Да, «Герой» красиво знятий, але з-під видовищності часто стирчать вуха пропаганди, «Єдиний народ, єдиний Китай».
Читав ще тут Даймонда, «Зброю, мікроби і харч», там є хороша цитата про те, як єдність Китаю зіграла з ним нехороший жарт:«... Сім таких флотилій [«флотилій скарбів», які б могли колонізувати Європу і півсвіту] вирушили з Китаю протягом 1405-1433 років. Згодом цей проект було припинено внаслідок типової патології тамтешнього політичного життя, яка могла статись де завгодно: боротьби за владу між двома угрупованнями в китайському дворі... Одним рішенням було зупинено підготовку флотилій по всьому Китаю... Фактично саме завдяки подробленості Європи Колумб домігся успіху під час своєї п’ятої спроби переконати одного із сотень європейських правителів фінансово підтримати його експедицію
( ... )
Отличный пример - в лучших Веберовских традициях - о роли национальной специфики в развитии и о его многовекторности. Хотя на счет культурной революции У. Макнил мог бы поспорить с Даймондом - в его "В погоне за мощью" он относит ее к мерам по модернизации общества.
Comments 6
Читав ще тут Даймонда, «Зброю, мікроби і харч», там є хороша цитата про те, як єдність Китаю зіграла з ним нехороший жарт:«... Сім таких флотилій [«флотилій скарбів», які б могли колонізувати Європу і півсвіту] вирушили з Китаю протягом 1405-1433 років. Згодом цей проект було припинено внаслідок типової патології тамтешнього політичного життя, яка могла статись де завгодно: боротьби за владу між двома угрупованнями в китайському дворі... Одним рішенням було зупинено підготовку флотилій по всьому Китаю... Фактично саме завдяки подробленості Європи Колумб домігся успіху під час своєї п’ятої спроби переконати одного із сотень європейських правителів фінансово підтримати його експедицію ( ... )
Reply
Хотя на счет культурной революции У. Макнил мог бы поспорить с Даймондом - в его "В погоне за мощью" он относит ее к мерам по модернизации общества.
Reply
Reply
Ты смотрела?
Reply
Reply
Reply
Leave a comment