Президент України Віктор Янукович підписав закон N5029-VI "Про основи державної мовної політики". Відповідний указ розміщений на сайті глави держави.
Також глава держави доручив Кабінету міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки і мистецтв, провідних фахівців з мовних питань для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок використання мов в Україні.
Як йдеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов'язань, взятих у відповідність до міжнародних договорів з цих питань, і подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері.
Радник президента зазначила, що глава держави "так чи інакше підписав би цей закон". Але "без змін, які були розроблені вчора, цей закон ніс великий розбрат у суспільство, дискримінував би людей", вважає вона.
Нагадаємо, ухвалення закону у Верховній Раді спровокувало великий політичний криза в країні. Тим не менш, на думку Партії регіонів, завдяки цьому закону в суспільстві має стати менше протистоянь. В об'єднаній опозиції Батьківщина так не вважають. Опозиціонери кажуть, що підписання закону президентом, посилить політичну кризу в країні.
Експерти, опитані ЛІГАБізнесІнформ, стверджували, що де-факто закон підмінить собою Конституцію, зрівнявши російську мову в правах з державною в половині українських областей - там, де набереться 10% російськомовного населення.
У Конституції українська мова прописана як єдина державна. Провладна партія не має достатньої кількості голосів у парламенті, щоб змінити Конституцію і затвердити російську другою державною мовою.
У той же час, згідно з даними опитування соціологічної групи Рейтинг, лише близько 40% українських громадян виступають за надання російській мові такого статусу. Більше половини українців - 51% - виступають проти російської як другої державної.