Как два дождичка в маю - агрономы не нужны!

Mar 19, 2014 15:02

Старая украинская поговорка гласит:
"Как два дождичка в маю - агрономы пох*ю. А как в жнива две мряки - то и механы до сраки".

В последнее время малороссийское слово "срака" принято заменять на галицийское, благородное "дупа".
Типа, так наша задница становится ближе к просвещённой Явропе и приобретает добротный польский лоск.

Ну да ладно. До мая ещё дожить надо. А что у нас с посевной?

Ведь пока вроде как гривна еще стоит, пока еще есть запасы валюты, пока еще есть запасы ГСМ, пока еще дают газ в долг, пока еще есть топливо на АЭС, пока еще не схлопнулась банковская система, пока еще не ощутили невыплаты зарплат и пенсий, пока еще не пошел вал безработицы, пока ещё украинцы не начали платить конский ценник за ЖКХ согласно требований МВФ.

А все это придет уже в ближайшем месяце и все скопом. И тогда реалии посевной будут совершенно другими.
А что говорят эксперты сегодня?"Станом на 13 березня засіяно 306 тис. га земель під зерновими та зернобобовими культурами, в основному на півдні та сході України, що становить 11% від очікуваних посівних площ.  Збитковість більшості агрокультур минулого року та відсутність будь-якого фінансування у зв’язку зі складною економічною та політичною ситуацією в Україні можуть призвести до суттєвих втрат врожаю зернових та олійних культур у 2014 році. Так, за словами президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекса Ліссітси, до 20% сільськогосподарських земель аграрії не зможуть засіяти, що призведе до втрати 11,1 млн тонн врожаю або 25,1 млрд грн. виручки за нинішніми цінами.
Ситуація ускладнюється також нетиповими погодними умовами, а саме повною відсутністю снігового покрову в більшості регіонів, а з ним і вологи у верхньому шарі ґрунту, та необхідністю в надзвичайно короткі терміни проводити весняно-польові роботи, що є вкрай складним завданням, враховуючи матеріально-технічне становище більшості господарств.

Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекс Ліссітса звертається до уряду з вимогою щодо негайного зупинення популістської дискусії про податкові нововведення  для АПК України та накладання мораторію на будь-які зміни податкової системи та податкові перевірки для АПК щонайменше до кінця року. На його думку, необхідно також провести термінові зустрічі з фінансовими установами щодо розблокування фінансування галузі із метою підтримки дрібного та середнього агровиробника. Інакше, за його словами, аграрний сектор не зможе закінчити 2014 рік без суттєвих втрат.

Найбільші аграрні асоціації «Союз птахівників України», «Союз кормовиробників України», «Український клуб аграрного бізнесу», «Аграрний союз України», «Українська аграрна асоціація» також надали конкретні пропозиції Міністру аграрної політики та продовольства України Ігорю Швайці та в.о. Президента України Олександру Турчинову щодо дерегуляції сектору, а саме: скасування обов‘язкової сертифікації зерна, технічного контролю сільськогосподарської техніки, погодження на ввіз засобів захисту рослин, подвійної реєстрації при оформленні договору оренди, обов‘язковості проектів сівозміни та ряду документів при реєстрації права оренди сільськогосподарських земель.

«Ми звертаємось до уряду та парламенту України з проханням  якнайшвидше  вирішити зазначені питання та закликаємо парламентарів у цей важкий для країни час зробити все для термінового розв’язання  проблем аграрного сектору. Оскільки нехтування даними проблемами може спричинити в країні ще одну кризу - продовольчу», - наголосив Алекс Ліссітса.

Источник.
Перевожу с украинского на русский и с рагулячьего понимания проблем страны - на человеческий уровень восприятия текущих проблем: кончайте играться в войнушку, стране скоро жрать будет нечего.

У страны осталось не больше недели на то, чтобы решить кризис малой кровью.
Ибо потерять 25 миллиардов гривень экспортной выручки и не собрать больше 11 миллионов тонн зерновых в этом году - это уже не лечится.

Всё, никакие дождички в маю и никакие мрячки в жнива не помогут - просрём всё и вся.
И получим голодные бунты в городах уже к концу лета.

Previous post Next post
Up