Прапор крові повертається

Apr 23, 2011 18:49



Верховна рада зобов'язала вивішувати разом із державним українським прапором червоний прапор на свято 9 травня.

За відповідний законопроект проголосували 260 осіб.

Червоний прапор трактується в законі, як "символ перемоги радянського народу, його армії та флоту над фашистською Німеччиною у роки Великої вітчизняної війни".

Згiдно iз законом, зовнiшній вигляд копій прапора Перемоги має вiдповiдати вигляду штурмового прапора ордена Кутузова другого ступеня 150-ї Iдрицької стрiлецької дивiзiї.

Перед цим депутати від БЮТ та НУНС після оголошення розгляду цього питання вимагали перерву. Однак головуючий на засіданні перший віце-спікер комуніст Адам Мартинюк відмовив це робити, зазначивши, що у залі немає керівництва фракцій.

У відповідь на це депутати підняли жовто-блакитний прапор поряд із трибуною. Після цього депутати від більшості розгорнули червоний прапор з іншого боку трибуни.

Також депутат від НУНС Андрій Парубій заявив, цим законом будуть "зневажені наші батьки, які були убиті більшовиками, які йшли під червоним прапором".

"Цей прапор не може висіти на наших будівлях. Ви хочете посіяти розкол в суспільстві. Це завдання Кремля, це завдання комуністів, це завдання Партії регіонів, щоб 9 травня посварити ветеранів і українських патріотів", - заявив він.

Відзначимо, рішення Ради є дійсним для всієї України. Проте на Галичині його виконувати не збираються.

Водночас, депутати Львівської міської ради заборонили використовувати у Львові символіку СРСР та Комуністичної партії Радянського Союзу.

"За" відповідне рішення 21 квітня під час сесії Львівської міської ради проголосував 71 депутат.

Нагадаємо, раніше Тернопільська та Івано-Франківська міські ради заборонили червоні прапори та іншу символіку СРСР на державних і комунальних закладах.

Крім того, Львівська обласна рада ухвалила заяву "Радянські міфи потрібно знищувати" щодо недопущення вивішування червоних радянських прапорів на всіх адміністративних будівлях 9 травня, у День перемоги.

До речі, цікаву розвідку щодо історії так званого "Прапора перемоги" можна прочитати ось тут.

Джерела: Українська правда, ТСН, blog.i.ua, ГУЛАГ

закон, 9 травня, окупанти, прапор

Previous post Next post
Up