Метро в Копенгагені
тута
Про Копенгаген (ч.1, емоційна)
тута Отже, в Копенгаген з Києва літає Аеросвіт. Але туди я летів на маленькому літачку не ідентифікованого мною виробника (АН ?), а назад взагалі рейс відмінили, бо пасажирів, мабуть, не набралося. Довелося викручуватися як міг.
В аеропорту Копенгагана (Каструп) представництва Аеросвіту не виявилося, тому я почав штурмувати Скандинавські авіалінії, пояснюючи, що моя шенгенська віза сьогодні закінчується і ай хев нот мані, ай хев нот хотел енд ай вонт ту іт. Двічі мене м’яко відшивали, зате третя спроба вдалася. І я отримав безкоштовно готель (Radisson), проїзний на метро, ваучер на вечерю (це був воістину королівський дінер) і сніданок, безкоштовний новий квиток і документи, що пояснюють відсутністю моєї вини у простроченні візового терміну перебування на території благословенного королівства.
З аеропорту Каструп можна дістатися Копенгагена трьома способами. По-перше, потягом. До Центрального вокзалу ходять швидкі електропотяги що 10-15 хв. Дуже зручно, оскільки головний вокзал за 300 метрів від центральної міської ратуші. По-друге, метрополітеном. У них метро - це окремий об’єкт для екскурсії. Там немає водія-машиніста, вагон веде комп’ютеризована система. До того ж у метро Копенгагена не можливі самогубства, оскільки пасажирів від колій відділяє прозора пластикова стіна. Дуже хитро придумали. По-третє, на таксі. Це варіант найдорожчий, але комфортний. В таксі у них прийнято розраховуватися карткою.
Центр Копенгагена доволі щільний і не дуже великий. Десь такий як у Львові, якщо міряти від собору Юра до Порохової вежі. Є одна пішохідна вулиця довжиною з півтора кілометри. Там сконцентровані найдорожчі кафе і бутікі. Відразу попереджаю, що в Данії все дуууже дорого. Хочете випити пива і закусити чимось подібним на повноцінну страву - розраховуйте не менше як на 200 грн.
Якщо хочете побачити Швецію, то це взагалі без проблем. Що пів години ходять швидкі потяги в Мальме. Час в дорозі - 40 хв. Вартість квитка в одну сторону - бл. 100 крон (орієнтовно 20 доларів). Можна купити за 130 крон на добу проїзний на всі види транспорту і подорожувати по околицях. Я так і зробив. Поїхав в Роскільде (музей вікінгів, палац короля) і Хельсінбор (замок Гамлета Кронборг). Про Мальме розкажу іншим разом.
Готелі в Копенгагені дорогущі і ніякі. В мене було три зірки, півтора км від центру, комфортний, але мацюпусінький стандарт-суперіор зі сніданком - 550 баксів за три дні. Зовнішній вигляд п’ятірок і їх внутрішній інтер’єр (все лишилося в сімдесятих) не коштує тих грошей які просять. А просять - в районі 400 баксів за добу.
Можна взяти на прокат велосипед, як в готелі, так і на вулиці. Ціни не пам’ятаю, але не дуже дорого. Але я не брав. Бо на вело доріжках такий шалений трафік, що задивлюватися навколо ніколи. Тому якщо хочеш роздивитися місто, то йди на своїх двох. Дивує, що дороги і фасади ремонтують, а також нові споруди будують лише після заходу сонця. Як тільки стемніло, то вмикають потужні прожектори, заводять важку техніку, зявляються в помаранчевих робах робітники…
Решта фото
на Flickr