пост в своём журнале:
http://dmitri-lytov.livejournal.com/60060.html

Reply


dmitri_lytov February 20 2011, 10:59:09 UTC
Грицак говорит правильные вещи, но говорит их таким жутким языком, что воспринять нормальному человеку невозможно. Отсюда и вакуум.

Под "жутким языком" имею в виду не западноукраинский диалект (его я понимаю прекрасно и воспринимаю позитивно), а систему понятий. Грицак говорит как французский интеллектуал-левак, наворачивая многоэтажные словесные конструкции, как какой-нибудь Деррида или Глюксман. Говорить таким языком со славянами - это всё равно, по-моему, что говорить с пустотой. Из славян такое готовы воспринять разве что поляки.

Reply

gurt_odessa February 20 2011, 11:16:25 UTC
Шановний Дмитро, а про що саме говорив пан Грицак на лекції?

Reply

dmitri_lytov February 20 2011, 11:22:12 UTC
Извините, что отвечаю по-русски - по-украински могу легко, но на компе нет поддержки украинских символов, а писать без них - как-то коряво выходит.

На лекции я не был - живу не в Одессе. Но материалов Грицака в сети довольно много. Уважаемый nawak в последних постах своего журнала дал довольно хорошие ссылки на наиболее дискуссионные материалы Грицака. Но по ним, видимо, прошёлся уже редактор - там сказано коротко и по делу. Я видел в интернете видеозаписи Грицака и его "непричёсанные" статьи - там очень, очень много "лирических отступлений".

Reply

lunar_shade_123 February 20 2011, 15:53:36 UTC
Однією з причин, чому Ярослав Грицак є затребуваним публічним інтелектуалом, чому його статті неодмінно викликають резонанс, а остання книжка вийшла кількатисячним накладом (що є нині рідкістю для нехудожньої літератури) є те, що пише він доступно і цікаво.

Можливо, Ви бачили десь чернетки його статей ("непричёсанные" статьи), у чому дозволю собі сумніватися, але усе, що виходило друком, не викликає проблем із читанням.

Хоча, якщо мислити категоріями, які дозволяють ділити розумові здібності аудиторії за національною приналежністю, то все можливо.

Reply


volontariste February 22 2011, 16:13:54 UTC
Захоплюючись (цілком справедливо) Грицаком, треба пам’ятати, що легкості його розмов про непрості речі не так рідко передує легковажність, з якою він їх вивчає.

Reply


Leave a comment

Up