Це робочий стіл Львівського міського голови. Опівночі з 12 на 13 липня 2013 року в рамках "Ночі у Львові" вдруге відбулася екскурсія кабінетом Андрія Садового. Її провів краєзнавець Ігор Лильо в образі нічного бургомістра Львова. За легендою, віддавна в місті було два мера, денний і нічний. Коли денний мер лягав спати, на вахту заступав нічний, адже місто не могло залишитися без влади.
Наперед перепрошую за якість фотографій.
Кабінет 209 розташований на другому поверсі Ратуші посередині західної сторони навпроти клумби з гербом Львова, вигляд на яку відкривається з мерського балкону. Інтер'єр приміщення є втіленням смаків Андря Садового. Автентичними тут є лише печі; інші меблі, як нам сказали, "з особистої колекції теперішнього міського голови".
Відразу праворуч від входу стара книжкова шафа:
В шафі - майже повне зібрання Франка на двох верхніх полицях. На середній також інші автори, серед яких Бертран Рассел, Людвіг Віттенштайн, Марек Краєвський в оригіналі ("Голова мінотавра"), Мішель Фуко, Арнольд Джозеф Тойнбі, Ніколо Макіавелі, Юрій Андрухович, Фрідріх Ніцше, Карл Поппер, Гомер ("Одісея" та "Ілліада"), Михайло Косів ("Воскресають лиш там, де є могили"). На другій знизу полиці серед іншого кілька томів "Енциклопедії українознавства" під редакцією Кубійовича, "Кобзар" Шевченка, кілька біблій, зокрема видання Острозької біблії 2006 року з паралельним українським перекладом, "Закон Божий", "Церкви України. Закарпаття" Михайла Сирохмана та "Церкви України. Перемиська єпархія" Василя Слободяна, "Сторінки творчості Павла Чубинського". На найнижчій полиці передовсім краєзнавча література: кілька фотоальбомів, перший том "Енциклопедії Львова", один з томів "Історії Львова", "Світ львівського спорту 1900-1939", книжка про Помаранчеву революцію та інші видання.
Далі - круглий "журнальний" столик, на якому під час екскурсії лежала Книга почесних гостей Львова:
В дальньому правому куті письмовий стіл міського голови. Перед ним - вихід на мерський балкон. Опівночі з нього відкриваються такі краєвиди:
На робочому столі під час екскурсії лежав один з символів мера - церемонійний ланцюг бургомістра 1892 року.
Ось, наприклад, 3 вересня 1914 року на Личаківській рогатці тимчасовий виконувач обов'язків бургомістра доктор Тадеуш Рутовський з цим ланцюгом на шиї символічно передає владу у Львові в руки російському військовому командуванню в особі командира 42 піхотної дивізії генерал-лейтенанта фон Роде. Сьогодні цей ланцюг постійно зберігається у Львівському історичному музеї, а міські голови мають для церемоній новий.
На письмовому столі ноутбук Hewlett-Packard, мишка і настільна лампа. Праворуч тумба з телефоном. За нею в куті державний прапор України. За спиною мера висить великий герб Львова.
Поруч зі столом статуетка святого Івана Боско.
Далі стоїть карта Королівства Галичини і Володимирії - автрійської провінції з центром у Львові.
З лівої сторони кабінету довгий стіл для нарад. В кутах - печі, на стіні три картини: вигляд на Собор святого Юра, портрет князя Лева і панорама Львова.
Мерська люстра:
В приймальні на стінах висить кілька гравюр Львова і австрійська карта міста з околицями:
При вході в приймальню - "Суспільний дороговказ віруючого", затверджений Собором УГКЦ:
Нічний бургомістр Львова:
Це вже друга екскурсія кабінетом міського голови, перша відбулася в листопаді 2012 року, під час попередніх "Ночей у Львові". Серед екскурсантів більшість були львів'янами і лише кілька туристів з Одеси, Червонограда і Стрия. Група складалася приблизно з 25 осіб. Екскурсія була безкоштовною, однак з попереднім записом.
Організатори сфотографували кожного в кріслі міського голови. Потім в приймальні всі знимкувалися з нічним бургомістром:
Ніч у Львові. Театр тіней в підземеллі Преображенської церкви