Істерика за натурпродуктом

Sep 13, 2012 21:55



Підозрюю, що за содасаном скоро істерика почнеться не гірше, ніж за органічними продуктами. Застерігаю одразу: я до содасану ставлюсь незлецьки, хоча за таку рекламу тре реально судитися за недобросовісну конкуренцію і не надання правильних даних.
Я не буду зараз розглядати футболку, начебто з "безфосфатним", але інакшим порошком, гляну тільки на складники того, що содасан про себе пише.
Рослинні мила. Мені відомі лише сапоніни (якщо не рахувати просто милких гідролізатів білкових сполук рослин, але це ж не мило), сказати, що корисні, так ні. В навколишньому середовищі, в концентрованому вигляді - люта отрута, антисептик (вбиває всі мікроорганізми, включно з корисними) і нормальний такий алерген. Сумнівна перевага, еге ж?
Тензиди цукру - безневинна милка субстанція на основі гідролізату цукру і кокосової олії, гарно розкладається в природі, одне "але": при концентрації вище 10% втрачають ефективність, при наявності будь-якої кислоти втрачають ефективність, лояльні до застарілих забруднень.
Сіль лимонної кислоти (найімовірніше, цитрат натрію, хоча хз) - консервант, тре сказати, що в не так аж надто підвищених концентраціях може виступати алергеном в комплексі з вище перерахованими речовинами і подразнюючою речовиною, яка, до того ж, легко гідролізує з утворенням лугу (їдкої речовини), тобто, руки в розчин содасану я б точно не пхала. Отруїтися не отруїшся, але свербіти може.
Природні мінерали - взагалі не обговорюється. Туди чого, гіпсу, піску, мармуру, граніту, слюди наваляли? Цей складник "ні о чьом". Мідний купорос, наприклад, тож є природним мінералом, але якшо ви "не такий лох", то одяг свій в нього замочувать не будете, пра?
Рослинний алкоголь. А оце, взагалі, га-га-га. Алкоголь - спирт, яка різниця, з чого він добутий, з нафти чи з пшениці? Ну, єдине, що в мене зі словом "рослинний алкоголь", одразу, швидше, асоціюється деревний (метиловий) спирт, але, думаю, йдеться, все ж, про етиловий, тобто, звичайну горілку, яка трохи покращує милку здатність "рослинного мила", а ця здатність, чесно кажучи, сумненька. Уявити, що йдеться про якийсь з вищих спиртів сложно, но можно, але сенсу в них я особисто не бачу, чим далі спирт, тим у нього слабша здатність до послаблення поверхневого натягу, тобто толку з нього, як з козла молока.
Ефірні олії. Ну, і шо? Шо такого в ефірних оліях, шоб цим хвалитися? Чи вони не алергенні? Всякі бувають, треба уточнювати. Чи вони всі корисні? Дулі з маком. Чи серед них є отруйні? Звісно. Хто зна, що виробники содасану мають на увазі.
Сода. Ну, я про соду всячеськи позитивного мислення, крім того, що НЕ ЗАМІНА СОДА ФОСФАТАМ. Чим врятує екологію річок заливання водойм агресивним сильно-лужним розчином соди? Та нічим не врятує. Сода антисептик, антибіотик, подразнююча, агресивна речовина, в розчині гідролізує з утворенням лугу - їдкого натру, який, в свою чергу, для початку вб.є кислотність будь-яку, разом зі слизовими всіх водних мешканців, нє, ну, принаймні, цвісти буйно синьо-зеленим цвітом водойми не будуть. Вони вмруть зовсім. Да.
Так шо, прівєт, содасану!

цікава хімія, побутова хімія, лікбез

Previous post Next post
Up