Програв не я, програла Україна

Nov 06, 2019 18:43

Зрада - вона знівеченим рукам тотожна,
із розуму вона людину зводить.
Простити зрадника хоч складно, але можна,
а ось обняти - зовсім не виходить…
Людину зрадити, що їй зламати руки,
бо підлість завжди щирість переможе.
Простити зрадника можливо й попри муки,
та в душу вже пускать його не гоже…
Richter



Я вже писав в ЛО про Чорновола 23.12.2015 «Не маю часу, бо маю Україну…»

Проминув 30-й рік, відколи 9 вересня був створений Народний Рух України за перебудову - політична сила, яка об’єднала у своїх рядах, на той час, найбільш прогресивних громадян різних політичних переконань, починаючи від ліберально налаштованих комуністів до радикальних націоналістів. Гасло Народного Руху проголошувало: «Не бійся! Не зраджуй! Не мовчи!»

Глава 1

05.09.2009 р. на сайті Майдану (http://maidan.org.ua/static/mai/1252162628.html) давав інтерв’ю колишній рухівець Євген Жовтяк: «Про святкування 20-річчя створення Руху з неприємним присмаком».

«…ми вирішили поговорити про це з одним із творців НРУ на Київщині Євгеном Жовтяком, попросивши його не уникати відповідей на жодне з питань, яких у нас було чимало, й отримавши відповідь, що для нього не існує запитань, на які він не зміг би відповісти відверто.

- Назвіть найголовнішу, на ваш погляд, причину розколу Руху.

- Це - ставлення до другого терміну президентства Кучми. Частина фракції і партії чомусь вважала, що через комуністичну загрозу, яка буцімто нависла над Україною, на виборах 1999 року не треба висувати єдиної і сильної кандидатури від національно-демократичних сил, а треба підіграти Кучмі, бо, якщо єдиний кандидат від національно-демократичних сил забере голоси у Кучми, то переможуть комуністи. Більшість же фракції вважала, що треба все зробити, щоб об’єднати всі некомуністичні та протикучмівські сили довкола єдиного кандидата. Щоб «врятувати Україну» від «комуністичної загрози» меншість пішла на розкол партії. Вибори 1999 року доказали, що «комуністична загроза» була всього-на-всього вдалим піар-ходом виборчого штабу Кучми. Але реанімувати колись сильну партію цей факт уже не міг…»

Як Тимошенко продавала євроатлантичні перспективи України
Глава 2

Засідання тринадцяте

Сесійна зала Верховної Ради України 19.02.1999 р.

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України Мартинюк А.І.:

- Час, який залишився, дозвольте передати депутату Черняку.

Черняк В.К., перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій (виборчий округ 153, Рівненська область):

- Шановні депутати! Шановні виборці! Фракція Народного руху України уповноважила мене заявити таке. Фракція Народного руху України висловила недовіру голові фракції депутату Чорноволу і поклала виконання обов’язків голови фракції на депутата Костенка Юрія Івановича (Шум у залі). Це рішення спрямоване на підвищення ефективності діяльності фракції у Верховній Раді.

За це рішення проголосували депутати Кириленко, Кожин, Драч, Філіпчук, Мовчан, Червоній, Федорин, Костенко, Альошин, Джоджик, Кулик, Гудима, Полюхович, Черняк, Заєць, Шевченко, Сігал, Чобіт, Зварич, Іщенко, Манчуленко, Лавринович, Асадчев, Слободян, Бойко, Тарасюк, Жовтяк, Павличко, Бойчук, Юхновський. Усього 30 депутатів із 48. (Шум у залі).

Глава 3

Доповідь В. Чорновола на ІХ Всеукраїнських Зборах НРУ (2 етап) 7.03.1999 р.«Час»

- Рух завжди був і залишається незручним для влади, непоступливим, коли йдеться про інтереси України й народу. Як потім з’ясувалось, йшлося не про вибір особи, а про корекцію рухівської ідеології в бік так званого прагматизму за рахунок применшення ролі національної ідеї й державницьких цінностей. які є ідеологічною основою буття Руху. Коли при розгляді у ВР важливого для долі держави законопроекту депутат рухівець як-от Червоній запитує. скільки нам заплатять, якщо проголосуємо «за», то бережи нас Боже від такого прагматизму!

