Проект"Здоров'я матері та дитини"

May 27, 2012 23:35

Я вже більше 2 років достатньо сильно відійшла від консультування бо весь вільний час в мене забирає основна НR робота.
І недавно вирішила поцікавитися які нововедення/Протоколи затвердило наше МООЗ. І я була у повному ауті.... а виявляється, що проект "Здоров'я матері та дитини" завершив свою діяльність.
І зараз я буду роздумувати над цією подією.

Отже із висновку який робить сам проект і моє враження про пророблену роботу.
.....
Проект «Здоров’я матері та дитини» розпочав свою роботу в Україні 1 жовтня 2002 року з метою впровадження науково-доказових технологій для покращення перинатального догляду. Проект отримав від Агентства США з міжнародного розвитку 6 млн. доларів США на виконання чотирирічного пілотного проекту у вибраних пологових стаціонарах та жіночих консультаціях в чотирьох областях: Львівській, Волинській, Донецькій та АР Крим. На момент початку Проекту підготовка до пологів, ведення пологів та догляд за новонародженим велися за застарілими технологіями та за клінічними керівництвами, успадкованими від колишнього СРСР. В результаті, показники материнської та дитячої смертності в Україні були втричі вищими, ніж в більшості західноєвропейських країн за той самий період часу.
.......
А тепер я роздумую, що ті чотири роки дали для мене особисто, як особи яка скористалася у 2005 році обласною клінічною лікарнею яка спів працювала із проектом з 2002р.
1. єдиний пологовий який дозволяв партнерські пологи (це була моя одна із основних вимог до пологового будинку)
2. дитина після пологів залишалася зі мною (це друга основна вимога)
3. чоловік міг вільно відвідувати мене у пологовому (це третя і остання основна вимога бо більше я свої прав не знала, а дуже шкода.)
4. на прикладання до грудей після пів години увесь статус "Лікарні доброзичливої до дитини" закінчується.

як прикладати дитину до грудей ніхто не показав (дякувати Богу і не було потреби), як годувати грудьми ніхто і не заікнувся. (це мені так повезло, а дівчатам по палаті неонатолог таких перл наговорила що ....).

після того як я вийшла із пологового, і була задоволена пологами, хоч мала великі внутрішні і зовнішні тріщини і півтора місяці не могла мріяти сісти, по при те що мені дитину видавлювали і я не могла на повні груди вдихнути бо ребра дико боліли... я була впевнена, що так це є нормально до моменту коли потім не прочитала затвердженого наказу МООЗу Наказ від 03.11.2008 № 624 Про «Нормальні пологи», тоді в мене були такі відчуття якби мене обдурили. Це коли йдеш в магазин щось купляєш, а тобі касирка на гарну суму не видає здачу.

ніякого "теплого ланцюжка" не було і немає і понині в помині у жодному пологовому у Львові. Бо вважається що ті 5 хв. на животі у мами це максимум, що може витримати неонатолог, бо не буде 2 год. стирчати і чекати коли ж можна оглянути, (бо зміряти і зважити дитину, це найголовніше) обов'язково потрібно на столі у якого часто не включається лампа щоб гріти дитину.

ніяких нормальних пологів.....

і на це пішло 6 мільонів доларів? видно я чогось не розумію, або тут наші люди вклинулися.....

......
проект покращив догляд за маловісними новоронародженими з використанням моделі догляду за методом кенгуру (МК) у восьми дитячих лікарнях, серед яких - заклад 4 рівня допомоги, Національна спеціалізована дитяча лікарня ОХМАТДИТ у Києві.
.....
я не знаю як у Києві, але у Львові створені всі умови для того щоб мами і близько не перебували із дитиною, і про умови із зцідженням молока для таких дітей мамами це просто пі..... (вибачте бо інакше не опишеш)
.....
В 2006 році АМР США надало 5375000 дол. США проекту «Здоров’я матері та дитини-2» (2006-2011), що стало початком другої фази Проекту. Це дало змогу поширити діяльність Проекту та сприяло розповсюдженню принципів науково-доказової медицини в 20 з 27 адміністративних регіонів України до 2011 року.
.....
що для мене дала друга фаза Проекту?
Проект в основі дав для жінок тільки одне. Нормативну базу яку не завжди, але можна і потрібно вимагати дотримуватися. Завдячуючи проекту я є обізнана у свої правах і обов'язках медичного персоналу. Я чітко спираюся на накази і медики не мають чим аргументувати свої бздури і переходять на відмазки "ну ви ж не медик, що з вами розмовляти".

я і до результату дослідження "Оцінка знань та консультативних практик медичних працівників з питань грудного вигодовування у закладах Проекту"  орієнтувалася що знання медиків є просто жалюгідні. Дівчата коли приходили із пологового розказували, що коли приїжджала перевірка їм наказали поки перевірка не пройде із верху тумбочки позабирати пляшки, суміш і дурачки. Що до приїзду перевірки в підвал пологового заносили крісла "вертольоти" а після перевірки вони знову появлялися у звичному режимі роботи. Що особи які відповідали  в медзакладі за ГВ були повними нулями в ГВ. І це толерувалося верхнім начальством.
Що педіатри записували вдале повне ГВ до 6 місяців у дітей які із місяця на ШВ. Що діти які довго були на ГВ писали що вони тільки до 1 року на ГВ.....

Шкода що Наказ "Про затвердження клінічного протоколу з акушерської допомоги "Кесарів розтин"" далі як проект. Тішить що Наказ від 27.12.2011 N 976  Про затвердження клінічного протоколу з акушерської допомоги "Вагінальні пологи після кесаревого розтину" затвердили. Шкода що немає інших затверджених протоколів які планувалися затвердити ще у 2011 р.

І накінець.
Я як НR знаю, якщо працівнику компанія оплачує чи навчання чи семінар результат просто нульовий.
Якщо ж працівник сам платить за себе він від семінару хоче взяти по максимуму. 
Я вважаю що тут і основна проблема у навчанні наших медиків. Це не вони з власної величезної зовсім не бідної кишені  оплачували навчання, вони мали просто прийти і послухати і тут же вони отримували сертифікат/свідоцтво - "корочку" а зацікавлення у викладеному матеріалі був дуже малий. Бо знаю надзвичайно багато таких медиків із корочками, а їхнє знання з ГВ нульове.

Дуже не хочеться, щоб справдилися слова відомого британського невролога Джона Хюлінгса Джексона (1836-1911) який сказав: «Чтобы изгнать из медицины ложную идею, нужно 50 лет, а чтобы утвердить правильную - все сто». «Наука и жизнь» 1/2007

Можливо для нашої країни, ментальності набагато краще якщо свої права будуть знати жінки і вже вони будуть вимагати від медиків дотримуватися протоколів. Але на жаль таких жінок мало....

Роздуми

Previous post Next post
Up