Зима буде важкою, оскільки Європа зробила дебільно хибний крок - пішла на поступки Кремлю з Північним потоком. Що далі? Далі те що і буває коли хижаку показують свою слабкість, спробують зжерти що до пащі втрапить... Врешті вдавляться як завжди, але біди нароблять чимало!!! ред.
ukrmir.info P.S. Про закон «доміно» - 73% голосує «аби не Порошенко», тому позиції у протистоянню Північному потоку падають, від України нікому сказати своє слово... Результат - 73%, всіх решта, і Європу загалом очікує холодна зима...
Ринок нафти після двох місяців корекції зі спробами впасти нижче 70 доларів за барель знову увійшов в режим набору висоти. На торгах в п'ятницю вартість марки Brent вперше з жовтня 2018 року піднявся вище 78 доларів за барель, завершуючи в плюсі третій тиждень поспіль.
На 19.50 мск листопадові ф'ючерси на північноморський сорт торгуються по 77,96 долара за барель, додаючи 0,93%, і знаходяться на відстані 8 доларів від піку з 2014 року.
Німецький газовий оператор припинив подачу газу по всій Німеччині через рекордні ціниКонтракти на WTI сягають по 73,97 долара за барель (+ 0,91%) - всього на 3 долари нижче, ніж потрібно, щоб оновити 7-річний рекорд.
Завершивши серпень сильний падінням за 10 місяців, ринок нафти підскочив на 9% з початку вересня, кинувшись навздогін за котируваннями газу і вугілля.
«Найважливішим фактором для енергетичних ринків швидко стає погода», - відзначає стратег BofA Global Commodity Research. Франсиско Бланш.
Північна півкуля зустрічає зиму з рекордно низькими запасами газу і безпрецедентними цінами, які в Азії перевищували 1000 доларів за тисячу кубометрів, а в Європі - ледь не торкнулися цієї позначки.
Дорогий газ підвищив попит на інші, більш доступні, джерела енергії, в тому числі вугілля, вартість якого в Європі досягла 13-річного максимуму: контракти на 2022 рік сягали по 137 доларів за тонну, хоча ще два місяці тому коштували дешевше 70.
ШОК! Якою буде ціна на газ для населення?Перебуваючи під загрозою енергетичної кризи, країнам ЄС, можливо, доведеться цієї зими топити мазутом, вважає Бланш: це збільшить попит на нафту на 2 млн барелів на день, особливо якщо зима виявиться холодніше кліматичної норми.
Почати «топити нафтою», як вважає Бланш, можуть також промислові підприємства і деякі НПЗ, що ще більше збільшить потребу в баррелях і може штовхнути ціну до позначки 100.
На перспективу підвищеного попиту накладається несподіваний форс-мажор з видобутку: після урагану «Іда», який вдарив по південно-східним Штатам США, в Мексиканській затоці продовжують простоювати десятки бурових платформ. З 11,5 млн барелів на день американський видобуток падав до 10 млн на початку вересня, і відновити вдалося менше половини - до 10,6 млн барелів на день.
Росіяни - споконвічні вороги і кати української націїСитуація з поставками помітно погіршилася, відзначає аналітик Price Futures Group Філ Флінн: запаси нафти в комерційних сховищах США падають 8 тижнів поспіль, а їх загальний розмір вже на 21% нижче середнього значення за попередні п'ять років.
Дефіцит газу в Європі збільшить попит на нафту як альтернативне джерело палива - причому масштаби цього попиту будуть вище, ніж можлива просадка через поширення «дельта» -штамма Covdi-19, згодні з BofA аналітики Goldman Sachs.
За їхньою оцінкою, країнам ЄС може знадобитися до 0,9 млн барелів на добу додаткових поставок, а Азії - ще 0,6 млн барелів, що може відвезти ціну Brent до 90 доларів за барель.
Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 4149 6293 3005 9817 - Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422