на роздуми надихнула прекрасна
Наомі отже, загальновідоме і єдине міжнародне юридичне визначення геноциду - стаття друга Конвенції (ООН) про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (
Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide)
У даній Конвенції під геноцидом розуміються наступні дії, чинені з наміром знищити, цілком
(
Read more... )
Comments 9
Reply
та полюбе штучне. поняття злочину взагалі штучне. і шо? некоректне? в конвенції 1948 - так. шо ти маєш на увазі під науковою цінністю? яку наукову цінність (і для якої науки) має поняття "злочин"? і чому не має прикладної цінності? інша справа обмеження прикладних можливостей з явним політичним мотивом.
насправді, є події в історії, які безумовно відповідають концепції геноциду. найбільш яскравий і хрестоматійний (наряду з Холокостом, під який термін і придумано) - це Руанда. але, наприклад, дії керівництва Демократичної Кампучії я геноцидом не назову - при тому шо це, звичайно, були жахливі злочини. але не геноцид. так само, як, наприклад, усі злочини під час балканських конфліктів 1990-х також не підпадають під визначення геноциду.
тому мабуть є інша термінологія, яку ти наводиш за посиланням.
тим паче не підпадає й голодомор. оп"ять же, вот я тоже писав, намагався провести ( ... )
Reply
Reply
Reply
не знаю до чого там зводиться дискусія про голодомор - намагалася не вмішуватися у ці дискусії. але як бачиш, я її зводжу до іншого.
а випадки аналізують окремо (і дуже детально, я сподіваюсь). але прописувати звинувачення під кожний окремий випадок - це абсолютно нелогічна практика з правової точки зору. навіть прецидентне право - це свого роду узагальнення.
Reply
Reply
правові норми - це єдине шо діє з точки зору злочин-кара. нічого іншого я не мала на увазі.
я не намагаюся розібратися шо відбувалося в Україні - в цьому нема сенсу.
ті події я згадала лише на фоні політичної концептуалізації геноциду і одного дуже конкретного аргументу проти визнання його.
Reply
Leave a comment