У США випробували бронемашину з лазерною гарматою на 50 кіловат

Aug 19, 2021 13:16




Армія США випробувала бронемашину Stryker з прототипом 50-кіловатного лазерного устатковання під час навчань з бойовою стрільбою на базі «Форт Сілла» в Оклахомі. Військові планують отримати чотири таких машини до жовтня. Вони будуть використовувати лазер для боротьби з безпілотниками, артилерійськими і мінометними снарядами.

Головною перевагою лазерної зброї вважається його практично необмежений боєзапас: випромінююче устатковання стріляє до тих пір, поки не перестає отримувати енергію від джерела живлення. Тому його розробкою займається цілий ряд країн, в тому числі США, Китай і Франція.

Snipex T-Rex та Snipex Alligator, які були прийняті на озброєння ЗСУ

Армія США в 2017 році вирішила встановити 50-кіловатні лазери на броньовані бойові машини Stryker. Військові планують використовувати їх в якості зенітної системи малого радіусу дії - для прикриття військ від безпілотників, мінометних мін, артилерійських снарядів і гелікоптерів. Через два роки контракт на створення прототипів лазера отримали компанії Northrop Grumman і Raytheon.

Northrop Grumman свій прототип так і не закінчила. Під час тестування в минулому році її 50-кіловатний лазерний модуль загорівся. Джерела кажуть, що це сталося через системи терморегулювання і управління енергопостачанням. Розробники намагалися полагодити прототип, але так і не встигли до фінальної перевірки.
Таліби, які захопили американську зброю, оснащені краще, ніж деякі країни НАТО
Випробування бронемашини Stryker c 50-кіловатним лазером пройшли під час навчань з бойовою стрільбою цього літа на базі «Форт Сілла» в Оклахомі. Армія США повідомила про це 10 серпня. Військові протестували лазерне устатковання боротьбою з імітованими ракетами, безпілотниками і снарядами.

За словами лейтенанта Нілу Тергуда, це було перше бойове застосування лазера під час маневрів в армії, і технологію можна вже вважати готовою. До 2022 фінансового року, який почнеться 1 жовтня 2021, військові збираються отримати чотири бронемашини Stryker c лазерами і відправити їх в бойові підрозділи.

Якщо 50-кіловатного лазера буде досить для боротьби з безпілотниками і снарядами, то для крилатих ракет знадобиться устатковання набагато потужніше. Наприклад, 300-кіловатний зенітний лазер.

Допомога антимосковському українському сайту (за бажанням)
Реквізити: карта “ПриватБанк” № 4149 6293 3005 9817 - Карта “Monobank“ № 4441 1144 2246 2422



США, озброєння, лазерна гармата

Previous post Next post
Up