З гомінких мітингових майданів вони прийшли в стіни парламенту, в міністри і губернатори - і не змогли витримати випробування владою, грошима, добробутом, кількаразовим депутатством з його широкими лобістськими можливостями. Це називається мутацією. Можливо це не кінця продуманий підхід до кадрової політики в партії - моя основна провина перед вами, в чому я щиро каюсь перед Рухом.

Глава 4

Олесь Хмельницький «Майдан» 27.09.2009 р.

- Перша смертельна пастка, в яку втрапило рухівське керівництво, сталась вже після проголошення незалежності, і вона зветься «примарою влади». Дискусія розгорілася з питання як до неї входити, - через симбіоз із частиною пост-комуністичної номенклатури (Драч і його прихильники), чи, відмовившись від комуністичних союзників, йти в опозицію і готуватись до боротьби за повноту влади у майбутньому. Символом другого шляху став Чорновіл. Це був привід позбутися наївного Чорновола, котрий після глевкого зеківського хліба та баланди вдовольнявся малим і «здорового апетиту» «нового українського патріота» зрозуміти не був годен.

В Україні понад 12 тисяч жінок є ветеранами бойових дій на Донбасі
Глава 5

Володимир Кулєба «Українська правда» 23.03.2010 р.

«Останнім часом В. Чорновіл був одержимий ідеєю об’єднання демократичних сил. Певні надії покладав на ПРП Віктора Пинзеника. Говорив: «У них партія хоч і невелика, зате керована, і, що головне, без зрадників, здається…».

І поки він жив ідеєю об’єднання, колишні однодумці оптом і вроздріб зраджували його. Він мотався по регіонах, а в самому Русі готували розкол і «Рух-2». Клон, як зараз би сказали. В. Чорновіл про це писав:

«Знаєте, відверто, мені вже нічого не хочеться очолювати. Бо мої соратники вдарили по мені так підло, як не били ніколи навіть вороги. Боляче - не передати. Зі шкіри вилазив, щоб зробити із тих зайців і костенків політиків національного масштабу, їздив, агітував, розпинався… Я був такий пригнічений, що місяць тому був неспроможний до нормальної роботи».

Треба будь що Рух зберегти, бо розшматують. З одного боку, такі, як Марчук, з іншого, - свої, доморощені зрадники. Я багато думав, чому наш Рух став таким піддатливим, як пластилін, прислуговує владі, замість того, щоб їй опонувати?

Не треба було йти у владу - ось основна помилка. Не говорити президентові: ми будемо вас підтримувати, а ви призначте наших людей. Каюся, і моя провина є. Хотів, щоб партія все ж таки була представлена у владі. Хоч окремими острівцями. І що в результаті отримали?

Ну, призначили губернаторами Бойка в Тернополі, Філіпчука - в Чернівцях, а ціна яка? Кучма не займається політичною благодійністю, вимагає борги сплачувати. От їм тепер говорять: розраховуйтесь, ви наші політичні боржники.

Раптом Бойка викликали в Кабмін і дали 40 тисяч доларів на розкрутку «нового Руху». І це людина, яку я зробив секретарем Руху? Не краще себе проявили й інші - Червоній, Федорин, Лавринович - а це ж люди з рухівського начальства. Аристократами Руху себе називають. А їх комерсанти покликали - і вони забули про все на світі».

І все ж таки В. Чорновіл знайшов у собі сили, щоб стати до боротьби, щоб знову почати з того, що здавалося вже давно пройденим. І мотався, як молодий, по областях, районах, організаціях, збираючи зернятко до зернятка.

Об’єднання Руху, збереження, уникнення розколу - стало справою його життя. У прямому сенсі слова. І люди  поверталися до нього потроху, бо вірили, і йшли за ним. Поступово, помалу, крок за кроком, але ситуація вирівнювалася.

Глава 6

Вячеслав Чорновіл тоді виграв вибори. Було зафіксовано ряд фактів масової фальсифікації на користь Л. Кравчука. У Донецьку на горищі Київського райвиконкому, а в Сєвєродонецьку (Луганщина) за фальшивою стіною в міськраді - знайшли десятки тисяч бюлетенів на користь В. Чорновола. Вячеслав Чорновіл не погодився оскаржувати результати. За його думкою: «Якщо ми поставимо під сумнів перемогу Л. Кравчука, ми надамо підстави для сумніву щодо результатів референдуму про Незалежність України» Вибори Президента України проводились одночасно з референдумом.

