Саме до цього я прагну: щоб кожен українець відчував себе господарем у кожному куточку України - і щоб дбало ставився до всіх і всього, що його оточує.
Отже, чому я пропоную назвати національну ідею саме "Українці - господарі!". Які смисли я вкладаю у це словосполучення:
1) Людина-громадянин - на першому місці.
2) Маємо розвивати культуру господарського ставлення до всього: всюди має бути порядок і краса.
3) Господар - "господь"+"дар" - люди користуються релігією практично цінною для кожного члена суспільства, діють на базі вічних цінностей. Матеріальне у наших діях єднається із духовним (як у прапорі жовтий єднається із блакитним).
На мій погляд - це просто, зрозуміло і дієво.
Зверніть будь ласка увагу на етимологію слова "Господар": Значення слова Господь - “гостинний господар”
Довідка:
Господь - найдавніша назва Бога в усіх індоєвропейських мовах. У старослов’янських мовах gospodь, в східно-слов’янських - господь, господин. Ярославна в “Слові о полку Ігоревім” звертається до Сонця-Бога: “Чому, Господине, простер гарячу лучу свою (проміння) на воїв Лада?” У Болгар досі існує уявлення про те, що Дідо-Господь ходив по землі в образі літнього чоловіка і навчав людей орати землю.
Мовознавці стверджують, що етимологія цього слова складна і затемнена, хоча існує припущення, що його перша частина індо-європейське гостіс - гість, а друга - потіс - пан, володар. Тобто значення слова Господь - “гостинний господар”, що близьке до імені західнослов’янського Бога Радогоста - “радого гостям”.
(Джерело:
http://forum.slovnyk.net/lofiversion/index.php?t2359.html)
Справжній господар поєднує матеріальне і духовне - тому має порядок у собі і у господарстві.