коли кличу людей до Непалу, то найбільше питань є про складність, безпеку маршруту і супердороге спорядження. І у питаннях цих більше остраху, аніж цікавості. хто не часто бував у горах, то дивляться на знимки і уявляють собі драматичні кадри із фільму "Еверест"Смайлик «smile»
дівчина на фото - Ганнуся. якби я так глянув збоку на знимку то ймовірно б вирішив що вона альпіністка, бо при всьому спорядженні і гори позаду такі немаленькі.
насправді Ганнуся до походу треком до базового табору Аннапурни у Непалі бувала лише на горі Парашка біля містечка Сколе у Карпатах:) окуляри і наплічник та інше позичила, палки і пухові рукавиці купила дуже дешево вже у Непалі. основне що їй було потрібно - бажання!
напишу пару мотиваційних ремарок - відповіді на часті запитання для зацікавлених:
1. я - змерзлюк
Більшість часу у Гімалаях ми гуляли у шортах і сандалях і по снігу йшли лише 2 дні і там удень було тепло!
2. а важко те все нести?
На відміну від Карпат, на треку у Непалі вздовж стежки кожні 2 години і частіше стоять лоджії - будиночки для туристів, де можна поїсти і заночувати. тобто: не потрібно нести намет і їжу зі собою (а воно - найважче). Несемо лише одяг, особисті речі і найважче у наплічнику - це фототехніка!
3. боюся гірської хвороби
Гірська хвороба з'являється якщо дуже швидко набирати висоту. у нас задумано плавні підйом і акліматизація і "горняшку" ви відчуєте лише якщо раптом захочеться пробігтися. і максимальна висота не така вже й висока!
4. якщо раптово - зміна погоди
Дана фотографія зроблена на маршруті між двома лоджіями - 2 години ходу. тобто якщо скажімо дуже погіршиться погода, то залишається максимум година часу, аби добратися до лоджії і погрітися із теплим чаєм або сховатися під ковдрою
5. вакцину треба?
Це гірські джунглі, де сильно холодає уночі, і там немає таких небезпечних інфекцій. рекомендують таблетки для очищення води. але останньої поїздки ми їх купили, але на далі не використовували
6. якщо я - офісний планктон
та ми всі такі) останньої поїздки щодня ми в середньому проходили 6 годин не швидким темпом, зупиняючись для фотографій на кАждому повороті. перші 2 дні розминаємся, а потім - отримуємо задоволення. по дорозі можна зустріти як крутих альпіністів, так і дітей й пенсіонерів. тобто є маршрути дууже різної складності, і часом вони збігаються.
7. треба альпіністичне спорядження?
у Непалі велике ремесло виготовлення "пальоного" спорядження. воно зазвичай гірше за оригінальне, але цілком ок! і у кілька разів дешевше. а більшість речей можна позичити.
8. не проживу без душу
у треках в Непалі є місця, де немає теплої води, і душ у горах лише прохолодний. АЛЕ на нашому маршруті у більшості місць із цим все ок. гаряча вода буде, але такий душ платний - 1$ коштує
але звісно гори - то є гори. там можливе всяке, навіть землетрус. але то вже кожному вибирати, чи безпечніше буде дома сидіти.
http://photomaradona.com/novyny/nepal/