Сьогодні День хрещення Київської Русі-України.
Ця дата відзначається в Україні згідно з Указом Президента В. Ющенка від 25 липня 2008 року щорічно в цей день. Разом з тим, цього ж дня Православна церква вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Русі.
Серед усіх реформ Руської (Української) держави, здійснених Володимиром, звісно, найважливішою була релігійна. Спочатку князь намагався реформувати язичництво, але з того нічого не вийшло, адже стара релігія, ознаками якої були багатобожжя, багатоженство й криваві жертви, цілковито себе вичерпала. Тому Володимир прийняв християнство з Візантії та запровадив його як державну релігію в Русі - крок абсолютно раціональний, адже Візантія на той час була наймогутнішою і найбагатшою державою континенту, центром цивілізації. За літописом, Володимир охрестив своїх підданих 14 серпня 988 року в Києві на річці Почайна, притоці Дніпра.
Християнізація Русі означала входження її до світової християнської спільноти, віднайдення нею свого місця в співдружності християнських держав. З прийняттям християнства Київська держава, згідно з тогочасними уявленнями, ніби очищалася від скверни й ще з «не країни» ставала країною й водночас членом християнської співдружності. В очах Візантії прийняття Руссю християнства остаточно закріпило легітимність влади київських князів, або сказати б, узаконило державність.
Як Московія привласнила історію Київської РусіХристиянство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури: почали відкриватися школи, в Києві було збудовано головний храм Русі - Десятинну церкву Богородиці (996). Прийняття християнства від Константинополя, а не від Рима, привело до того, що Русь у середині ХІ ст. опинилася по східний бік Великого розколу 1054 року. Цивілізаційні наслідки цієї події справили величезний вплив на всю подальшу історію східнослов’янських країн.
Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав українців з Днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира та 1031-ю річницею хрещення Київської Руси-України.
Вітання митрополит розмістив у
Facebook.
"Сьогодні ми, як і багато поколінь перед нами, користуємося плодами діл святого Володимира, можливо, навіть належно не замислюючись над тим, яку роль відіграв цей святий у житті нашого народу, а отже - кожного з нас", - ідеться у привітанні.
Митрополит Епіфаній наголосив, що князь Володимир був поганином, який свідомо став християнином і зразком морального життя і чеснот.
"Князь Володимир залишив у спадок нащадкам велику державу, мати добрі відносини з якою вважали за благо всі сусідні країни. Він довів, що воля людини до пізнання істини та бажання втілювати її у власному житті сильніші за обставини місця й часу. Хоча, на жаль, цим не раз ми виправдовуємо те, що належно не боремося зі злом у самих собі та у навколишньому світі. Приклад цього святого доводить, що можна перемогти свої гріховні пристрасті й просто життєві негативні звички та інших спрямувати до блага”, - зазначив митрополит.
Россия имеет такое же отношение к Киевской Руси, как тюбетейка хана Узбека к Владимиру МономахуНа його переконання, щоб обрати правильний шлях у майбутнє, треба добре знати своє минуле. Вибір православної віри, зроблений бабусею Володимира, - святою Ольгою, був для князя одним із важливих аргументів на користь власного рішення, тому і зараз усім слід робити висновки для сьогодення і свого майбутнього.
“Хто щиро прагне пізнати істину та втілити її в життя - може це зробити! Хто щиро бажає відкинути гріховне життя та досягти святості - не буде зупинений на цьому шляху ніякими обставинами. Трудімося сьогодні задля розбудови Церкви й України, борімося зі злом у собі та навколишньому світі, знаючи, що жодна добра справа не є марною, і що все, чого не вистачає нам самим, Своєю благодаттю зміцнить та доповнить Господь!”, - наголосив митрополит Епіфаній.
Детальніше
тут Прохання до камрадів допомогти харківському волонтеру!
Наш волонтер з Харкова, місто, яке зараз знаходиться майже на передовій від навали русскогомирку. Знаю, як тяжко просити, коли скрута, але вади здоров'я змушують людей звертатись по допомогу до побратимів:
https://oleg-leusenko.livejournal.com/11842352.html