Наш читач
Aleks надіслав до ZaUAorg свій текст, у якому він рекомендує новій владі, як налагодити ефективну інформаційну підтримку українських Збройних сил.
Інформаційний солдат: ALEKS
В попередній статті автором був зроблений висновок, що нові корвети українському війську не потрібні. В той же час, автор є прихильником конструктивного підходу. Отже, давайте спробуємо визначити, що ж в такому випадку нашому війську потрібно.
В першому з пропонованих матеріалів ми поговоримо про інформаційні війни.
Для збереження єдності підходу, автор оперуватиме тими ж критеріями, що й в попередньому питанні:
1. Відповідність пріоритетам.
2. Оптимальна ефективність / вартість.
3. Реалістичність проекту.
4. Інноваційність проекту.
5. Асиметричність рішення.
Почнемо з інформаційних війн. Оскільки класичне військове будівництво - лише попередження та підготовка до можливих військових конфліктів, а інформаційну війну ми змушені вести вже зараз.
Спочатку трохи про те, як інформація стала зброєю. В питанні перенесення війн в інформаційну площину можна виділити такі основні віхи.
1. Кримська війна 1853 - 1856 рр. Саме тоді, вперше в світовій історії, репортажі власного кореспондента лондонської „Таймс” з Криму серйозно вплинули на суспільну думку в Англії щодо війни. Адже завдяки телеграфу громадяни змогли отримувати інформацію з театру військових дій від незалежного кореспондента з незначною затримкою. А розвинена технологія газетного друку швидко поширювала інформацію в найбільшому тогочасному мегаполісі .
2. Війна у В’єтнамі 1965 - 1975 рр. Тоді, завдяки телебаченню, громадяни вперше змогли подивитися на реальну війну. І вони вжахнулись. Як наслідок, ЗМІ стали справляти потужний вплив на думку громадськості щодо війн, які веде їх власна армія. Апофеозом цього впливу став ефект Тетського наступу 1968 року. Наступ мав головною ціллю саме вплив на громадську думку в США.
В результаті, наступ комуністів закінчився їх повною військовою поразкою і ... їх повною перемогою в інформаційному полі. Останнє стало вирішальним. Ричард Ніксон, що переміг того ж року на президентських виборах в США, вже дотримувався стратегії виводу військ з В’єтнаму на прийнятних умовах.
3. Інформаційна ера 1990 - ... Завдяки цифровим технологіям зйомки, Інтернету та супутникам зв’язку, громадяни отримали принципову змогу спостерігати за військовими діями в реальному часі. З’явилась змога використовувати Інтернет як практично неконтрольований канал комунікацій. Ще одна з можливостей: використання інформаційного середовища для підміни реальності.
І якщо ви вважаєте останню чимось для хакерів чи підлітків, згадайте дещо з наших часів.
Журналіст Хемінгуей допомагає бійцю інтербригади перезаряджати зброю
Наприклад, такий собі Громадський актив Києва - організацію, що існує лише віртуально.
Але це нітрохи не завадило їй пройти в Київраду та займатись „земельними питаннями”.
До цього ж типу можна віднести численні антиукраїнські організації в нашій країні, що утримуються на кошти Москви.
Їх основна маса створювались саме для українського інформаційного простору та практично існують лише там, а не в реальності.
Читати далі..