Домашнє вино з медом

Nov 02, 2013 12:28

Рік 2013 був дуже аномальним на урожайність винограду, в селі вродило його надцять тонн з гаком )), хоч не хоч, а довелося вчитися робити вино. От тут вирішив розписати свій рецепт з додаванням меду.

Даний рецепт не претендує на якусь унікальність та єдину істинність, кожен винороб робить вино по-своєму і може використовувати зовсім інші методи та підходи. Особливість даного методу заключається в максимальный ефективності при мінімумі зусиль, а також практично відсутністю відходів від винограду.



Рецепт

1. Обривання
Рвемо грона винограду у відра. Як нарвали - потрібно поставити на деякий час, щоб повтікали звідти всякі павуки та комахи, можна для цього пересипати в якийсь широкий таз.

2. Дробіння
Спеціалісти рекомендують виноград не мити, адже так можна змити бактерії. Також не варто відділяти ягідки від грон вручну, якщо у вас багато відер винограду, дуже багато це часу займає. Потрібно лиш перебрати виноград, відкинути погані грона і потовкти. Є різні варіанти, все залежить від кількості винограду та наяних інструментів. Можна просто пересипати в емальовану каструлю (пластмасові погано, алюмінієві ще гірше) і попригати чистими ногами або вдягнути попередньо бахіли з пакетів. Можна потовкти якоюсь товкачкою. Ще є варіант прогнати через сокочавилку - так мабуть найпростіше, якщо винограду не багато.

Власне я при масштабному виробництві проганяв грона через якусь стару сікарку для бур'яну, неочікувано вона ідеально відділяла ягідки від бадилля (забув, як воно називається) і заодно чавила. На виході отримуємо таку собі кашу з винограду - сусло. В середньому з двох відер винограду виходило відро сусла.

3. Початкова бродіння
Наше сусло переливаємо в широку посудину з кришкою (найкраще емальовану) та даємо постояти при температурі 18-25С три дні. Воно буде грати, зверху з'явиться пінка.

4. Вичавлення
Після трьох днів бродіння знімаємо пінку (а можна не знімати) та вичавлюємо звідти сік. Це можна робити марлею в декілька шарів, сокочавилкою або пресом, все залежить від об'ємів та інструментів.

Якщо бажаєте максимально ефективно використати виноград, то сухі залишки від сусла можна залити водою, дати постояти і знову вичавити. В результаті в нас буде така собі замальована рідина другого сорту. Додаємо солод як описано нижче і отримуємо щось схоже на питний мед.

Кісточки ні в якому разі не викидати - краще їх просушити та перемолоти, можна додавати в чай чи ще кудись як добавку. Дехто рекомендує кинути пару ложок перемелених кісточок у вино для надання терпкого смаку.

5. Переливання
Виливаємо те все діло у шкляні великі бутлі (10 чи 20 літрів). Якщо у вас немає таких, можна використати навіть трилітрові бутлі, але вино в них буде трохи інакше. Взагалі найкраще використовувати сулію як на фото. Спеціальна форма якимось чином забезпечує гіперактивне бродіння



Дехто рекомендує не доливати 1/3 чи 1/4 об'єму в залежності від температури повітря. Вся суть в тому, що якщо у вас в приміщенні більше дозволеного максимуму в 25С, то краще залишити десь 1/3 повітря. Якщо ж температура десь 18С - то можна 1/4 залишити або і того менше.

Далі необхідно зробити затвор, щоб повітря не окислювало сусло, але воно в той час мало місця для СО2, яке активно виділяють бактерії. Найпопулярніші два види затворів - водяний та кульковий. З водяним багато мороки - потрібно замастити пластиліном трубку, інший бік вставити в банку з водою, слідкувати то все. Значно простіше купити резинові кульки різного діаметру та їх надівати на горло. Якщо кульки сильно надуваються - можна голкою пробити для виходу газів.

Є ще один варіант затвору - спеціальні кришки на стандартні банки, в них вже вмонтована трубочка яку лиш потрібно зігнути і вставити у воду.


6. Основне бродіння
Далі основний процес бродіння вина в місці з допустимим відхиленням температур. Якщо вино стоїть у світлій кімнаті - потрібно накрити від сонячних променів.

В інтернетах розписані різний час необхідного бродіння - 30, 45, 60 чи навіть 90 днів, але ці поради не мають ніякого сенсу, адже бродіння залежить від багатьох факторів - сорту винограду, методу вижимки, часу першого бродіння сусла, температура і перепадів її, навіть від форми посудини.

Найбільш правильно дивитися на кожну посудину окремо і давати бродити доки процес активний. Це все поєднується з додаванням солоду - в моєму випадку меду. Розумно додавання меду розділити на 2-3 фази. Спочатку вино бродить без солоду взагалі, далі при закінченні процесу (а процес бродіння видно, якщо посвітити ліхтариком на посудину і помітити маленькі бульбашки) додати першу порцію солоду, через декілька тижнів другу, і далі так само. Для себе вивів приблизну кількість меду - 200гр на літр води за всі фази. В результаті виходить солодке вино як кагор. Якщо давати 250гр на літр - то вино стає приторне, якщо 100гр на літр - то сухе. Власне з медом можна експериментувати та давати різні сорти - в результаті і вино буде різне.

7. Тихе бродіння
Як додали всю необхідну кількість меду і вино після багатьох тижнів припинило грати, то його потрібно перелити в іншу посудину при цьому не зачепивши осаду, найкраще це робити через шлангу. Рекомендовано пляшки для холодного бродіння доливати майже до горла - так вино буде мінімально окислюватися. Закриваємо посудину кришкою і ставимо в холодне місце для тихого бродіння. Через 3-4 місяці можна пити вино, але чим довше буде стояти - тим смачніше.

Дехто рекомендує додавати пару зерен рису - тоді вино буде шипучим і схоже на шпанське.

Ну ось так. Хто має свої якісь рецепти - діліться

А тепер бонус - рецепт виготовлення тернівки (слив'янки). По суті все те саме, окрім важливого аспекту - в тернівку потрібно додавати воду (можна спробувати яблучний сік або ще якийсь), адже сусло з тернівки після витиснення являтиме собою суцільну кашу. Радять води давати по масі скільки й терену, але можна навіть в півтори рази більше. Під час бродіння буде дуже багато осаду, з ним потрібно буде поморочитися проціджуючи через марлю.

рецепти

Previous post Next post
Up