Золоті яйця нам не потрібні. Як бюрократи борються з дешевим теплом і електроенергією

May 18, 2010 18:44


Здавалося б, слово «когенерація» вже давно мало стати новим трендом. За ідеєю, цим словом могли б хизуватися депутати Верховної Ради, воно не повинно було б сходити зі сторінок газет, широко вживалося б у «ящику». Але, можу посперечатися, багато хто з вас зустрічає його вперше. А якщо вже й чули раніше, то насилу уявляєте, про що йдеться.
Альтернативною енергетикою цікавився: Антон ЗІКОРА
Когенерація - це процес одночасного вироблення електричної і теплової енергії. Вона широко використовується на об’єктах, де газ, що застосовується для генерування електроенергії, використовується також для потреб теплопостачання. Тим самим ККД палива зростає з 54% до 90-92%.
У просунутих країнах когенерація - звичайне явище. Правда, намагаючись наслідувати старшим товаришам, ми теж дещо зробили. У 2005 році був прийнятий «Закон про когенерацію».
Тепло: на 40% дешевше, електроенергія - на 10%
А в 2006 році когенераційна енергозберігаюча станція була побудована на Броварському казенному заводі порошкової металургії (Київська область). Невелика фірма - ТОВ «Торговий дім «Українські порошкові матеріали», співпрацюючи із заводом, зрозуміла: єдиний шлях підвищення прибутковості виробництва лежить через зменшення витрат на нього. До цього завод порошкової металургії використовував застарілі радянські технології, на що йшло багато коштів.



Броварська красуня Читати далі...

газ, влада, комунальники, наука, Україна

Previous post Next post
Up