Глава 7

І тоді вони знищили його фізично.

«Час» №8 26.03.1999 р.

Ярослав Кендзьор:

- І все ж мафіозно-кадебістська машина підстерегла Вячеслава Чорновола і підло вбила. Смерть прийшла у вигляді велетенської вантажівки з причепом, що чатувала на його шляху темної ночі з виключеними габаритами і вогнями, нехтуючи будь-якими правилами. Машина перетнула рух. Той самий Рух, ідею якого Вячеслав Максимович виплекав у сталінських таборах і карцерах, наперекір колючому дроту та тортурам, а потім на свободі, втілив в життя. Той самий Рух, який потім зрадили, і продали Чорновола за ціну меншу, ніж ті самі тридцять срібняків. 19 лютого 1999 року рухівець Володимир Черняк гордо зачитав вердикт про недовіру Вячеславу Чорноволу і назвав поіменно вершителів цього акту. Червона частина Верховної Ради, аплодуючи, стояла і вигукувала в більшовицькому екстазі: «Руховцы, молодцы!!! Давно бы так!» Через морок тисячоліть, крізь цю макабричну оргію братовбивства з майдану перед палацом Понтія Пілата долетіло до мене таке ж невимовно страшне: розіпни його! Розіпни!»

Як Московія привласнила історію Київської Русі
Глава 8

12 квітня 2019 р.

Вимоги до кандидатів в Президенти України керівника одеського Народного Руху України:

- Я - Михайло Кузаконь - громадянин європейської України… Я - виборець! Ви кличете нас всіх на свої дебати - я приймаю виклик та звертаюсь до обох кандидатів. Ось мої умови: ви влаштували брудне шоу, тож спускайтесь на нашу українську землю, обидва.

Це не НСК «Олімпійський», це декомунізований по всіх правилах стадіон Міністерства Оборони в Одесі, він відтворює реальний стан речей в Україні, стан життя людей, економіки, шалену корупцію, війну…

Ось тут ви повинні проводити дебати за участю народу та здавати свої аналізи.

Істерика команди діючого президента - це перемога Зеленського… Бо сформований новий запит суспільства, людям обридло, відповідь вже зрозуміла.

Мої Вимоги:

Володимир Зеленський - після інаугурації ти повинен посадити брехунів та корупціонерів в тюрми - матеріалів достатньо… Ви одразу отримаєте кредит довіри, єдиний достойний початок.

Петро Порошенко - припиніть лякати та дурити людей, Ви - діючий президент! Не паплюжте себе та нашу Країну, несіть відповідальність за свої вчинки та брехливі обіцянки!

Часу вам бракує обом, час майже вичерпано. Думай…те.

https://www.facebook.com/mihailkuzakon/videos/vb.100011877172021/612417539164146/?type=2&theater

Він був присутній у першій двадцятці  виборчого списку НРУ в 2019 р..

Глава 9

До другого туру виборів Президента України керівники партії «Народний Рух» радикально розділилися. Центральне керівництво заявило, що підтримає Порошенка, а член політичної партії «Народний Рух України» з 2018 року та голова міської організації політичної партії «НРУ» в м. Ірпінь. Маріель Славська голосувала за Зеленського. Підтримати на виборах Порошенка Славська назвала дикістю. Більше того - рухівка представляла Зеленського у складі дільничної виборчої комісії. Вона була присутня у першій двадцятці  виборчого списку НРУ в 2019 р..

Зрада свого народу - найогидніша риса національних політиків і головна причина всіх лих українців в історії. Політична дрібнота зрадила не тільки Народний Рух. Вона зрадила надії українців на свою вільну і справедливу державу. Вона врешті-решт зрадила Україну.

Деяким «рухівцям» прийшов час зняти вишиванки. Їм давно пора носити косоворотку. Зеленському також. Дії преЗЕдента Зеленського - це також акт зради національних інтересів України.

Народний Рух виконав свою історичну місію і сьогодні зник із трибуни українського парламентаризму. Я. прихильник Народного РУХу з часу його створення, тепер не знаю, як оцінювати, наведені вище, факти. Моя мрія про ідеологічну перемогу РУХу похована назавжди. Прикро.

Yaroslav

Чорновіл

Previous post Next post
Up