Що робити?

Jul 03, 2012 23:15

У відповідь на це.
Програма дій для тих, хто збирається розвивати українське мовне середовище
Джерело - texty.org.ua"Ми підтримуємо ці принципи вже декілька років. Незалежно від того, чи приймуть депутати чужими картками закон про "приховану двомовність", ми закликаємо всіх приєднуватися до цієї програми ( Read more... )

Leave a comment

Comments 7

mandrivnic July 4 2012, 03:48:49 UTC
З першими трьома пунктами згоден безумовно.Четвертий же можна використовувати лише як зброю,як противагу російському мовно-інформативному простору,бо розвитку українському інформаційному середовищу англійська сама по собі не дає.Ні,безумовно,англійську знати корисно і інфи ти почерпнеш більше,чим знаючи лише російську чи українську.Але від її використання не стане більше українських газет,журналів,телепередач,інтернет-сайтів.Навпаки,англійська з часом може зайняти позицію російської в Україні.Це я згущую фарби,звичайно,але пишу,щоб було зрозуміло стан речей.Англійська-не вихід,не альтернатива,а лише тимчасова зброя,противага.Але,грамотно користуючись четвертим пунктом,підвалини російської мови в Україні все-таки можна похитнути здорово.А взагалі дуже прикро,що ми на 21-му році незалежності говоримо про такі речі і намагаємось вирішити такі питання,які повинні вже давно бути раз і назавжди вирішені...
Як казав хтось з істориків:історія вчить тому,що нічому не вчить...

Reply

zamkovyi July 4 2012, 18:50:46 UTC
Погоджуюсь

Reply


(The comment has been removed)

zamkovyi July 4 2012, 18:51:16 UTC
Ми так теж вважаємо. Ще хочемо німецьку почати вчити.

Reply


Перемкни Україну irynazsubmaryny July 4 2012, 06:25:41 UTC
Погоджуюсь зі всіма пунктами, але думаю, що найважливіше тут таки в другому. Причина, мабуть, в тому, що та ввічливість, напевно, в українців в крові. Через неї, наприклад, стільки позитивних відгуків іноземців, які приїхали на Євро. Основна теза в них така, що в Україні є дві реальності: одна - це влада, інша - люди. І саме людьми приємно здивовані. А з другого боку, як глянути вглиб, в історію, то хоть раз українці були загарбниками? Мені так здається, що якраз тою толерантністю і користуються ( ... )

Reply

Re: Перемкни Україну zamkovyi July 4 2012, 18:55:12 UTC
Цілком згоден. Читав цей текст Валерії Бурлакової, впізнав себе.

Reply


lesadko July 4 2012, 07:47:57 UTC
згодна! у мене друий пункт - слабке місце, але він найголовніший, як мені здається

Reply

zamkovyi July 4 2012, 18:53:28 UTC
Те саме й в мене... Хоча як писали в Українському тижні, якщо розмовляєш українською, виникає "почуття ліктю", і інші теж перестають соромитися розмовляти рідною. Помічаю в себе на роботі :).

Reply


Leave a comment

Up