Свіп-генератор Х1-7Б

Nov 07, 2015 02:11

Завжди хотів мати такий прилад. Пам'ятаю, колись давно бігав до знайомого, щоб поюзати його ПНТ-50. Треба було декілька разів відрегулювати ППЧ тоді ще лампових, а потім і транзисторних чорно-білих телеків. З часом, коли появились фільтри на ПАВах, проблема відійшла, але не щезла. Інколи треба було спаяти антенний підсилювач, ще щось, де потрібно було налаштувати вхідні фільтри. Тому від багато чого відмовлявся. Якось навіть вирішив виготовити подібний свіп по схемі А.Крючкова, котрий качав до 230 Мгц, проте зупиняло розуміння, що для налаштування фільтрів і підсилювача ВЧ в цьому генераторі знову ж таки потрібен вимірювач АЧХ.
Сьогодні випадково прикупив Х1-7Б по об'яві на ОЛІКС. Він значно кращий, ніж Х1-7, не кажучи вже про ПНТ-50. Качає до 1000 Мгц в двух диапазонах, частотні мітки через 1, 10 та 50 Мгц, зручний атенюатор, управління в цілому також непогано зроблене порівняно зі старими моделями.



Вид спереді. Трохи протер спиртом передню панель, все досить пристойно, як на перший погляд, ніяких потертостей, чи царапин



Вид знизу. Видно трансформатор живлення і закритий металевою кришкою генераторний блок



Панормама з пташиного польоту, тобто вид зверху. Старі радянські деталі, позолочені транзистори. А от зараз транзистори в пласмасі і ніякого шику та транжирства.



Зправа. Купа проводисьок, все щільно и туго упаковано. З'єднання ВЧ виконані на банальних полістиролових антенних "папа-мама" штекерах, котрі продавалися раніше в магазинах.
А шо робити?



Лівий бік. Цікаво раніше все це робилося. Друковані плати такі, наче їх руками малювали ( по суті так воно й було).

Прилади

Previous post Next post
Up