Здавалося б, слово «когенерація» вже давно мало стати новим трендом. За ідеєю, цим словом могли б хизуватися депутати Верховної Ради, воно не повинно було б сходити зі сторінок газет, широко вживалося б у «ящику». Але, можу посперечатися, багато хто з вас зустрічає його вперше. А якщо вже й чули раніше, то насилу уявляєте, про що йдеться.
Альтернативною енергетикою цікавився: Антон ЗІКОРА
Когенерація - це процес одночасного вироблення електричної і теплової енергії. Вона широко використовується на об’єктах, де газ, що застосовується для генерування електроенергії, використовується також для потреб теплопостачання. Тим самим ККД палива зростає з 54% до 90-92%.
У просунутих країнах когенерація - звичайне явище. Правда, намагаючись наслідувати старшим товаришам, ми теж дещо зробили. У 2005 році був прийнятий
«Закон про когенерацію». Тепло: на 40% дешевше, електроенергія - на 10%
А в 2006 році когенераційна енергозберігаюча станція була побудована на Броварському казенному заводі порошкової металургії (Київська область). Невелика фірма - ТОВ «Торговий дім «Українські порошкові матеріали», співпрацюючи із заводом, зрозуміла: єдиний шлях підвищення прибутковості виробництва лежить через зменшення витрат на нього. До цього завод порошкової металургії використовував застарілі радянські технології, на що йшло багато коштів.
Броварська красуня
Читати далі...