В Запоріжжі зловмисник поїдає експонати чи Шоколадні традиції по-нашому.

Aug 19, 2013 10:56

Оригинал взят у kvitka_zoryana в В Запоріжжі зловмисник поїдає експонати чи Шоколадні традиції по-нашому.

Шоколад підкорює світ! Сьогоді мало кого здивуєш шоколадним десертом: кожного дня з"являються нові бренди, відкриваються шоколадні музей та будуються шоколадні міста, панянки ходять на шоколадний бал. А почалося все з того, що десь у Південній Америці пірнатий змій набрався відваги поцупити какао-боби з саду Богів, аби відкрити таємницю райської насолоди для людей. Витівку смільчака було оцінено на всі сто: уже в 1200-1000 рр.до н.е. індіанці Центральної Америки проводили вечори з "бокалом" шоколадного пива, а в 1995 році французами було оголошено Всесвітній день шоколаду, що припав на 11 липня.


Музеї шоколаду відкриваються по всьому світу. Найбільший з них знаходиться в Германії (м.Кельн): музей займає 3 поверхи загольною плошею 3000м.кв.. У Франції можна відвідати "Музей шоколадних таємниць" в м.Гейспольсхейм, де шоколадні майстри поділяться секретами своїх солодких шедеврів.Спробувати ж себе в шоколадній справі, стати автором шоколадних скульптур та десертів дозволять в Іспанії в "Музеї шоколаду" м.Барселона. Любителям екстриму варто відвідати острів Чеджудо, що в Південній Кореї: там ви зможете покататися на трамвайчику в стилі Сан-Франциско 19 ст., який виготовлено.... з ШОКОЛАДУ!!! До найвідоміших солодких музеїв також ввійшли: «Choco-Story Prague» (Чехія), "Чарівний світ шоколаду Пенні"(Канада), "Музей шоколаду "Мішка" (Росія). Якщо ж ви ще студент і вам не по карману платні музеї, тоді раджу завітати в США (штат Пенсильванія): в містечку Літитц уже протягом 30 років працює музей "Candy Americana Museum", що став сімейною реліквією одного з кондитерів, тому вхід безкоштовний.

Не стала винятком в шоколадних перегонах і Україна. Зокрема у м.Сімферополь уже не один рік працює музей шоколаду. Та справжнім вибухом шоколадної індустрії став мандруючий музей від кондитерської компанії «АВК». Стартував музей ще в вересні 2010 з м.Черкаси. Наразі музей розкинув шатро в Запоріжжі, де буде ще до 20 жовтня.

Запоріжани виділили для шоколадних шедеврів приміщення історичного музею. Гостей зустрічає дуже приємна дівчина, котра дивує шоколадними історіями. Виявляється за вподобанням того чи іншого шоколаду можна дізнатися характер людини та її манери. Першим же експонатом став цілий мішок з какао-бобами та ще жменя легенд про його походження.

Взагалі ж музей представляє більше 40 експонатів загальною вагою понад 30 кг. Солодких гурманів порадують шоколадні автомобілі, кубки, статуетки, картини.




Справжнім подарунком для міщан стала картина із зображенням ДнепроГЕС. Її разміри становлять 1 метр на 0,7 метра, а вага близько  20 кг.


Увагу привертає телефон з шоколаду, та не так майстерністю виконання як понівеченістю. Циверблат експонату був відгризений одним з екскурсантів. Ненажера зник в місця злочину. Організатори не стали шукати правопорушника за відбитками зубів, мовляв не повірив хтось, що це з шоколаду. Та ходять чутки,що власники картинних галерей уже бояться відчинятися, бо хто знає, що забажає "експонатний наджератель" на сніданок чи гуаші чи то масла...)
(На фото телефон ще в первозданному вигляді.)


Американський письменник Джон Тулліус стверджує, що дев’ять з десяти людей говорять, що полюбляють шоколад. Десята людина завжди говорить неправду. Напевно десятим і був шоколадний злочинець.

Наприкінці екскурсії гостей пригощають солодощами та радують подарунками.

Надмірну любов до шоколаду вдалося розгадати вченим. Виявляється, що шоколад багатий на алкалоїти, які спричинюють організм людини виробляти гормон фенетиламін: той самий що дає нам відчуння закоханості.
Тож закохуймося разом з шоколадом!
Previous post Next post
Up