НюЙорк та Київ: два чоботи - не кеди

Aug 14, 2007 19:49

Зачіпився тут якось язиком за статійку одного перця, який у пафосному стилі порівнював, вірніше тужився порівняти, НюЙорк з Києвом. 
Навіть і не пробуйте робити такі екзерціси без пояснення базової речі - НюЙорк це дуже різноманітне місто, різні його частини та частиночки можуть викликати мільйон зовсім полярних відчуттів. Моя фірмова відповідь на запитання типу "За морєм житйо не худо ж?" - "Залежить від ерії".

НюЙорк не має одного лиця, він може бути настільки різним, наскльки можуть відрізнятися Лондон від Охтирки. 
Почнемо з того, що нєбоскрйоби, жовті таксі, людський мурашник, шум і гам, сітка стрітів та авеню, вогні реклам - це все тільки Манхеттен, лише один "район" (borough) міста НюЙорк. Є ще Queens, The Bronx, Brooklyn та мій улюблений Staten Island.  А в кожному з цих "районів", є свої мікро- та міні-райони. І все це одне на інше несхоже. 
З пару мільйонів жителів саме Манхеттана зі мною не погодяться і будуть продовжувати зневажливо вважати що вираз "Манхеттен = НюЙорк" є єдино вірним, а всі інші бороуз - це щось незрозуміле, яке помилково називають НюЙорком. Навіть термін такий придумали: BAT, Bridge And Tunnel People, себто ті обездолені, що в Манхетенні не проживають і які, для того, щоб попасти туди, мусять користуватися мостом або тунелем. Я, наприклад, якби був одинак та нежонатий, то може би й оселився в цьому мурашнику, який насправді не засинає ні на хвилину. А може й ні - не люблю я весь цей шум, сморід, трафік і всі інші "прєлєсті" Сіті. А з сім'єю тут взагалі нема чого робити. Єдина позитивна риса проживання в Манхеттені - тут тусня:) і нікуди не треба пертися додому після гульок через проливи, мости, бухти-яхти, тунелі, метро та інші перешкоди. 
А ще сам Манхеттен ділиться на багато "мікрорайончиків", які зараз ліньки описувати. Всякі там Маленька Італія, Абеткове Містечко, УестЕнд, ІстЕнд, Лоуер або Аппер Істсайд чи Уестсайд, мідтаун, Гарлем і так далі і тому подібне. 
І це сам лише Манхеттан, який, повторюсь, не є всім НюЙорком. Є ще Бруклін - здоровецький такий район з багатомільйонним населенням. На в'їздах/виїздах до нього висять борди "Ви в'їзжаєте в Бруклін, який же ж він солоденький!" або "Ой-вей! Ви залишаєте Бруклін!" (англійською, звичайно). 
Є Квінз - різномастний район, деякі частини якого не рекомендуються для прогулянок людям блідого окрасу шкіри. Є Бронкс, майже всі райони якого підпадають під таку саму категорію, або "Уєлкам, блідожопі, ми вас тут усіх переріжемо, мазафака!". Є самий великий за територією та самий малонаселений та забутий усіма острів Стетен Айленд, північна частина якого - типова замурзано-чорно-спікова копія Квінзу, а південна - тоне в зелені, прохолодних парках, пляжах та тиші з білками, гусями і полями для гольфу. Расовий розподіл в школах південної частини - білих 95%, азіатів та інших - 5%, чорних - n/a, тобто, "нє апреділяється". (Здогадайтеся, в якій острова частині живу я?:)
А дороги! Бліа!!!! Це просто прикрий пі..дець усім рожевим мріям про рівні дороги без ям та канав, яких у Києві більш ніж досить. Оце дуже рідний Київ та НюЙорк - роздовбані до зубодрібки дороги. А ще міст Веразано - викапаний Московський, а дорга яка до нього йде з Манхеттану - звичайно ж, вулиця Електриків:))). 
Далі ще буде і буде.
Previous post Next post
Up