Наследие. Корец. Замок. Експедиція 2013-2014 років.

Jan 14, 2014 22:45

Корецький замок - зруйнована резиденція князів Корецьких у місті Корець Рівненської області. Пам'ятка архітектури України. До сьогоднішнього часу збереглися невеликі фрагменти фортифікаційних споруд XV-XVIII ст. Надбрамна вежа зображена на гербі сучасного міста.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.



Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




план замку











За традиційною версією в 1386 році князь Федір Острозький почав будівництво фортеці і її укріплень над річкою Корчик. За іншою версією, яку відстоюють деякі сучасні історики, першим будівельником замку був Дмитро Ольгердович. Згодом Корець вважався родовою вотчиною його нащадків - князів Корецьких.





















З трьох сторін замок був оточений глибоким ровом, який надійно захищав фортецю від нападу. Із заходу він був надійно прикритий рікою. До замку Острозьких можна було дістатися тільки через міст, який з'єднував його з навколишнім світом. А в XVI столітті новим власником замку, князем Богушем Корецьким, у фортеці були добудовані нові укріплення.














Протягом XVII-XVIII століть, Корецький замок був перебудований на зразок палацу. Останній раз, в 1780 році, його заново відбудував князь Ю. К. Чарторийський. Після Листопадового повстання його спорожніла резиденція згоріла (1832) і з того часу не відновлювалася. Правда, в 1920-х роках власник руїн Корецької фортеці Бнінскій намагався провести ремонт, але через деякий час роботи були припинені.
























































Від колишнього замкового комплексу залишилися тільки руїни. Надбрамна вежа знаходиться в занедбаному стані і являє собою триярусну, прямокутну споруду. До неї примикають залишки двоповерхових будівель. Через замковий рів до фортеці веде віадук, який у 2005 році був відремонтований.









Пройдемося справа кругом фортеці, взимку це відносно можливо =), те ж саме зробити зліва - вже не встигли, сонце пішло за обрій.
























ну й околиці












360º панорама. Для перегляду в повноекранному режимі, з високою якістю, натискаємо на значок Toggle Fullscreen англійською мовою, перший в правому верхньому куті
Панорама подвір'я


панорама рову під акведуком


Північно-східний бастіон.


Погляд на останок



фотографії зроблені у два заходи - жовтень 2013 і січень 2014...

Джерело: http://ru.wikipedia.org/wiki/Корецкий_замок

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

Patreon 
Twitter

Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні


та



хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то, так =))

P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!

P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.

Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.

палац, Рівеньщина, руїна, руина, замок, Ровеньщина

Previous post Next post
Up