26 січня в Берегові, в приміщенні Генерального консульства Угорщини, відбувся захід для численних представників преси - як місцевої, так і обласної. Організаторами виступили Йосип Торпої, голова нещодавно створеної Закарпатської угорської туристичної ради, Шарлота Чізмар, голова Спілки сільського туризму Берегівщини та Олександр Коваль, голова Закарпатського Турінфоцентру. В присутності очільника Генерального консульства Угорщини в м. Берегово Ендре Саліпскі присутнім було презентовано «3-ий Тиждень угорської кухні» - захід, спрямований на популяризацію цієї кухні як для закарпатців, так і туристів. Власне, пропагувати угорську кухню особливої потреби нема - її добре знають далеко за межами Угорщини. Інша справа, як отримувати з неї зиск в умовах економічної скрути на тлі неоголошеної війни на Сході України - факторів, які аж ніяк не сприяють розвиткові туризму, як зовнішнього, так і внутрішнього.
Тут і стала в пригоді давня угорська традиція «Жирного Четверга» - визначеного дня перед Постом, коли люди «наїдалися з запасом» м’ясними блюдами та не відмовляли собі в спиртному, насамперед, в вині. Цю традицію в Угорщині відновили в новому форматі в 2006 році, коли започаткували одноденну систему суттєвих знижок в ресторанах та корчмах, де готується автентична їжа. В такий день відвідати ресторани мають нагоду й такі люди та цілі родини, що змушені економити. Як пожартував консул, оскільки населення України вчетверо більше, аніж в Угорщині, то й захід вирішили значно розтягнути - на цілий тиждень, з 2 по 8 лютого. Цьогоріч «3-ий Тиждень угорської кухні» вийшов за межі Берегівщини (перші два проводилися переважно в Берегові), до нього долучились п’ять ресторанів Берегова, сім в селах Берегівщини, чотири виноградівські та одне в районі, один мукачівський, два ужгородських та один - на Ужгородщині (які саме, видно на презентованій афіші, з якої можна визначитись і з найоптимальнішою датою, адже в різні дні знижки коливаються від 25 до 50 %). Детальнішу інформацію можна отримати на
Закарпатському Туристичному Інформаційному Порталі Окрім Тижня угорської кухні, пресі презентували Календар угорських фестивалів та заходів на Закарпатті на 2015 рік, а також обговорили проблеми з організацією цих фестивалів, та суміжні проблеми розвитку туризму на Закарпатті - який, попри декларації на всіх рівнях влади, так і не вийшов на гідний рівень.
І питання тут не лише в макроекономічній площині чи політичній ситуації. Так, Йосип Торпої навів приклад сусідньої Львівщини та особливо Львова, де запроваджений туристичний збір дає змогу вкладати в розвиток галузі мільйони гривень щороку - на відміну від Закарпаття. Піднімалось і питання доцільності проведення різних фестивалів та атракцій під час, як не крути, а неоголошеної війни. Організатори наполягали на тому, що ці заходи допомагають людям заробляти, а то й просто виживати, продаючи свої вина, сувеніри тощо. (Я б додав, що такі заходи допомагають людям відволіктись та легше пережити постійні стреси та нервове виснаження. Приміром, нещодавно на Закарпатті побував із родиною доброволець батальону «Січ», виходець з Донецьку, який мусив залишити рідне місто, переховати сім’ю далеко за його межами, допоки сам боронить державу від ворога. Перебуваючи у відпустці, цей хоробрий чоловік відвідав Берегово, а в Мукачеві потрапив на винний фестиваль - і потім зауважив, що такі акції якраз є дуже потрібними, адже хіба не заради мирного цивілізованого життя ми піднялися спочатку на Революцію Гідності, а відтак і на захист Батьківщини?).
Присутніх на презентації запросили на дегустацію вин, яку провів берегівський винороб Олександр Якоб. Окрім чудових, вишуканих вин, присутні звернули увагу й на тару - точніше, на етикетки для пляшок, створені на основі малюнку
берегівської художниці Ганни Горват.
Джерело:
Mukachevo.net